U10 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne, Pulje 3 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 19-06 2022
Spillested:
NyBolig Park Sydskellet 1 2630 Taastrup
259223 10:00 Hundige BK Greve Fodbold (piger) (2)
10:00
Hundige BK
Greve Fodbold (piger) (2)
259224 10:00 Gundsølille SGIF Himmelev-Veddelev BK
10:00
Gundsølille SGIF
Himmelev-Veddelev BK
259225 10:20 Taastrup FC Fløng-Hedehusene Fodbold
10:20
Taastrup FC
Fløng-Hedehusene Fodbold
259226 10:20 KFUM BK, Roskilde Hundige BK
10:20
KFUM BK, Roskilde
Hundige BK
259227 10:40 Himmelev-Veddelev BK Taastrup FC
10:40
Himmelev-Veddelev BK
Taastrup FC
259228 10:40 Greve Fodbold (piger) (2) Gundsølille SGIF
10:40
Greve Fodbold (piger) (2)
Gundsølille SGIF
259229 11:00 Fløng-Hedehusene Fodbold KFUM BK, Roskilde
11:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
KFUM BK, Roskilde
259230 11:00 Hundige BK Gundsølille SGIF
11:00
Hundige BK
Gundsølille SGIF
259231 11:20 Taastrup FC KFUM BK, Roskilde
11:20
Taastrup FC
KFUM BK, Roskilde
259232 11:20 Greve Fodbold (piger) (2) Himmelev-Veddelev BK
11:20
Greve Fodbold (piger) (2)
Himmelev-Veddelev BK
259233 11:40 Gundsølille SGIF Fløng-Hedehusene Fodbold
11:40
Gundsølille SGIF
Fløng-Hedehusene Fodbold
259234 11:40 Taastrup FC Hundige BK
11:40
Taastrup FC
Hundige BK
259235 12:00 Himmelev-Veddelev BK Fløng-Hedehusene Fodbold
12:00
Himmelev-Veddelev BK
Fløng-Hedehusene Fodbold
259236 12:00 KFUM BK, Roskilde Greve Fodbold (piger) (2)
12:00
KFUM BK, Roskilde
Greve Fodbold (piger) (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind