U7 drenge 3-mands (15) - 23. april, Pulje 19 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
lørdag den. 23-04 2022
Spillested:
Ballerup Idrætspark 3-mandsbanerne Marbækvej 12 2750 Ballerup
889835 10:00 Taastrup FC (1) Vallensbæk IF (2) 3-mandsbanerne
10:00
Taastrup FC (1)
Vallensbæk IF (2)
889836 10:00 Virum-Sorgenfri BK (4) Gladsaxe-Hero BK (1) 3-mandsbanerne
10:00
Virum-Sorgenfri BK (4)
Gladsaxe-Hero BK (1)
889837 10:20 BSF (4) Taastrup FC (4) 3-mandsbanerne
10:20
BSF (4)
Taastrup FC (4)
889838 10:20 BK Avarta (3) Taastrup FC (1) 3-mandsbanerne
10:20
BK Avarta (3)
Taastrup FC (1)
889839 10:40 Gladsaxe-Hero BK (1) BSF (4) 3-mandsbanerne
10:40
Gladsaxe-Hero BK (1)
BSF (4)
889840 10:40 Vallensbæk IF (2) Virum-Sorgenfri BK (4) 3-mandsbanerne
10:40
Vallensbæk IF (2)
Virum-Sorgenfri BK (4)
889841 11:00 Taastrup FC (4) BK Avarta (3) 3-mandsbanerne
11:00
Taastrup FC (4)
BK Avarta (3)
889842 11:00 Taastrup FC (1) Virum-Sorgenfri BK (4) 3-mandsbanerne
11:00
Taastrup FC (1)
Virum-Sorgenfri BK (4)
889843 11:20 BSF (4) BK Avarta (3) 3-mandsbanerne
11:20
BSF (4)
BK Avarta (3)
889844 11:20 Vallensbæk IF (2) Gladsaxe-Hero BK (1) 3-mandsbanerne
11:20
Vallensbæk IF (2)
Gladsaxe-Hero BK (1)
889845 11:40 Virum-Sorgenfri BK (4) Taastrup FC (4) 3-mandsbanerne
11:40
Virum-Sorgenfri BK (4)
Taastrup FC (4)
889846 11:40 BSF (4) Taastrup FC (1) 3-mandsbanerne
11:40
BSF (4)
Taastrup FC (1)
889847 12:00 Gladsaxe-Hero BK (1) Taastrup FC (4) 3-mandsbanerne
12:00
Gladsaxe-Hero BK (1)
Taastrup FC (4)
889848 12:00 BK Avarta (3) Vallensbæk IF (2) 3-mandsbanerne
12:00
BK Avarta (3)
Vallensbæk IF (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 19/4 til 2. runde 3- og 5-mands, der spilles 7.-8. maj.

Log ind