MENU

U15 Drenge Ligaen 2021/22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
917378
07-08 2021
Kl. 12:30
FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé
3 - 4
917373
14-08 2021
Kl. 12:00
FC København Brøndby IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 2
917374
14-08 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Esbjerg fB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 2
917370
14-08 2021
Kl. 13:30
AGF Silkeborg IF AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 3
917371
15-08 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
3 - 2
917392
28-08 2021
Kl. 12:00
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
6 - 1
917383
28-08 2021
Kl. 13:00
Farum Boldklub AC Horsens Farum Park
4 - 1
917385
28-08 2021
Kl. 13:30
AGF Vejle B AGF's anlæg - Fredensvang
4 - 4
917391
28-08 2021
Kl. 15:00
OB Silkeborg IF OB-Ådalen
5 - 1
917382
28-08 2021
Kl. 15:15
Brøndby IF Lyngby Brøndby Stadion
1 - 2
917384
29-08 2021
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
6 - 0
917379
04-09 2021
Kl. 12:00
Vejle B OB VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
0 - 6
917376
04-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
2 - 3
917437
04-09 2021
Kl. 13:15
Farum Boldklub Randers Freja FC Farum Park
5 - 2
917380
04-09 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 2
990202
on
08-09 2021
Kl. 18:00
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane
1 - 6
917397
11-09 2021
Kl. 11:30
AC Horsens FC København Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
2 - 1
917395
11-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
3 - 2
917396
11-09 2021
Kl. 12:30
Vejle B FC Midtjylland VB Parken
2 - 3
917393
11-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion
6 - 0
917399
11-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF Farum Boldklub Søholt Idrætsanlæg
0 - 3
917398
11-09 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB Brøndby IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0 - 6
917394
12-09 2021
Kl. 10:30
Randers Freja FC OB Randers Stadion, kunstgræs
3 - 1
981722
18-09 2021
Kl. 12:30
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
7 - 2
981723
18-09 2021
Kl. 12:30
OB AC Horsens OB-Ådalen
4 - 2
981724
18-09 2021
Kl. 12:30
Vejle B Silkeborg IF VB Parken
2 - 6
917438
18-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg fB Lyngby Stadion
6 - 2
917400
18-09 2021
Kl. 15:15
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
3 - 0
987121
25-09 2021
Kl. 12:00
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
2 - 1
982657
25-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby IF Haderslev Kunstgræsbane
7 - 5
982658
25-09 2021
Kl. 13:00
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 2
982656
25-09 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Vejle B Randers Stadion, kunstgræs
1 - 1
987123
25-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF FC Midtjylland Søholt Idrætsanlæg
1 - 3
981725
25-09 2021
Kl. 13:30
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 0
987122
25-09 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB Farum Boldklub Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0 - 2
987125
02-10 2021
Kl. 13:00
Farum Boldklub OB Farum Park
2 - 1
987126
02-10 2021
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
1 - 2
987782
02-10 2021
Kl. 13:00
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg
3 - 4
988123
02-10 2021
Kl. 13:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 0
988125
02-10 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 4
987124
02-10 2021
Kl. 15:15
Brøndby IF Vejle B Brøndby Stadion
1 - 4
988124
02-10 2021
Kl. 17:00
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
5 - 1
917377
09-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Farum Boldklub Haderslev Kunstgræsbane
0 - 4
917390
09-10 2021
Kl. 12:30
FC Midtjylland Esbjerg fB EDC Arena – Ikast (kunst)
4 - 2
917369
09-10 2021
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
2 - 5
990155
fr
15-10 2021
Kl. 18:30
Esbjerg fB Silkeborg IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 6
988127
16-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Haderslev Kunstgræsbane
4 - 2
988130
16-10 2021
Kl. 13:00
FC København Farum Boldklub Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 3
988126
16-10 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby IF Randers Stadion, kunstgræs
1 - 4
988138
ti
19-10 2021
Kl. 19:00
AaB Vejle B AaB's Anlæg
3 - 3
988140
23-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Haderslev Kunstgræsbane
1 - 0
988139
23-10 2021
Kl. 13:30
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 1
988142
23-10 2021
Kl. 14:00
Esbjerg fB FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
3 - 1
988136
23-10 2021
Kl. 15:15
Brøndby IF OB Brøndby Stadion
1 - 1
988141
24-10 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Farum Boldklub EDC Arena – Ikast (kunst)
0 - 4
988161
30-10 2021
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
4 - 0
988163
30-10 2021
Kl. 12:30
Vejle B Esbjerg fB VB Parken
1 - 1
988165
30-10 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF SønderjyskE Søholt Idrætsanlæg
2 - 2
988150
30-10 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby IF Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1 - 0
988164
30-10 2021
Kl. 15:00
AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 2
988131
ti
02-11 2021
Kl. 18:30
AC Horsens AaB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 5
989957
06-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Vejle B Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
1 - 1
988167
06-11 2021
Kl. 12:30
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
4 - 5
988171
06-11 2021
Kl. 13:00
AaB Esbjerg fB AaB's Anlæg
4 - 1
988924
06-11 2021
Kl. 13:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 1
988166
06-11 2021
Kl. 15:15
Brøndby IF Farum Boldklub Brøndby Stadion
1 - 1
988925
06-11 2021
Kl. 17:00
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
2 - 3
989926
13-11 2021
Kl. 12:00
FC København Silkeborg IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
988129
13-11 2021
Kl. 13:00
Lyngby Vejle B Lyngby Stadion
3 - 1
988128
14-11 2021
Kl. 12:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
4 - 1
990139
on
17-11 2021
Kl. 18:00
Vejle B FC København Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
2 - 2
989991
20-11 2021
Kl. 12:30
FC Midtjylland AGF Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
7 - 2
990141
20-11 2021
Kl. 13:00
Silkeborg IF Brøndby IF Søholt Idrætsanlæg
1 - 3
989959
20-11 2021
Kl. 13:00
Farum Boldklub AaB Farum Park
2 - 0
989960
20-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
3 - 2
990138
20-11 2021
Kl. 15:00
OB Lyngby OB-Ådalen
2 - 1
988148
on
24-11 2021
Kl. 18:30
Farum Boldklub Lyngby Farum Park
3 - 0
990148
27-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Silkeborg IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
2 - 3
990146
27-11 2021
Kl. 12:30
OB Esbjerg fB OB-Ådalen
3 - 2
990142
27-11 2021
Kl. 13:00
AaB Brøndby IF AaB's Anlæg
0 - 2
990144
27-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
4 - 3
990143
27-11 2021
Kl. 13:30
AGF Farum Boldklub AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 4
990147
27-11 2021
Kl. 14:30
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 4
990145
27-11 2021
Kl. 17:00
SønderjyskE Vejle B Haderslev Kunstgræsbane
2 - 3
990140
fr
03-12 2021
Kl. 17:30
Esbjerg fB SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 3
917368
04-12 2021
Kl. 13:00
Farum Boldklub Vejle B Farum Park
2 - 0
917440
19-02 2022
Kl. 15:30
AaB FC København AaB's Anlæg
1 - 5
990160
26-02 2022
Kl. 12:00
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
990161
26-02 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Farum Boldklub Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
1 - 6
990158
26-02 2022
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
1 - 1
990159
26-02 2022
Kl. 12:30
Vejle B AaB VB Parken
2 - 0
990156
26-02 2022
Kl. 13:00
Brøndby IF Esbjerg fB Brøndby Stadion
4 - 1
990162
26-02 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF AGF Søholt Idrætsanlæg
2 - 2
990157
26-02 2022
Kl. 17:00
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane
1 - 4
990168
05-03 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland OB Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
2 - 6
990167
05-03 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Silkeborg IF Randers Stadion, kunstgræs
1 - 1
990165
05-03 2022
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
3 - 2
990166
05-03 2022
Kl. 13:30
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 0
990169
05-03 2022
Kl. 14:00
Esbjerg fB Vejle B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 0
990164
05-03 2022
Kl. 15:00
Lyngby Brøndby IF Lyngby Stadion Kunstgræsbane
2 - 3
990175
12-03 2022
Kl. 12:30
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
1 - 10
990171
12-03 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub FC Midtjylland Farum Park
2 - 1
990174
12-03 2022
Kl. 13:00
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
990172
12-03 2022
Kl. 13:30
Lyngby AaB Lyngby Stadion
6 - 0
990173
12-03 2022
Kl. 13:30
AGF Esbjerg fB AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 3
990176
12-03 2022
Kl. 14:30
Silkeborg IF Vejle B Søholt Kunstbane
5 - 0
990194
on
16-03 2022
Kl. 16:00
FC Midtjylland FC København Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
2 - 1
917375
19-03 2022
Kl. 12:00
Brøndby IF AC Horsens Brøndby Stadion
6 - 0
990195
19-03 2022
Kl. 12:30
OB Farum Boldklub OB-Ådalen
0 - 1
988137
19-03 2022
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg IF Lyngby Stadion
3 - 2
990163
fr
25-03 2022
Kl. 18:00
Farum Boldklub FC København Right to Dream Park
6 - 1
990191
26-03 2022
Kl. 12:00
AaB AGF AaB's Anlæg
1 - 1
917381
26-03 2022
Kl. 12:30
Silkeborg IF Randers Freja FC Søholt Kunstbane
1 - 1
990196
26-03 2022
Kl. 13:00
Vejle B Brøndby IF VB Parken
2 - 1
990193
26-03 2022
Kl. 14:15
SønderjyskE Lyngby Haderslev Kunstgræsbane
1 - 3
990181
fr
01-04 2022
Kl. 17:00
OB Brøndby IF OB-Ådalen
0 - 1
990178
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
Randers Freja FC AGF Volkswagen Park Randers (kunst)
1 - 2
990179
02-04 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
2 - 3
990180
02-04 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland Silkeborg IF Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
1 - 3
990182
02-04 2022
Kl. 12:30
Vejle B AC Horsens VB Parken
0 - 1
990177
02-04 2022
Kl. 13:00
AaB Farum Boldklub AaB's Anlæg
2 - 2
990183
02-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg fB Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 0
990188
09-04 2022
Kl. 12:00
FC København Vejle B Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 0
990189
09-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Randers Freja FC Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3 - 5
990190
09-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF AaB Søholt Idrætsanlæg
4 - 2
990185
09-04 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub Esbjerg fB Farum Park
3 - 0
990186
09-04 2022
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
1 - 1
990187
09-04 2022
Kl. 13:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 1
990184
09-04 2022
Kl. 15:15
Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
2 - 6
990197
on
13-04 2022
Kl. 15:30
Silkeborg IF AC Horsens Søholt Kunstbane
10 - 0
990192
to
14-04 2022
Kl. 14:00
Randers Freja FC Esbjerg fB Randers Stadion, kunstgræs
0 - 2
990150
to
14-04 2022
Kl. 15:30
Farum Boldklub SønderjyskE Right to Dream Park
1 - 2
990201
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 0
990203
23-04 2022
Kl. 12:00
FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
990200
23-04 2022
Kl. 12:30
Vejle B Lyngby VB Parken
3 - 3
917372
23-04 2022
Kl. 12:30
OB SønderjyskE OB-Ådalen
4 - 0
990199
23-04 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub Silkeborg IF Farum Park
1 - 2
990204
23-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg fB AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
1 - 1
990198
23-04 2022
Kl. 15:15
Brøndby IF Randers Freja FC Brøndby Stadion
6 - 0
990209
30-04 2022
Kl. 12:00
FC København Esbjerg fB Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 0
990210
30-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Brøndby IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 2
990207
30-04 2022
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
1 - 2
990205
30-04 2022
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0 - 3
990206
30-04 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion, kunstgræs
3 - 2
990211
30-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF Lyngby Søholt Idrætsanlæg
1 - 1
990236
on
04-05 2022
Kl. 18:00
Vejle B SønderjyskE VB Parken Gammel Kunst 1
6 - 0
990218
to
05-05 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
3 - 0
990214
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion, kunstgræs
1 - 0
990220
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Lyngby Farum Boldklub Lyngby Stadion
0 - 0
990215
07-05 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg IF Haderslev Kunstgræsbane
2 - 4
990239
08-05 2022
Kl. 14:00
Esbjerg fB OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 3
990222
14-05 2022
Kl. 12:00
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
990221
14-05 2022
Kl. 12:30
Vejle B Randers Freja FC VB Parken
1 - 3
990219
14-05 2022
Kl. 15:15
Brøndby IF AaB Brøndby Stadion
2 - 1
990225
14-05 2022
Kl. 15:30
Silkeborg IF OB JYSK Park (kunstgræs)
0 - 3
990231
ti
17-05 2022
Kl. 18:30
OB Vejle B OB-Ådalen
4 - 0
990224
on
18-05 2022
Kl. 18:00
Esbjerg fB FC Midtjylland Tistrup Stadion
1 - 2
990212
on
18-05 2022
Kl. 19:00
Farum Boldklub Brøndby IF Right to Dream Park
1 - 2
988149
to
19-05 2022
Kl. 17:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
0 - 1
990223
21-05 2022
Kl. 12:00
AC Horsens SønderjyskE Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4 - 2
990213
21-05 2022
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
5 - 4
990216
21-05 2022
Kl. 14:00
FC Midtjylland Vejle B Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
1 - 2
990149
ti
24-05 2022
Kl. 18:00
Brøndby IF FC København Brøndby Stadion
2 - 2
990208
fr
27-05 2022
Kl. 12:00
Vejle B Farum Boldklub VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 5
990217
28-05 2022
Kl. 13:00
OB FC København OB-Ådalen
3 - 2
990170
28-05 2022
Kl. 15:15
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
5 - 0
990151
on
01-06 2022
Kl. 17:30
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
5 - 0
990153
04-06 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast FC Stadion Allé
4 - 0
990154
04-06 2022
Kl. 12:30
Vejle B AGF VB Parken
2 - 1
988135
04-06 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF Esbjerg fB Søholt Idrætsanlæg
1 - 2
990152
04-06 2022
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
2 - 1
990229
fr
10-06 2022
Kl. 16:00
SønderjyskE Esbjerg fB Haderslev Kunstgræsbane
1 - 6
990230
11-06 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland Lyngby Ikast FC Stadion Allé
4 - 1
990228
11-06 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Farum Boldklub Randers Stadion, kunstgræs
1 - 0
990226
11-06 2022
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
4 - 0
990227
11-06 2022
Kl. 13:30
AGF Brøndby IF AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
990232
11-06 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF FC København Søholt Kunstbane
0 - 5
990233
18-06 2022
Kl. 13:00
Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
1 - 2
990234
18-06 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub AGF Farum Park
4 - 2
990235
18-06 2022
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
0 - 2
990237
18-06 2022
Kl. 13:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 3
990238
18-06 2022
Kl. 13:00
AC Horsens FC Midtjylland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U15 liga i sæsonen 2021/2022 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind