U10 drenge 5:5 (14) 3 - FestLIGEval 5. maj, Pulje 3 (2024)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
484392
05-05 2024
10:00 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:00
Bagsværd BK (2)
Gladsaxe-Hero BK
484393
05-05 2024
10:00
Oversidder
Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:00
Bagsværd BK (1)
Oversidder
484394
05-05 2024
10:25 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:25
B. 1973, Herlev
Bagsværd BK (2)
484395
05-05 2024
10:25 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:25
Gladsaxe-Hero BK
Bagsværd BK (1)
484396
05-05 2024
10:50
Oversidder
Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:50
Oversidder
B. 1973, Herlev
484397
05-05 2024
10:50 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
10:50
Bagsværd BK (2)
Bagsværd BK (1)
484398
05-05 2024
11:15 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
11:15
B. 1973, Herlev
Gladsaxe-Hero BK
484399
05-05 2024
11:15
Oversidder
Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
11:15
Oversidder
Bagsværd BK (2)
484576
05-05 2024
11:40 Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
11:40
Bagsværd BK (1)
B. 1973, Herlev
484579
05-05 2024
11:40
Oversidder
Elverroad B. 1973, Herlev
05. maj
11:40
Gladsaxe-Hero BK
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

2. runde af U10-forårsserien, har fokus på ligebyrdige kampe og der gives konkrete værktøjer til trænerne, for at skabe så "lige" kampe som muligt.

Alle værtsklubberne modtager mere information om de konkrete værktøjer. 

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til clan@dbusjaelland.dk

U10-serien under DBU Sjælland: Link

Hjælp til niveau-inddeling: Link

Husk tilmeldingsfristen den 6/5 til 3. runde U10-serie, der spilles 26. maj.

Log ind