M+40 Øst 2024

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
201176
ma08-04 2024
20:00 Fredensborg Stadion
1
-
2
08. apr
20:00
Fredensborg BI
1
B 1903
2
201177
ma08-04 2024
20:15
Fix
GVI. Nymosen
1
-
4
08. apr
20:15
GVI/Jægersborg
1
Fix
4
201178
ti09-04 2024
21:00 Tingbjerg Idrætspark
2
-
0
09. apr
21:00
Brønshøj BK
2
Albertslund IF
0
201174
to11-04 2024
19:30
KB
Ballerup Idrætspark
0
-
3
11. apr
19:30
BSF
0
KB
3
201175
to11-04 2024
20:15 Allerød Idrætspark
3
-
2
11. apr
20:15
Allerød FK
3
B.93
2
201179
on17-04 2024
19:30
Fix
Tingbjerg Idrætspark
3
-
0
17. apr
19:30
Fix
3
Brønshøj BK
0
201180
on17-04 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
1
17. apr
20:30
KB
1
GVI/Jægersborg
1
201181
on17-04 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
17. apr
20:30
B.93
BSF
UHT
201183
to18-04 2024
19:00 Albertslund Stadion
UHT
18. apr
19:00
Albertslund IF
Fredensborg BI
UHT
201182
to18-04 2024
20:20 B1903
1
-
3
18. apr
20:20
B 1903
1
Allerød FK
3
201247
ma22-04 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
22. apr
20:15
GVI/Jægersborg
B.93
HHT
201244
on24-04 2024
19:30
Fix
KB
Tingbjerg Idrætspark
1
-
1
24. apr
19:30
Fix
1
KB
1
201245
to25-04 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
6
-
0
25. apr
19:00
BSF
6
B 1903
0
201248
to25-04 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
0
-
0
25. apr
19:30
Brønshøj BK
0
Fredensborg BI
0
201246
to25-04 2024
20:15 Allerød Idrætspark
2
-
1
25. apr
20:15
Allerød FK
2
Albertslund IF
1
201251
ma29-04 2024
19:00 Fredensborg Stadion
5
-
6
29. apr
19:00
Fredensborg BI
5
Allerød FK
6
201249
on01-05 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
01. maj
20:30
KB
2
Brønshøj BK
2
201250
on01-05 2024
20:30
Fix
B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
01. maj
20:30
B.93
2
Fix
1
139011
to02-05 2024
19:00 Albertslund Stadion
1
-
2
02. maj
19:00
Albertslund IF
1
BSF
2
201252
to02-05 2024
20:20 B1903
3
-
1
02. maj
20:20
B 1903
3
GVI/Jægersborg
1
198382
ma06-05 2024
20:15 GVI. Nymosen
1
-
2
06. maj
20:15
GVI/Jægersborg
1
Albertslund IF
2
139013
on08-05 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
5
-
5
08. maj
19:00
BSF
5
Fredensborg BI
5
139012
on08-05 2024
19:30
Fix
Tingbjerg Idrætspark
2
-
0
08. maj
19:30
Fix
2
B 1903
0
198383
on08-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
HHT
08. maj
20:00
Brønshøj BK
Allerød FK
HHT
198381
on08-05 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
08. maj
20:30
KB
2
B.93
2
198386
ma20-05 2024
19:00 Fredensborg Stadion
UHT
20. maj
19:00
Fredensborg BI
GVI/Jægersborg
UHT
198384
ti21-05 2024
19:00 Allerød Idrætspark
3
-
3
21. maj
19:00
Allerød FK
3
BSF
3
198385
on22-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
22. maj
20:30
B.93
Brønshøj BK
UHT
198388
to23-05 2024
19:00
Fix
Albertslund Stadion
1
-
4
23. maj
19:00
Albertslund IF
1
Fix
4
198387
to23-05 2024
20:20
KB
B1903
1
-
2
23. maj
20:20
B 1903
1
KB
2
198392
ma27-05 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
27. maj
20:15
GVI/Jægersborg
Allerød FK
HHT
198389
on29-05 2024
19:30
Fix
Tingbjerg Idrætspark
0
-
0
29. maj
19:30
Fix
0
Fredensborg BI
0
198390
on29-05 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
29. maj
20:30
KB
2
Albertslund IF
2
198391
on29-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
0
29. maj
20:30
B.93
2
B 1903
0
198393
to30-05 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
HHT
30. maj
19:30
Brønshøj BK
BSF
HHT
198396
ma03-06 2024
19:00
KB
Fredensborg Stadion
0
-
1
03. jun
19:00
Fredensborg BI
0
KB
1
198394
to06-06 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
UHT
06. jun
19:00
BSF
GVI/Jægersborg
UHT
198398
to06-06 2024
19:00 Albertslund Stadion
1
-
0
06. jun
19:00
Albertslund IF
1
B.93
0
198397
to06-06 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
HHT
06. jun
19:30
Brønshøj BK
B 1903
HHT
198402
ma10-06 2024
20:15 GVI. Nymosen
10. jun
20:15
GVI/Jægersborg
Brønshøj BK
198399
on12-06 2024
19:30
Fix
Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
12. jun
19:30
Fix
1
BSF
3
198400
on12-06 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
5
12. jun
20:30
KB
1
Allerød FK
5
198401
on12-06 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
12. jun
20:30
B.93
Fredensborg BI
UHT
198403
to13-06 2024
20:20 B1903
13. jun
20:20
B 1903
Albertslund IF
198395
on19-06 2024
20:15
Fix
Allerød Idrætspark
19. jun
20:15
Allerød FK
Fix
198404
ma19-08 2024
22:00
Fix
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
UHT
19. aug
22:00
Fix
GVI/Jægersborg
UHT
198407
ma19-08 2024
22:00 B1903
19. aug
22:00
B 1903
Fredensborg BI
198405
on21-08 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
21. aug
20:30
KB
BSF
198406
on21-08 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
21. aug
20:30
B.93
Allerød FK
198408
to22-08 2024
19:00 Albertslund Stadion
UHT
22. aug
19:00
Albertslund IF
Brønshøj BK
UHT
198412
ma26-08 2024
20:15
KB
GVI. Nymosen
HHT
26. aug
20:15
GVI/Jægersborg
KB
HHT
198411
ma26-08 2024
22:00 Fredensborg Stadion
26. aug
22:00
Fredensborg BI
Albertslund IF
198410
ti27-08 2024
20:15 Allerød Idrætspark
27. aug
20:15
Allerød FK
B 1903
198409
to29-08 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
29. aug
19:00
BSF
B.93
198413
to29-08 2024
19:30
Fix
Tingbjerg Idrætspark
HHT
29. aug
19:30
Brønshøj BK
Fix
HHT
198416
ma02-09 2024
22:00 Fredensborg Stadion
UHT
02. sep
22:00
Fredensborg BI
Brønshøj BK
UHT
198417
ma02-09 2024
22:00 B1903
02. sep
22:00
B 1903
BSF
198414
on04-09 2024
20:30
KB
Fix
Kunst, KB, P. Bangs Vej
04. sep
20:30
KB
Fix
198415
on04-09 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
04. sep
20:30
B.93
GVI/Jægersborg
UHT
198418
to05-09 2024
19:00 Albertslund Stadion
05. sep
19:00
Albertslund IF
Allerød FK
198422
ma09-09 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
09. sep
20:15
GVI/Jægersborg
B 1903
HHT
198419
ma09-09 2024
22:00
Fix
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
09. sep
22:00
Fix
B.93
198421
ti10-09 2024
20:15 Allerød Idrætspark
10. sep
20:15
Allerød FK
Fredensborg BI
198420
to12-09 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
12. sep
19:00
BSF
Albertslund IF
198423
to12-09 2024
19:30
KB
Tingbjerg Idrætspark
HHT
12. sep
19:30
Brønshøj BK
KB
HHT
198426
ma16-09 2024
22:00 Fredensborg Stadion
16. sep
22:00
Fredensborg BI
BSF
198427
ma16-09 2024
22:00
Fix
B1903
16. sep
22:00
B 1903
Fix
198424
ti17-09 2024
20:15 Allerød Idrætspark
UHT
17. sep
20:15
Allerød FK
Brønshøj BK
UHT
198425
on18-09 2024
20:30
KB
B 93 Svanemølleanlæg.
18. sep
20:30
B.93
KB
198428
to19-09 2024
19:00 Albertslund Stadion
UHT
19. sep
19:00
Albertslund IF
GVI/Jægersborg
UHT
198432
ma23-09 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
23. sep
20:15
GVI/Jægersborg
Fredensborg BI
HHT
198429
ma23-09 2024
22:00
Fix
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
23. sep
22:00
Fix
Albertslund IF
198431
on25-09 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
25. sep
20:30
KB
B 1903
198430
to26-09 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
26. sep
19:00
BSF
Allerød FK
198433
to26-09 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
HHT
26. sep
19:30
Brønshøj BK
B.93
HHT
201253
ma30-09 2024
22:00
Fix
Fredensborg Stadion
30. sep
22:00
Fredensborg BI
Fix
201254
ma30-09 2024
22:00 B1903
30. sep
22:00
B 1903
B.93
198435
ti01-10 2024
20:15 Allerød Idrætspark
UHT
01. okt
20:15
Allerød FK
GVI/Jægersborg
UHT
198434
to03-10 2024
19:00 Ballerup Idrætspark
UHT
03. okt
19:00
BSF
Brønshøj BK
UHT
201255
to03-10 2024
19:00
KB
Albertslund Stadion
03. okt
19:00
Albertslund IF
KB
201259
ma07-10 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
07. okt
20:15
GVI/Jægersborg
BSF
HHT
201260
ma07-10 2024
22:00 B1903
UHT
07. okt
22:00
B 1903
Brønshøj BK
UHT
201256
ma07-10 2024
22:00
Fix
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
07. okt
22:00
Fix
Allerød FK
201257
on09-10 2024
20:30
KB
Kunst, KB, P. Bangs Vej
09. okt
20:30
KB
Fredensborg BI
201258
on09-10 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
09. okt
20:30
B.93
Albertslund IF
201261
27-10 2024
14:00
Fix
Ballerup Idrætspark
27. okt
14:00
BSF
Fix
201262
27-10 2024
14:00
KB
Allerød Idrætspark
27. okt
14:00
Allerød FK
KB
201263
27-10 2024
14:00 Fredensborg Stadion
27. okt
14:00
Fredensborg BI
B.93
201264
27-10 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
27. okt
14:00
Brønshøj BK
GVI/Jægersborg
201265
27-10 2024
14:00 Albertslund Stadion
27. okt
14:00
Albertslund IF
B 1903
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med søndag den 14. januar 2024 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for M+32 og 40 Øst flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.

Log ind