MENU

Seriepokalen 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
467185
ti
09-08 2022
Kl. 18:45
Stenlille IF (S3) Undløse BK (S2) Stenlille Stadion
1
-
2
467189 ma
15-08 2022
Kl. 18:45
Jernløse BK (S4) Team AS Fodbold (S4) Jernløse Hallen
Udehold taberdømt
467168 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
FC Ballerup (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Højagerskolen
2
-
5
467169 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Albertslund IF (S4) Blovstrød IF (S4) Albertslund Stadion
2
-
9
467170
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Fløng-Hedehusene (S4) Farum BK (S3) Hedehusene Idrætspark
0
-
10
467171 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
FC Rudersdal (S5) AB (S4) Vedbæk Stadion
1
-
3
467186
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Vestegnen FK (S4) Vallensbæk IF (S3) Vallensbæk Idrætscenter
3
-
2
467191 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Taastrup FC (S4) Virum-Sorgenfri BK (S3) Tåstrup Idrætspark
0
-
7
467194 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (S4) Rosa La FC (S4) Sønderkærskolen
Hjemmehold taberdømt
467195
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Ringsted IF (S5) Køge Nord FC (S4) Ringsted Stadion
6
-
4
467196
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Ramløse IF (S5) LSF (S5) Ramløsehallen
1
-
4
467197 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
LSF (S4) Høje Gladsaxe IF (S4) Smørum Idrætscenter
2
-
1
467198 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S4) Faxe Ladeplads IF (S3) Greve Idræts Center
9
-
8
467199
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
NNU (S4) Sorø Freja (S3) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0
-
5
467201 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Store Heddinge BK (S4) FK Sydsjælland 05 (S4) St. Heddinge Stadion
5
-
2
467247
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Blistrup SI (S4) Ålholm IF (S3) Blistruphallen
1
-
4
467250
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
B. 73, Slagelse (S3) Tølløse BK (S3) Stadion Vest
3
-
1
467251
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Røde Stjerne BK (S4) Vipperød BK (S3) Roskilde IC (Darup)
0
-
7
467253 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Frederiksværk FK (S4) Frederikssund IK (S2) Frederiksværk Stadion
0
-
5
467255
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
SIF Holbæk IF (S4) Raklev GI (S3) Fælleden Boldbaner
2
-
3
467262 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Mladost IF (S4) Albertslund IF (S3) Damgårdsparken, Ballerup
12
-
13
467264
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Kvistgård IF (S4) Humlebæk BK (S3) Kvistgård Idrætsanlæg
0
-
8
467267 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Bosna IF (S4) Ejby IF 1968 (S2) Langbjergskolen
6
-
2
467275
ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Hornbæk IF (S3) Helsinge Fodbold (S2) Pedella Park
2
-
3
467276 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Gundsølille SGIF (S4) Gilleleje FK (S3) Gundsølillehallen
0
-
3
467277 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S6) Brøndby Strand IK (S3) Greve Idræts Center
Hjemmehold taberdømt
467281 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Hastrup FC (S4) Ejby IF Fodbold (S2) Holmebækskolen
Udehold taberdømt
467284 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder Måløv BK (S2)
467285 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder Nerashté, Ballerup (S2)
467287 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Karlslunde IF (S2) Strøbyhallen
1
-
4
467319 ti
16-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder BK Friheden (S2)
467273 ti
16-08 2022
Kl. 19:15
Slangerup & Omegn IF (S3) IS Skævinge (S2) Slangerup Stadion Kunst
5
-
4
467190
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Hvalsø IF (S5) Kalundborg GB (S4) Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
5
467192
on
17-08 2022
Kl. 18:45
VB 1968 (S5) Ølstykke FC (S4) Skovbrynet Skole Kunstgræs
5
-
1
467193
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Ruds Vedby IF (S5) Slagelse B&I (S4) Ruds Vedby Idrætsplads
0
-
8
467248
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Køge BK (S3) (2) Hvalsø IF (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3
-
2
467249
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Køge FC (S4) Karise IK (S3) Ravnsborghallen
3
-
4
467252
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Annisse IF (S4) Fredensborg BI (S2) Annisse Stadion
4
-
5
467254
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S4) Ramløse IF (S4) Snekkersten Idrætscenter
3
-
1
467256 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Lynge-Uggeløse IF (S3) Hørsholm-Usserød IK (S2) Lyngehallen
Udehold taberdømt
467257 on
17-08 2022
Kl. 18:45
FC Hvidovre (S4) CFK (S4) Avedøre Stadion
0
-
4
467258
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Borup IF Fodbold (S4) Køge BK (S3) (1) Borup Stadion
1
-
4
467259
on
17-08 2022
Kl. 18:45
RU (S3) Svebølle BI 2016 (S3) Målfeltet
5
-
2
467260 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Torslunde-Ishøj IF (S3) Rosenhøj BK (S2) Ishøj Idrætsplads
2
-
6
467261 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Egevoldens Idræts Club (S5) FC Jonstrup (S4) Avedøre Skole
Udehold taberdømt
467263
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Nivå-Kokkedal FK (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Karsemosegård
0
-
2
467265
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Hvidebæk IF (S4) Boldklubben Bæk City (S3) Hvidebæk Stadion
2
-
3
467266 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Bramsnæs FB (S4) Albertslund BS 72 (S2) Bramsnæsvighallen
Hjemmehold taberdømt
467274
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Kværkeby IF (S3) Havdrup Fodbold (S2) Kværkeby Stadion
0
-
3
467278 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Lejerbo BK (S3) FC Rudersdal (S3) Gungehusskolen
Udehold taberdømt
467280
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Herlufsholm GF (S5) Brøndbyernes IF (S2) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
0
-
3
467282 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder Hareskov IF (S2)
467283 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder LSF (S2)
467288
on
17-08 2022
Kl. 18:45
Brøndbyernes IF (S4) Virum-Sorgenfri BK (S2) Brøndby Stadion
6
-
5
467289 on
17-08 2022
Kl. 18:45
Oversidder Ølstykke FC (S2)
467172 on
17-08 2022
Kl. 18:45
IF Hjorten (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Skinderskovgård
Udehold taberdømt
467183
on
17-08 2022
Kl. 18:45
BK Avarta (S4) Fløng-Hedehusene (S3) Espelundens Idrætsanlæg
3
-
5
467184
on
17-08 2022
Kl. 18:45
FC Storebælt (S4) Sørbymagle IF (S3) Korsør ny Stadion
5
-
6
467187 on
17-08 2022
Kl. 18:45
KBK Hillerød (S6) Kokkedal BK (S5) KBK Hillerød Øst-huset
Udehold taberdømt
467188
on
17-08 2022
Kl. 19:00
Køge Union (S4) Karrebæk IF (S3) Ellemarkskolens bane
3
-
1
467272
to
18-08 2022
Kl. 18:45
Stenløse BK (S4) Snekkersten IF (S3) Stenløse Stadion
0
-
2
467286
ti
23-08 2022
Kl. 18:30
B. 77, Rødovre (S2) Taastrup FC (S5) Valhøj Skole
5
-
1
467200 ti
23-08 2022
Kl. 18:45
Næstved I.F. (S3) Ringsted IF (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
1
467279 on
24-08 2022
Kl. 18:45
Sengeløse GI (S4) Ishøj IF (S3) Sengeløse Idrætsanlæg
3
-
0
529788
to
25-08 2022
Kl. 18:30
RU (S3) Undløse BK (S2) Målfeltet
3
-
1
529768
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
VB 1968 (S5) BK Friheden (S2) Skovbrynet Skole
5
-
6
529772
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
IF Hjorten (S4) Lejerbo BK (S3) Skinderskovgård
0
-
4
529774
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
CFK (S4) LSF (S4) Charlotteskolen
3
-
1
529775 ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Egevoldens Idræts Club (S5) Sengeløse GI (S4) Avedøre Skole
Udehold taberdømt
529778
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (S3) Frederikssund IK (S2) Birkerød Stadion
4
-
1
529779
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Ølstykke FC (S2) Måløv BK (S2) Ølstykke Stadion
4
-
1
529782
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Blovstrød IF (S4) Lynge-Uggeløse IF (S3) Blovstrød Stadion
2
-
3
529783 ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Ålholm IF (S3) Gilleleje FK (S3) Ålholmskolen
6
-
7
529784
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Farum BK (S3) Snekkersten IF (S3) Farum Park
3
-
1
529786
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (S3) Helsinge Fodbold (S2) Virum Stadion
3
-
5
529787
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Humlebæk BK (S3) Fredensborg BI (S2) Humlebæk Stadion
4
-
2
529790
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Fløng-Hedehusene (S3) Raklev GI (S3) Hedehusene Idrætspark
6
-
4
529793
ti
30-08 2022
Kl. 18:00
Store Heddinge BK (S4) Karlslunde IF (S2) St. Heddinge Stadion
2
-
3
529822
ti
30-08 2022
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (S3) Køge BK (S3) (1) Sørbyhallen
6
-
7
529791
ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Kalundborg GB (S4) Boldklubben Bæk City (S3) Munkesø Stadion Kunst
5
-
2
529792
ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Greve Fodbold (S4) Hastrup FC (S4) Greve Idræts Center
7
-
8
529820
ti
30-08 2022
Kl. 19:00
Slagelse B&I (S4) Havdrup Fodbold (S2) Slagelse Stadion Kunst
4
-
7
529821
ti
30-08 2022
Kl. 19:40
Køge BK (S3) (2) Karise IK (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5
-
1
529769
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Rosenhøj BK (S2) Nerashté, Ballerup (S2) Avedøre Stadion
6
-
5
529770 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Rosa La FC (S4) Brøndby Strand IK (S3) Målfeltet
3
-
4
529771
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Hareskov IF (S2) B. 77, Rødovre (S2) Birkevang
2
-
1
529773 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Bosna IF (S4) Albertslund IF (S3) Langbjergskolen
7
-
6
529776
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (S4) LSF (S2) Brøndby Stadion
2
-
4
529777
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Vestegnen FK (S4) Brøndbyernes IF (S2) Vallensbæk Idrætscenter
5
-
2
529780 on
31-08 2022
Kl. 18:00
KBK Hillerød (S6) Snekkersten IF (S4) KBK Hillerød Øst-huset
Hjemmehold taberdømt
529781 on
31-08 2022
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Slangerup Stadion Kunst
2
-
7
529785 on
31-08 2022
Kl. 18:00
LSF (S5) AB (S4) Smørum Idrætscenter
0
-
6
529789
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Jernløse BK (S4) Vipperød BK (S3) Jernløse Hallen
5
-
3
529823
on
31-08 2022
Kl. 18:15
Køge Union (S4) Albertslund BS 72 (S2) Ellemarkskolens bane
1
-
0
529819
ma
05-09 2022
Kl. 19:00
Sorø Freja (S3) Næstved I.F. (S3) Sorø Stadion, Kunstgræs
0
-
3
529794
ti
06-09 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF (S5) B. 73, Slagelse (S3) Ringsted Stadion Kunstgræs
4
-
2
312433 ma
12-09 2022
Kl. 19:00
Næstved I.F. (S3) Karlslunde IF (S2) Maglemølle Storhallen
6
-
7
312438
ti
13-09 2022
Kl. 17:30
CFK (S4) Køge Union (S4) Charlotteskolen
1
-
0
312440 ti
13-09 2022
Kl. 17:30
IF Skjold Birkerød (S3) Lynge-Uggeløse IF (S2) Birkerød Stadion
3
-
2
312442 ti
13-09 2022
Kl. 17:30
Egevoldens Idræts Club (S5) Humlebæk BK (S3) Avedøre Skole
2
-
3
312468 ti
13-09 2022
Kl. 17:30
Snekkersten IF (S4) AB (S4) Snekkersten Idrætscenter
1
-
5
312469
ti
13-09 2022
Kl. 17:30
Vestegnen FK (S4) LSF (S2) Vallensbæk Idrætscenter
2
-
3
312441
ti
13-09 2022
Kl. 18:00
Farum BK (S3) Helsinge Fodbold (S2) Farum Park
3
-
6
312432
ti
13-09 2022
Kl. 18:00
Fløng-Hedehusene (S3) Køge BK (S3) (1) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
7
-
0
312471
ti
13-09 2022
Kl. 18:30
Gilleleje FK (S3) Brøndby Strand IK (S3) Nellerupgård Stadion
0
-
3
312434
ti
13-09 2022
Kl. 19:00
Kalundborg GB (S4) RU (S3) Munkesø Stadion Kunst
2
-
3
312436
on
14-09 2022
Kl. 17:30
Hastrup FC (S4) Køge BK (S3) (2) Holmebækskolen
7
-
6
312439
on
14-09 2022
Kl. 17:30
BK Friheden (S2) Rosenhøj BK (S2) Strandmarkens Fritidscenter
0
-
3
312467 on
14-09 2022
Kl. 17:30
Bosna IF (S4) Hareskov IF (S2) Langbjergskolen
Udehold taberdømt
312470
on
14-09 2022
Kl. 17:30
Lynge-Uggeløse IF (S3) Ølstykke FC (S2) Lyngehallen
3
-
7
312435
ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF (S5) Jernløse BK (S4) Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
0
312437
ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Havdrup Fodbold (S2) Lejerbo BK (S3) Havdrup Idrætscenter kunstgræs
9
-
0
352947
ti
27-09 2022
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S3) Karlslunde IF (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
6
-
4
352949
on
28-09 2022
Kl. 19:00
AB (S4) IF Skjold Birkerød (S3) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
1
-
2
352950
on
28-09 2022
Kl. 19:00
Ølstykke FC (S2) Rosenhøj BK (S2) Ølstykke Stadion
1
-
3
352951
on
28-09 2022
Kl. 19:00
Bosna IF (S4) Brøndby Strand IK (S3) Langbjergskolen
5
-
6
352953
on
28-09 2022
Kl. 19:40
CFK (S4) Helsinge Fodbold (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
0
-
2
352946 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF (S5) Humlebæk BK (S3) Ringsted Stadion Kunstgræs
1
-
3
352948
ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Havdrup Fodbold (S2) LSF (S2) Havdrup Idrætscenter kunstgræs
5
-
4
352952
30-10 2022
Kl. 12:00
Hastrup FC (S4) RU (S3) Holmebækskolen
6
-
4
384171
05-11 2022
Kl. 13:00
Humlebæk BK (S3) Rosenhøj BK (S2) Humlebæk Stadion
0
-
4
384172
05-11 2022
Kl. 13:00
Hastrup FC (S4) Brøndby Strand IK (S3) Holmebækskolen
0
-
2
384173
05-11 2022
Kl. 13:00
Fløng-Hedehusene (S3) Helsinge Fodbold (S2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
6
-
1
384174
05-11 2022
Kl. 13:00
IF Skjold Birkerød (S3) Havdrup Fodbold (S2) Birkerød Stadion
8
-
5
359616 ti
18-04 2023
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (S3) Rosenhøj BK (S2) Birkerød Stadion
359617 on
19-04 2023
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (S3) Brøndby Strand IK (S3) Hedehusene Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 2. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 16. september via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
6. runde Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside 
7. runde FINALEN: søndag den 21. maj 13.00 Holbæk Stadion

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind