AB
Spillested
Akademisk Boldklub
Grøn/Hvid
Hvid
Hvid
Cheftræner
Anders Trøst
Tel: 20711958 / Mobil: 20711958
Årgangsansvarlig
Mikkel Bjerregaard Årosin
Tel: / Mobil: 22114683
BSF
Spillested
Ballerup Idrætspark
Rød
Rød
Rød
Assistent
Martin Klitgaard
Tel: / Mobil: 22250756
Cheftræner
Simon Knudstrup
Tel: / Mobil: 41421875
FC Helsingør
Spillested
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Lyseblå
Hvid
Lysblå/Hvid
Holdleder
Rikke Klug
Tel: / Mobil: 21643318
Træner
Sebastian James Terp Nicklin
Tel: / Mobil: 22927427
Træner
Henriette Hansen
Tel: / Mobil: 26819457
Træner
Jacob Borg
Tel: / Mobil: 26303665
Træner
Peter Sørensen
Tel: 61317685 / Mobil: 61317685
Træner
Marc Franck
Tel: / Mobil: 29118180
Sportschef
Kenneth Rasmussen
Tel: / Mobil: 31602618
Målmandstræner
Patrick Brender
Tel: / Mobil: 25156639
Cheftræner
Jacob Borg
Tel: / Mobil: 26303665
Cheftræner
Sebastian James Terp Nicklin
Tel: / Mobil: 22927427
Mentaltræner
Thomas Danielsen
Tel: / Mobil: 51902627
Frem
Spillested
Valby Idrætspark
Rød/Blå
Hvid
Rød/Blå
Holdleder
Jonas von Freiesleben
Tel: / Mobil: +4520663185
Målmandstræner
Kasper Juhl Jensen
Tel: / Mobil: 30702966
Cheftræner
Mohammed Merhi
Tel: / Mobil: 50128697
Årgangsansvarlig
Morten Boelskifte
Tel: 20286628 / Mobil: 20286628
GVI
Spillested
GVI. Nymosen
Blå/Hvid
Blå
Blå
Holdleder
Martin Ankerberg Burkal
Tel: / Mobil: 27898284
Cheftræner
Andreas Finderup Berg
Tel: 25590114 / Mobil: 93939246
Årgangsansvarlig
Frederik Blicher Hansen
Tel: / Mobil: 22242340
Hørsholm-Usserød IK
Spillested
Hørsholm Idrætspark
Rød
Mørkeblå
Rød
Assistenttræner
Georg Hyldahl Kirkeby
Tel: 22723084 / Mobil: 23471678
Cheftræner
Jesper Frederik Dahl Ørtenblad
Tel: 31323131 / Mobil:
Halvårsturnering
Dobbeltturnering 1.turneringshalvdel 8:8 / 2. turneringshalvdel 11:11
Puljerne er sidestillet.
Efter 1. turneringshalvdel ombrydes puljerne.
Nummer 1-2-3 fra Pulje A-B-C samt bedste 4er via pointgennemsnit rykker op i Pulje A i 2. turneringshalvdel (puljerne niveauinddelte)
Nummer 5-6 fra Pulje A-B-C samt 2 dårligste 4ere via pointgennemsnittet rykker til Pulje B i 2. turneringshalvdel.(puljerne niveauinddelte)
Nummer 1 fra DBU København og DBU Sjælland højeste LU rækker rykker op i Pulje B i 2. turneringshalvdel.
DBU Sjælland er administrator på U13 Drenge Liga 2.