KS Herre 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
984798
to18-08 2022
19:00 Fremad Valby Sundby Bk. Valby Idrætspark
0
-
3
18. aug 2022
19:00
Fremad Valby
0
Sundby Bk.
3
984793
fr19-08 2022
18:30 Skovshoved IF FB Skovshoved I P
1
-
2
19. aug 2022
18:30
Skovshoved IF
1
FB
2
984797
fr19-08 2022
18:30 Vigerslev Bk. Frem 2 Valby Idrætspark
1
-
1
19. aug 2022
18:30
Vigerslev Bk.
1
Frem 2
1
984792
fr19-08 2022
19:00 Nørrebro FF B 1903 2 Mimersparken
0
-
0
19. aug 2022
19:00
Nørrebro FF
0
B 1903 2
0
984796
20-08 2022
12:00 B.1960 Hvidovre IF 2 Grønnemosen
2
-
2
20. aug 2022
12:00
B.1960
2
Hvidovre IF 2
2
984794
20-08 2022
15:30 Husum Bk. NB Bornholm Husumparken
2
-
2
20. aug 2022
15:30
Husum Bk.
2
NB Bornholm
2
984795
20-08 2022
15:30 Hasle Union Rema1000 Arena
1
-
2
20. aug 2022
15:30
Hasle
1
Union
2
984800
ti23-08 2022
18:00 Frem 2 Fremad Valby Valby Idrætspark
4
-
2
23. aug 2022
18:00
Frem 2
4
Fremad Valby
2
984801
ti23-08 2022
18:30 Hvidovre IF 2 Vigerslev Bk. Hvidovre IF's baner
5
-
0
23. aug 2022
18:30
Hvidovre IF 2
5
Vigerslev Bk.
0
984799
ti23-08 2022
18:30 B 1903 2 Skovshoved IF B1903
1
-
1
23. aug 2022
18:30
B 1903 2
1
Skovshoved IF
1
984805
ti23-08 2022
19:00 Sundby Bk. Nørrebro FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
23. aug 2022
19:00
Sundby Bk.
0
Nørrebro FF
0
984803
on24-08 2022
18:00 NB Bornholm Hasle Nexø Stadion
1
-
1
24. aug 2022
18:00
NB Bornholm
1
Hasle
1
984802
on24-08 2022
19:00 Union B.1960 Genforeningspladsen
0
-
3
24. aug 2022
19:00
Union
0
B.1960
3
984810
fr26-08 2022
18:00 Vigerslev Bk. Union Valby Idrætspark
3
-
2
26. aug 2022
18:00
Vigerslev Bk.
3
Union
2
984812
fr26-08 2022
18:00 Frem 2 Sundby Bk. Valby Idrætspark
2
-
4
26. aug 2022
18:00
Frem 2
2
Sundby Bk.
4
984806
fr26-08 2022
18:30 Skovshoved IF Nørrebro FF Skovshoved I P
0
-
1
26. aug 2022
18:30
Skovshoved IF
0
Nørrebro FF
1
984808
27-08 2022
15:30 Hasle FB Rema1000 Arena
0
-
1
27. aug 2022
15:30
Hasle
0
FB
1
984809
27-08 2022
15:30 B.1960 NB Bornholm Grønnemosen
1
-
1
27. aug 2022
15:30
B.1960
1
NB Bornholm
1
984811
28-08 2022
14:00 Hvidovre IF 2 Fremad Valby Hvidovre IF's baner
0
-
1
28. aug 2022
14:00
Hvidovre IF 2
0
Fremad Valby
1
984818
03-09 2022
13:45 FB B.1960 Frederiksberg IP, kunst
3
-
1
03. sep 2022
13:45
FB
3
B.1960
1
984819
03-09 2022
14:00 Sundby Bk. Skovshoved IF Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
03. sep 2022
14:00
Sundby Bk.
1
Skovshoved IF
0
984816
03-09 2022
14:00 Union Fremad Valby Genforeningspladsen
0
-
4
03. sep 2022
14:00
Union
0
Fremad Valby
4
984817
03-09 2022
14:00 NB Bornholm Vigerslev Bk. Nexø Stadion
0
-
1
03. sep 2022
14:00
NB Bornholm
0
Vigerslev Bk.
1
984813
03-09 2022
15:30 B 1903 2 Hasle B1903
3
-
4
03. sep 2022
15:30
B 1903 2
3
Hasle
4
984815
04-09 2022
14:00 Hvidovre IF 2 Frem 2 Hvidovre IF's baner
0
-
0
04. sep 2022
14:00
Hvidovre IF 2
0
Frem 2
0
984814
04-09 2022
16:00 Nørrebro FF Husum Bk. Mimersparken
0
-
1
04. sep 2022
16:00
Nørrebro FF
0
Husum Bk.
1
984825
ti06-09 2022
18:00 Frem 2 Union Valby Idrætspark
0
-
1
06. sep 2022
18:00
Frem 2
0
Union
1
984822
to08-09 2022
17:45 B.1960 B 1903 2 Grønnemosen
3
-
1
08. sep 2022
17:45
B.1960
3
B 1903 2
1
984820
to08-09 2022
19:30 Husum Bk. Skovshoved IF Husumparken
3
-
1
08. sep 2022
19:30
Husum Bk.
3
Skovshoved IF
1
984823
fr09-09 2022
18:00 Vigerslev Bk. FB Valby Idrætspark
0
-
1
09. sep 2022
18:00
Vigerslev Bk.
0
FB
1
984821
10-09 2022
15:30 Hasle Nørrebro FF Rema1000 Arena
1
-
1
10. sep 2022
15:30
Hasle
1
Nørrebro FF
1
984824
10-09 2022
15:30 Fremad Valby NB Bornholm Valby Idrætspark
2
-
0
10. sep 2022
15:30
Fremad Valby
2
NB Bornholm
0
984826
11-09 2022
14:00 Hvidovre IF 2 Sundby Bk. Hvidovre IF's baner
2
-
3
11. sep 2022
14:00
Hvidovre IF 2
2
Sundby Bk.
3
984807
ti13-09 2022
18:30 Husum Bk. B 1903 2 Husumparken
2
-
2
13. sep 2022
18:30
Husum Bk.
2
B 1903 2
2
984832
on14-09 2022
19:30 FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst
1
-
3
14. sep 2022
19:30
FB
1
Fremad Valby
3
984828
fr16-09 2022
18:00 Nørrebro FF B.1960 Mimersparken
0
-
2
16. sep 2022
18:00
Nørrebro FF
0
B.1960
2
984830
fr16-09 2022
19:00 Union Hvidovre IF 2 Genforeningspladsen
2
-
1
16. sep 2022
19:00
Union
2
Hvidovre IF 2
1
984827
17-09 2022
14:00 B 1903 2 Vigerslev Bk. B1903
1
-
1
17. sep 2022
14:00
B 1903 2
1
Vigerslev Bk.
1
984831
17-09 2022
14:00 NB Bornholm Frem 2 Nexø Stadion
2
-
0
17. sep 2022
14:00
NB Bornholm
2
Frem 2
0
984833
17-09 2022
14:00 Sundby Bk. Husum Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
17. sep 2022
14:00
Sundby Bk.
1
Husum Bk.
1
984829
17-09 2022
15:30 Skovshoved IF Hasle Skovshoved I P
3
-
0
17. sep 2022
15:30
Skovshoved IF
3
Hasle
0
984838
ti20-09 2022
19:00 Frem 2 FB Valby Idrætspark
0
-
0
20. sep 2022
19:00
Frem 2
0
FB
0
984840
fr23-09 2022
18:00 Union Sundby Bk. Genforeningspladsen
1
-
3
23. sep 2022
18:00
Union
1
Sundby Bk.
3
984837
fr23-09 2022
18:30 Fremad Valby B 1903 2 Valby Idrætspark
3
-
0
23. sep 2022
18:30
Fremad Valby
3
B 1903 2
0
984835
24-09 2022
12:00 B.1960 Skovshoved IF Grønnemosen
3
-
1
24. sep 2022
12:00
B.1960
3
Skovshoved IF
1
984836
24-09 2022
12:00 Vigerslev Bk. Nørrebro FF Valby Idrætspark
1
-
2
24. sep 2022
12:00
Vigerslev Bk.
1
Nørrebro FF
2
984839
24-09 2022
15:30 Hvidovre IF 2 NB Bornholm Hvidovre IF's baner
1
-
3
24. sep 2022
15:30
Hvidovre IF 2
1
NB Bornholm
3
984834
24-09 2022
15:30 Hasle Husum Bk. Rema1000 Arena
0
-
4
24. sep 2022
15:30
Hasle
0
Husum Bk.
4
984843
fr30-09 2022
17:15 Skovshoved IF Vigerslev Bk. Skovshoved I P
0
-
1
30. sep 2022
17:15
Skovshoved IF
0
Vigerslev Bk.
1
984844
fr30-09 2022
18:30 Husum Bk. B.1960 Husumparken
3
-
1
30. sep 2022
18:30
Husum Bk.
3
B.1960
1
984845
01-10 2022
13:00 NB Bornholm Union Nexø Stadion
1
-
1
01. okt 2022
13:00
NB Bornholm
1
Union
1
984846
01-10 2022
14:00 FB Hvidovre IF 2 Jens Jessens Vej
2
-
1
01. okt 2022
14:00
FB
2
Hvidovre IF 2
1
984841
01-10 2022
14:00 B 1903 2 Frem 2 B1903
1
-
0
01. okt 2022
14:00
B 1903 2
1
Frem 2
0
984847
01-10 2022
15:30 Sundby Bk. Hasle Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
01. okt 2022
15:30
Sundby Bk.
5
Hasle
0
984842
02-10 2022
16:00 Nørrebro FF Fremad Valby Mimersparken
2
-
1
02. okt 2022
16:00
Nørrebro FF
2
Fremad Valby
1
984851
ti04-10 2022
19:00 Frem 2 Nørrebro FF Valby Idrætspark
3
-
1
04. okt 2022
19:00
Frem 2
3
Nørrebro FF
1
984852
ti04-10 2022
19:30 Hvidovre IF 2 B 1903 2 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
0
04. okt 2022
19:30
Hvidovre IF 2
1
B 1903 2
0
984849
ti04-10 2022
19:30 Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken
1
-
2
04. okt 2022
19:30
Husum Bk.
1
Vigerslev Bk.
2
984853
on05-10 2022
18:00 Union FB Genforeningspladsen
2
-
3
05. okt 2022
18:00
Union
2
FB
3
984858
fr07-10 2022
18:30 Husum Bk. Fremad Valby Husumparken
5
-
3
07. okt 2022
18:30
Husum Bk.
5
Fremad Valby
3
984855
08-10 2022
14:00 B 1903 2 Union B1903
0
-
1
08. okt 2022
14:00
B 1903 2
0
Union
1
984857
08-10 2022
14:00 Skovshoved IF Frem 2 Skovshoved I P
6
-
2
08. okt 2022
14:00
Skovshoved IF
6
Frem 2
2
984861
08-10 2022
14:00 Sundby Bk. B.1960 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
08. okt 2022
14:00
Sundby Bk.
0
B.1960
0
984859
08-10 2022
15:30 Hasle Vigerslev Bk. Rema1000 Arena
1
-
2
08. okt 2022
15:30
Hasle
1
Vigerslev Bk.
2
984860
08-10 2022
15:30 FB NB Bornholm Jens Jessens Vej
4
-
1
08. okt 2022
15:30
FB
4
NB Bornholm
1
984856
09-10 2022
16:00 Nørrebro FF Hvidovre IF 2 Mimersparken
2
-
2
09. okt 2022
16:00
Nørrebro FF
2
Hvidovre IF 2
2
984864
ti11-10 2022
19:00 Frem 2 Husum Bk. Valby Idrætspark
2
-
0
11. okt 2022
19:00
Frem 2
2
Husum Bk.
0
984850
on12-10 2022
18:30 Fremad Valby Skovshoved IF Valby Idrætspark
1
-
2
12. okt 2022
18:30
Fremad Valby
1
Skovshoved IF
2
984862
15-10 2022
12:00 Vigerslev Bk. B.1960 Valby Idrætspark
4
-
2
15. okt 2022
12:00
Vigerslev Bk.
4
B.1960
2
984867
15-10 2022
13:00 NB Bornholm B 1903 2 Nexø Stadion
2
-
2
15. okt 2022
13:00
NB Bornholm
2
B 1903 2
2
984868
15-10 2022
13:45 FB Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
1
-
3
15. okt 2022
13:45
FB
1
Sundby Bk.
3
984866
15-10 2022
14:00 Union Nørrebro FF Genforeningspladsen
1
-
2
15. okt 2022
14:00
Union
1
Nørrebro FF
2
984863
15-10 2022
15:30 Fremad Valby Hasle Valby Idrætspark
8
-
0
15. okt 2022
15:30
Fremad Valby
8
Hasle
0
984865
16-10 2022
14:00 Hvidovre IF 2 Skovshoved IF Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
1
16. okt 2022
14:00
Hvidovre IF 2
0
Skovshoved IF
1
984872
fr21-10 2022
18:30 Husum Bk. Hvidovre IF 2 Husumparken
0
-
5
21. okt 2022
18:30
Husum Bk.
0
Hvidovre IF 2
5
984874
22-10 2022
12:00 B.1960 Fremad Valby Grønnemosen
3
-
2
22. okt 2022
12:00
B.1960
3
Fremad Valby
2
984875
22-10 2022
14:00 Vigerslev Bk. Sundby Bk. Valby Idrætspark
2
-
0
22. okt 2022
14:00
Vigerslev Bk.
2
Sundby Bk.
0
984869
22-10 2022
14:00 B 1903 2 FB B1903
1
-
1
22. okt 2022
14:00
B 1903 2
1
FB
1
984871
22-10 2022
14:00 Skovshoved IF Union Skovshoved I P
2
-
2
22. okt 2022
14:00
Skovshoved IF
2
Union
2
984873
22-10 2022
15:30 Hasle Frem 2 Rema1000 Arena
0
-
7
22. okt 2022
15:30
Hasle
0
Frem 2
7
984870
22-10 2022
15:30 Nørrebro FF NB Bornholm Mimersparken
2
-
3
22. okt 2022
15:30
Nørrebro FF
2
NB Bornholm
3
984877
ti25-10 2022
18:00 Frem 2 B.1960 Valby Idrætspark
4
-
3
25. okt 2022
18:00
Frem 2
4
B.1960
3
984876
fr28-10 2022
18:30 Fremad Valby Vigerslev Bk. Valby Idrætspark
2
-
1
28. okt 2022
18:30
Fremad Valby
2
Vigerslev Bk.
1
984881
29-10 2022
13:45 FB Nørrebro FF Frederiksberg IP, kunst
2
-
1
29. okt 2022
13:45
FB
2
Nørrebro FF
1
984882
29-10 2022
14:00 Sundby Bk. B 1903 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
29. okt 2022
14:00
Sundby Bk.
0
B 1903 2
1
984879
29-10 2022
14:00 Union Husum Bk. Genforeningspladsen
1
-
2
29. okt 2022
14:00
Union
1
Husum Bk.
2
984880
29-10 2022
14:00 NB Bornholm Skovshoved IF Nexø Stadion
1
-
0
29. okt 2022
14:00
NB Bornholm
1
Skovshoved IF
0
984878
29-10 2022
16:00 Hvidovre IF 2 Hasle Avedøre Stadion Kunstgræs
7
-
3
29. okt 2022
16:00
Hvidovre IF 2
7
Hasle
3
984804
fr04-11 2022
18:30 FB Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
04. nov 2022
18:30
FB
3
Husum Bk.
2
984854
05-11 2022
13:00 NB Bornholm Sundby Bk. Nexø Stadion
1
-
2
05. nov 2022
13:00
NB Bornholm
1
Sundby Bk.
2
984848
05-11 2022
14:00 B.1960 Hasle Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
05. nov 2022
14:00
B.1960
4
Hasle
0
984888
01-04 2023
13:45 FB Skovshoved IF Frederiksberg IP, kunst
1
-
0
01. apr 2023
13:45
FB
1
Skovshoved IF
0
984889
01-04 2023
14:00 Sundby Bk. Fremad Valby Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
01. apr 2023
14:00
Sundby Bk.
2
Fremad Valby
2
984883
01-04 2023
14:00 B 1903 2 Nørrebro FF B1903
1
-
1
01. apr 2023
14:00
B 1903 2
1
Nørrebro FF
1
984887
01-04 2023
14:00 NB Bornholm Husum Bk. Kunst-Nexø Stadion
2
-
2
01. apr 2023
14:00
NB Bornholm
2
Husum Bk.
2
984886
01-04 2023
15:30 Union Hasle Genforeningspladsen
2
-
2
01. apr 2023
15:30
Union
2
Hasle
2
984884
02-04 2023
12:00 Frem 2 Vigerslev Bk. Valby Idrætspark
2
-
2
02. apr 2023
12:00
Frem 2
2
Vigerslev Bk.
2
984885
02-04 2023
13:00 Hvidovre IF 2 B.1960 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
1
02. apr 2023
13:00
Hvidovre IF 2
0
B.1960
1
984894
to06-04 2023
10:00 B.1960 Union Ryparken Idrætsanlæg
1
-
5
06. apr 2023
10:00
B.1960
1
Union
5
984895
to06-04 2023
14:00 Vigerslev Bk. Hvidovre IF 2 Valby Idrætspark
2
-
3
06. apr 2023
14:00
Vigerslev Bk.
2
Hvidovre IF 2
3
984896
to06-04 2023
14:00 Fremad Valby Frem 2 Valby Idrætspark
4
-
0
06. apr 2023
14:00
Fremad Valby
4
Frem 2
0
984890
to06-04 2023
14:00 Nørrebro FF Sundby Bk. Mimersparken
1
-
4
06. apr 2023
14:00
Nørrebro FF
1
Sundby Bk.
4
984891
to06-04 2023
14:00 Skovshoved IF B 1903 2 Skovshoved I P
3
-
1
06. apr 2023
14:00
Skovshoved IF
3
B 1903 2
1
984892
to06-04 2023
14:00 Husum Bk. FB Husumparken
1
-
1
06. apr 2023
14:00
Husum Bk.
1
FB
1
984899
09-04 2023
12:00 Fremad Valby Hvidovre IF 2 Valby Idrætspark
1
-
2
09. apr 2023
12:00
Fremad Valby
1
Hvidovre IF 2
2
984897
ma10-04 2023
14:00 B 1903 2 Husum Bk. B1903
1
-
3
10. apr 2023
14:00
B 1903 2
1
Husum Bk.
3
984898
ma10-04 2023
14:00 Nørrebro FF Skovshoved IF Mimersparken
1
-
2
10. apr 2023
14:00
Nørrebro FF
1
Skovshoved IF
2
984900
ma10-04 2023
14:00 Union Vigerslev Bk. Genforeningspladsen
1
-
3
10. apr 2023
14:00
Union
1
Vigerslev Bk.
3
984901
ma10-04 2023
14:00 NB Bornholm B.1960 Nexø Stadion
3
-
2
10. apr 2023
14:00
NB Bornholm
3
B.1960
2
984903
ma10-04 2023
14:00 Sundby Bk. Frem 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
10. apr 2023
14:00
Sundby Bk.
4
Frem 2
0
984902
ma10-04 2023
16:00 FB Hasle Frederiksberg IP, kunst
5
-
0
10. apr 2023
16:00
FB
5
Hasle
0
984904
fr14-04 2023
18:30 Skovshoved IF Sundby Bk. Skovshoved I P
0
-
0
14. apr 2023
18:30
Skovshoved IF
0
Sundby Bk.
0
984905
fr14-04 2023
18:30 Husum Bk. Nørrebro FF Husumparken
0
-
0
14. apr 2023
18:30
Husum Bk.
0
Nørrebro FF
0
984909
fr14-04 2023
18:30 Fremad Valby Union Valby Idrætspark
2
-
0
14. apr 2023
18:30
Fremad Valby
2
Union
0
984907
15-04 2023
13:45 B.1960 FB Frederiksberg IP, kunst
0
-
4
15. apr 2023
13:45
B.1960
0
FB
4
984908
15-04 2023
15:30 Vigerslev Bk. NB Bornholm Valby Idrætspark
1
-
1
15. apr 2023
15:30
Vigerslev Bk.
1
NB Bornholm
1
984906
15-04 2023
15:30 Hasle B 1903 2 Rema1000 Arena
1
-
3
15. apr 2023
15:30
Hasle
1
B 1903 2
3
984910
ti18-04 2023
18:00 Frem 2 Hvidovre IF 2 Valby Idrætspark
1
-
3
18. apr 2023
18:00
Frem 2
1
Hvidovre IF 2
3
984913
fr21-04 2023
18:30 Skovshoved IF Husum Bk. Skovshoved I P
0
-
1
21. apr 2023
18:30
Skovshoved IF
0
Husum Bk.
1
984911
22-04 2023
14:00 B 1903 2 B.1960 B1903
1
-
2
22. apr 2023
14:00
B 1903 2
1
B.1960
2
984914
22-04 2023
14:00 Union Frem 2 Genforeningspladsen
3
-
1
22. apr 2023
14:00
Union
3
Frem 2
1
984915
22-04 2023
14:00 NB Bornholm Fremad Valby Nexø Stadion
4
-
0
22. apr 2023
14:00
NB Bornholm
4
Fremad Valby
0
984917
22-04 2023
14:00 Sundby Bk. Hvidovre IF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
22. apr 2023
14:00
Sundby Bk.
3
Hvidovre IF 2
1
984912
22-04 2023
15:30 Nørrebro FF Hasle Mimersparken
3
-
2
22. apr 2023
15:30
Nørrebro FF
3
Hasle
2
984916
22-04 2023
16:15 FB Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
22. apr 2023
16:15
FB
1
Vigerslev Bk.
2
984893
on26-04 2023
18:15 Hasle NB Bornholm Rema1000 Arena
1
-
1
26. apr 2023
18:15
Hasle
1
NB Bornholm
1
984920
on26-04 2023
19:00 B.1960 Nørrebro FF Grønnemosen
0
-
1
26. apr 2023
19:00
B.1960
0
Nørrebro FF
1
984918
fr28-04 2023
18:30 Husum Bk. Sundby Bk. Husumparken
2
-
7
28. apr 2023
18:30
Husum Bk.
2
Sundby Bk.
7
984922
fr28-04 2023
18:30 Fremad Valby FB Valby Idrætspark
3
-
1
28. apr 2023
18:30
Fremad Valby
3
FB
1
984921
29-04 2023
12:00 Vigerslev Bk. B 1903 2 Valby Idrætspark
3
-
2
29. apr 2023
12:00
Vigerslev Bk.
3
B 1903 2
2
984923
29-04 2023
15:30 Frem 2 NB Bornholm Valby Idrætspark
0
-
4
29. apr 2023
15:30
Frem 2
0
NB Bornholm
4
984919
29-04 2023
15:30 Hasle Skovshoved IF Rema1000 Arena
0
-
2
29. apr 2023
15:30
Hasle
0
Skovshoved IF
2
984924
30-04 2023
14:00 Hvidovre IF 2 Union Hvidovre IF's baner
3
-
1
30. apr 2023
14:00
Hvidovre IF 2
3
Union
1
984927
fr05-05 2023
14:00 Skovshoved IF B.1960 Skovshoved I P
8
-
0
05. maj 2023
14:00
Skovshoved IF
8
B.1960
0
984925
06-05 2023
14:00 B 1903 2 Fremad Valby B1903
2
-
3
06. maj 2023
14:00
B 1903 2
2
Fremad Valby
3
984931
06-05 2023
14:00 Sundby Bk. Union Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
06. maj 2023
14:00
Sundby Bk.
2
Union
1
984929
06-05 2023
14:00 NB Bornholm Hvidovre IF 2 Nexø Stadion
0
-
1
06. maj 2023
14:00
NB Bornholm
0
Hvidovre IF 2
1
984928
06-05 2023
15:30 Husum Bk. Hasle Husumparken
4
-
0
06. maj 2023
15:30
Husum Bk.
4
Hasle
0
984930
06-05 2023
16:15 FB Frem 2 Frederiksberg IP, kunst
3
-
1
06. maj 2023
16:15
FB
3
Frem 2
1
984926
07-05 2023
14:00 Nørrebro FF Vigerslev Bk. Mimersparken
1
-
2
07. maj 2023
14:00
Nørrebro FF
1
Vigerslev Bk.
2
984936
ti09-05 2023
18:00 Frem 2 B 1903 2 Valby Idrætspark
2
-
0
09. maj 2023
18:00
Frem 2
2
B 1903 2
0
984935
fr12-05 2023
18:30 Fremad Valby Nørrebro FF Valby Idrætspark
2
-
2
12. maj 2023
18:30
Fremad Valby
2
Nørrebro FF
2
984933
13-05 2023
12:00 B.1960 Husum Bk. Grønnemosen
2
-
3
13. maj 2023
12:00
B.1960
2
Husum Bk.
3
984934
13-05 2023
12:00 Vigerslev Bk. Skovshoved IF Valby Idrætspark
1
-
1
13. maj 2023
12:00
Vigerslev Bk.
1
Skovshoved IF
1
984981
13-05 2023
15:30 Union NB Bornholm Genforeningspladsen
1
-
4
13. maj 2023
15:30
Union
1
NB Bornholm
4
984932
13-05 2023
15:30 Hasle Sundby Bk. Rema1000 Arena
1
-
5
13. maj 2023
15:30
Hasle
1
Sundby Bk.
5
984937
14-05 2023
14:00 Hvidovre IF 2 FB Hvidovre IF's baner
0
-
1
14. maj 2023
14:00
Hvidovre IF 2
0
FB
1
984987
on17-05 2023
19:30 FB Union Frederiksberg IP, kunst
1
-
2
17. maj 2023
19:30
FB
1
Union
2
984982
to18-05 2023
14:00 B 1903 2 Hvidovre IF 2 B1903
1
-
2
18. maj 2023
14:00
B 1903 2
1
Hvidovre IF 2
2
984983
to18-05 2023
14:00 Nørrebro FF Frem 2 Mimersparken
1
-
5
18. maj 2023
14:00
Nørrebro FF
1
Frem 2
5
984984
to18-05 2023
14:00 Skovshoved IF Fremad Valby Skovshoved I P
0
-
3
18. maj 2023
14:00
Skovshoved IF
0
Fremad Valby
3
984985
to18-05 2023
14:00 Vigerslev Bk. Husum Bk. Valby Idrætspark
2
-
0
18. maj 2023
14:00
Vigerslev Bk.
2
Husum Bk.
0
984986
to18-05 2023
15:30 Hasle B.1960 Rema1000 Arena
0
-
4
18. maj 2023
15:30
Hasle
0
B.1960
4
984988
to18-05 2023
15:30 Sundby Bk. NB Bornholm Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
18. maj 2023
15:30
Sundby Bk.
4
NB Bornholm
0
984994
20-05 2023
12:00 Union B 1903 2 Genforeningspladsen
4
-
1
20. maj 2023
12:00
Union
4
B 1903 2
1
984995
20-05 2023
14:00 NB Bornholm FB Nexø Stadion
3
-
2
20. maj 2023
14:00
NB Bornholm
3
FB
2
984990
20-05 2023
15:30 Vigerslev Bk. Hasle Valby Idrætspark
3
-
0
20. maj 2023
15:30
Vigerslev Bk.
3
Hasle
0
984993
21-05 2023
14:00 Hvidovre IF 2 Nørrebro FF Hvidovre IF's baner
6
-
0
21. maj 2023
14:00
Hvidovre IF 2
6
Nørrebro FF
0
984991
ma22-05 2023
19:00 Fremad Valby Husum Bk. Valby Idrætspark
4
-
0
22. maj 2023
19:00
Fremad Valby
4
Husum Bk.
0
984989
ma22-05 2023
19:15 B.1960 Sundby Bk. Grønnemosen
0
-
4
22. maj 2023
19:15
B.1960
0
Sundby Bk.
4
985199
fr26-05 2023
18:30 Skovshoved IF Hvidovre IF 2 Skovshoved I P
1
-
3
26. maj 2023
18:30
Skovshoved IF
1
Hvidovre IF 2
3
985225
fr26-05 2023
18:30 Husum Bk. Frem 2 Husumparken
3
-
0
26. maj 2023
18:30
Husum Bk.
3
Frem 2
0
985227
27-05 2023
12:00 B.1960 Vigerslev Bk. Grønnemosen
3
-
2
27. maj 2023
12:00
B.1960
3
Vigerslev Bk.
2
985228
27-05 2023
14:00 Sundby Bk. FB Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
27. maj 2023
14:00
Sundby Bk.
3
FB
1
984996
27-05 2023
15:30 B 1903 2 NB Bornholm B1903
0
-
4
27. maj 2023
15:30
B 1903 2
0
NB Bornholm
4
985226
27-05 2023
15:30 Hasle Fremad Valby Rema1000 Arena
0
-
2
27. maj 2023
15:30
Hasle
0
Fremad Valby
2
985197
28-05 2023
14:00 Nørrebro FF Union Mimersparken
1
-
4
28. maj 2023
14:00
Nørrebro FF
1
Union
4
984992
ti30-05 2023
18:00 Frem 2 Skovshoved IF Valby Idrætspark
2
-
2
30. maj 2023
18:00
Frem 2
2
Skovshoved IF
2
985229
fr02-06 2023
18:30 Fremad Valby B.1960 Valby Idrætspark
4
-
2
02. jun 2023
18:30
Fremad Valby
4
B.1960
2
985232
03-06 2023
14:00 Union Skovshoved IF Genforeningspladsen
0
-
1
03. jun 2023
14:00
Union
0
Skovshoved IF
1
985233
03-06 2023
14:00 NB Bornholm Nørrebro FF Nexø Stadion
1
-
0
03. jun 2023
14:00
NB Bornholm
1
Nørrebro FF
0
985234
03-06 2023
14:00 FB B 1903 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
03. jun 2023
14:00
FB
3
B 1903 2
1
985235
03-06 2023
14:00 Sundby Bk. Vigerslev Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
03. jun 2023
14:00
Sundby Bk.
3
Vigerslev Bk.
1
985230
03-06 2023
15:30 Frem 2 Hasle Valby Idrætspark
3
-
1
03. jun 2023
15:30
Frem 2
3
Hasle
1
985231
04-06 2023
14:00 Hvidovre IF 2 Husum Bk. Hvidovre IF's baner
3
-
0
04. jun 2023
14:00
Hvidovre IF 2
3
Husum Bk.
0
985236
to08-06 2023
19:00 B 1903 2 Sundby Bk. B1903
0
-
3
08. jun 2023
19:00
B 1903 2
0
Sundby Bk.
3
985239
fr09-06 2023
18:30 Husum Bk. Union Husumparken
2
-
2
09. jun 2023
18:30
Husum Bk.
2
Union
2
985242
fr09-06 2023
18:30 Vigerslev Bk. Fremad Valby Valby Idrætspark
1
-
3
09. jun 2023
18:30
Vigerslev Bk.
1
Fremad Valby
3
985237
11-06 2023
14:00 Nørrebro FF FB Mimersparken
2
-
3
11. jun 2023
14:00
Nørrebro FF
2
FB
3
985240
11-06 2023
15:30 Hasle Hvidovre IF 2 Rema1000 Arena
0
-
6
11. jun 2023
15:30
Hasle
0
Hvidovre IF 2
6
985241
11-06 2023
16:00 B.1960 Frem 2 Grønnemosen
3
-
2
11. jun 2023
16:00
B.1960
3
Frem 2
2
985238
11-06 2023
16:00 Skovshoved IF NB Bornholm Skovshoved I P
4
-
1
11. jun 2023
16:00
Skovshoved IF
4
NB Bornholm
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Nr. 1 rykker op
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor kun vinderen rykker op i Danmarksserien
Oprykningsspil til Danmarksserien for nr. 2: https://www.dbu.dk/turneringer-og-resultater/landsdaekkende-turneringer-herrer/danmarksserien/oprykningsspil-til-danmarksserien/

Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned fra Københavnsserien

1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1, pulje 1
2. hold fra DBU København-klubber (B1903, Hvidovre 2, Frem 2) rykker ned i Serie 1, pulje 2.
Hold fra DBU Bornholm-klubber rykker ned i DBU Bornholms bedste række

Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2023 forår.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde, at det bliver nr. 2 fra Københavnsserien, der vinder kvalifikationsspillet og rykker i Danmarksserien.
Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ønsker at deltage som DBU Bornholms hold nr. 2 i Københavnsserien 2023/24 i tilfælde af, at et DBU Bornholm hold placerer sig på en af nedrykningsplads – jf. Turneringsreglementets § 11.14 f.

Log ind