U7 drenge 3-mands (15) - 7. maj, Pulje 22 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-05 2022
Spillested:
Rundforbi Stadion Egebækvej 118 2850 Nærum
400988 10:00 Taastrup FC (4) Lyngby Boldklub 1921 (3)
10:00
Taastrup FC (4)
Lyngby Boldklub 1921 (3)
400989 10:00 Taastrup FC (1) BSF (3)
10:00
Taastrup FC (1)
BSF (3)
400990 10:20 Albertslund IF (3) FC Rudersdal (3)
10:20
Albertslund IF (3)
FC Rudersdal (3)
400991 10:20 Nivå-Kokkedal FK Taastrup FC (4)
10:20
Nivå-Kokkedal FK
Taastrup FC (4)
400992 10:40 BSF (3) Albertslund IF (3)
10:40
BSF (3)
Albertslund IF (3)
400993 10:40 Lyngby Boldklub 1921 (3) Taastrup FC (1)
10:40
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Taastrup FC (1)
400994 11:00 FC Rudersdal (3) Nivå-Kokkedal FK
11:00
FC Rudersdal (3)
Nivå-Kokkedal FK
400995 11:00 Taastrup FC (4) Taastrup FC (1)
11:00
Taastrup FC (4)
Taastrup FC (1)
400996 11:20 Albertslund IF (3) Nivå-Kokkedal FK
11:20
Albertslund IF (3)
Nivå-Kokkedal FK
400997 11:20 Lyngby Boldklub 1921 (3) BSF (3)
11:20
Lyngby Boldklub 1921 (3)
BSF (3)
400998 11:40 Taastrup FC (1) FC Rudersdal (3)
11:40
Taastrup FC (1)
FC Rudersdal (3)
400999 11:40 Albertslund IF (3) Taastrup FC (4)
11:40
Albertslund IF (3)
Taastrup FC (4)
401005 12:00 BSF (3) FC Rudersdal (3)
12:00
BSF (3)
FC Rudersdal (3)
401006 12:00 Nivå-Kokkedal FK Lyngby Boldklub 1921 (3)
12:00
Nivå-Kokkedal FK
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 2/5 til 3. runde 3- og 5-mands, der spilles for drenge den 21.-22. maj og for piger 28. maj.

Log ind