U9 drenge 5:5 (15) begynder - 27. april, Pulje 5

B. 1973, Herlev (1)

Spillested

Elverroad
Lyseblå
Mørkeblå
Mørkeblå

Træner

Jonas Aust Andersen Tel: / Mobil: 4230 3072

Træner

Søren Bøtker Tel: / Mobil: 2181 9981

Træner

Simon Martinussen Tel: / Mobil: 2235 7939

Fløng-Hedehusene Fodbold

Spillested

Hedehusene Idrætspark
Grøn/Hvid
Grøn
Hvid

Holdleder

Henriette Bjerg Persson Tel: 29415303 / Mobil: 2941 5303

Træner

Hamzah Salame Tel: / Mobil: 2073 6123

Træner

Lars Skovgaard Tel: / Mobil: 5162 5171

Træner

Mads Flor Klarskov Tel: / Mobil: 2241 0214

Træner

Per Miller Tel: / Mobil: 2614 1514

Assistenttræner

Kristoffer Reichenbach Tel: / Mobil: 42958006

Assistenttræner

Malthe Bordinggaard Tel: / Mobil: 6059 2640

Assistenttræner

Victor Brønlund Tel: / Mobil: 23824163

Assistenttræner

Kasper Bach Christensen Tel: 3086 6161 / Mobil: 3086 6161

Cheftræner

Casper Panduro Nim Tel: / Mobil: 6015 0752

Gladsaxe-Hero BK

Spillested

Gladsaxe Stadion
Rød
Mørkeblå
Mørkeblå

Træner

Morten Beich Tel: 60605457 / Mobil: 60605457

Himmelev-Veddelev BK

Spillested

Himmelev Idrætspark
Grøn
Hvid
Grøn

Holdleder

Morten Wellendorf Tel: 2461 2469 / Mobil: 2461 2469

Træner

Jesper Kielsholm Tel: / Mobil: 51900090

Træner

Morten Granzau Nielsen Tel: 22454620 / Mobil: 22454620

Træner

Anders Grønholt Jensen Tel: / Mobil: 20672408

Træner

Peter Elbrønd Tel: 22773860 / Mobil: 22773860

Træner

Kenneth Madsbøll Werther Tel: / Mobil: 22826288

Træner

Jacob Ditlevsen Tel: / Mobil: 61687670

Sportschef

Mathias Seebach Würtz Tel: 30 91 11 93 / Mobil: 30 91 11 93

Cheftræner

Jesper Koefod Petersen Tel: 31617168 / Mobil: 31617168

Vor Frue IF

Spillested

Vor Frue Idrætscenter
Blå
Hvid

Cheftræner

Jens Rønne Tel: / Mobil: 23241734
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Hjælp til niveau-inddeling: Link

Husk tilmeldingsfristen den 22/4 til 3. runde 3:3 og 5:5, der spilles 11.-12. maj.

Log ind