MENU

U7 drenge 3-mands (16) - 17. september, Pulje 10 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 17-09 2022
Spillested:
Helsinge Stadion Bane 8 (3:3) C Idrætsvej 21 3200 Helsinge
346820 Kl. 10:00 Helsinge Fodbold (1) Melby-Liseleje IF (1) Bane 8 (3:3) C
346821 Kl. 10:00 Annisse IF (1) Hillerød Fodbold (1) Bane 8 (3:3) D
346822 Kl. 10:20 Allerød Fodbold Klub (4) Allerød Fodbold Klub (1) Bane 8 (3:3) A
346823 Kl. 10:20 Store Lyngby IF Hillerød Fodbold (2) Bane 8 (3:3) C
346824 Kl. 10:40 Melby-Liseleje IF (1) Annisse IF (1) Bane 8 (3:3) A
346826 Kl. 10:40 Hillerød Fodbold (1) Allerød Fodbold Klub (4) Bane 8 (3:3) C
346827 Kl. 11:00 Hillerød Fodbold (2) Helsinge Fodbold (1) Bane 8 (3:3) B
346825 Kl. 11:00 Allerød Fodbold Klub (1) Store Lyngby IF Bane 8 (3:3) A
346828 Kl. 11:20 Helsinge Fodbold (1) Annisse IF (1) Bane 8 (3:3) A
346829 Kl. 11:20 Melby-Liseleje IF (1) Hillerød Fodbold (1) Bane 8 (3:3) B
346830 Kl. 11:40 Allerød Fodbold Klub (4) Store Lyngby IF Bane 8 (3:3) A
346831 Kl. 11:40 Allerød Fodbold Klub (1) Hillerød Fodbold (2) Bane 8 (3:3) B
346832 Kl. 12:00 Helsinge Fodbold (1) Allerød Fodbold Klub (4) Bane 8 (3:3) A
346833 Kl. 12:00 Melby-Liseleje IF (1) Allerød Fodbold Klub (1) Bane 8 (3:3) B
346834 Kl. 12:20 Annisse IF (1) Store Lyngby IF Bane 8 (3:3) A
346835 Kl. 12:20 Hillerød Fodbold (1) Hillerød Fodbold (2) Bane 8 (3:3) B
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 7/9 til 3- og 5-mands medaljestævnerne, der spilles den 8.-9.oktober.

Log ind