MENU

U5 drenge 3-mands (18) - 9. oktober Medaljestævne (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
590738
09-10 2022
Kl. 11:30
Farum BK (2) Virum-Sorgenfri BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590739
09-10 2022
Kl. 11:30
Oversidder Oversidder Virum-Sorgenfri BK
590740
09-10 2022
Kl. 11:30
Svogerslev BK
!
NB: Svogerslev BK er taberdømt
Farum BK (1) Virum Stadion
590741
09-10 2022
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold
!
NB: Helsinge Fodbold er taberdømt
Rosenhøj BK Virum Stadion
590743
09-10 2022
Kl. 11:55
Himmelev-Veddelev BK Svogerslev BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590744
09-10 2022
Kl. 11:55
Farum BK (1) Helsinge Fodbold Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590745
09-10 2022
Kl. 11:55
Rosenhøj BK Farum BK (2) Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590747
09-10 2022
Kl. 12:20
Virum-Sorgenfri BK Himmelev-Veddelev BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590748
09-10 2022
Kl. 12:20
Svogerslev BK Helsinge Fodbold Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590749
09-10 2022
Kl. 12:20
Farum BK (1) Rosenhøj BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590746
09-10 2022
Kl. 12:30
Oversidder Oversidder Virum-Sorgenfri BK
590750
09-10 2022
Kl. 12:45
Farum BK (2) Svogerslev BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590751
09-10 2022
Kl. 12:45
Virum-Sorgenfri BK Farum BK (1) Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590753
09-10 2022
Kl. 12:45
Himmelev-Veddelev BK Rosenhøj BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
590752
09-10 2022
Kl. 13:10
Farum BK (2) Helsinge Fodbold Virum Stadion
590742
09-10 2022
Kl. 13:10
Virum-Sorgenfri BK Himmelev-Veddelev BK Virum Stadion Virum-Sorgenfri BK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind