B.1960

KS Herre 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
762526
on16-08 2023
18:30
GVI
Grønnemosen
1
-
1
16. aug 2023
18:30
B.1960
1
GVI
1
762505
ti22-08 2023
18:15 Skovshoved I P
4
-
0
22. aug 2023
18:15
Skovshoved IF
4
B.1960
0
763153
26-08 2023
15:00 Emdrupparken
1
-
4
26. aug 2023
15:00
KFUM
1
B.1960
4
763159
to31-08 2023
18:15 Grønnemosen
1
-
2
31. aug 2023
18:15
B.1960
1
Union
2
763962
09-09 2023
12:00 Fælledparken
2
-
1
09. sep 2023
12:00
Bk. Viktoria
2
B.1960
1
763967
to14-09 2023
18:00
FB
Grønnemosen
0
-
3
14. sep 2023
18:00
B.1960
0
FB
3
764173
23-09 2023
12:00 Grønnemosen
1
-
2
23. sep 2023
12:00
B.1960
1
Hvidovre IF 2
2
764321
30-09 2023
12:00 Valby Idrætspark
2
-
3
30. sep 2023
12:00
Vigerslev Bk.
2
B.1960
3
764329
07-10 2023
12:00 Grønnemosen
1
-
0
07. okt 2023
12:00
B.1960
1
PI Fodbold
0
765965
fr13-10 2023
18:30 Valby Idrætspark
2
-
2
13. okt 2023
18:30
Fremad Valby
2
B.1960
2
765979
21-10 2023
15:30 Grønnemosen
4
-
1
21. okt 2023
15:30
B.1960
4
NB Bornholm
1
765984
28-10 2023
12:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
28. okt 2023
12:00
FA 2000 2
3
B.1960
0
769103
04-11 2023
12:00 Emdrupparken
2
-
2
04. nov 2023
12:00
B.1960
2
Husum Bk.
2
772181
ma01-04 2024
16:00
GVI
GVI. Nymosen
2
-
0
01. apr
16:00
GVI
2
B.1960
0
775139
06-04 2024
14:00 Emdrupparken
1
-
2
06. apr
14:00
B.1960
1
KFUM
2
782336
13-04 2024
12:00 Genforeningspladsen
1
-
0
13. apr
12:00
Union
1
B.1960
0
782341
20-04 2024
12:00 Grønnemosen
4
-
1
20. apr
12:00
B.1960
4
Bk. Viktoria
1
784336
27-04 2024
16:15
FB
Frederiksberg IP, kunst
3
-
0
27. apr
16:15
FB
3
B.1960
0
792977
05-05 2024
14:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
0
05. maj
14:00
Hvidovre IF 2
2
B.1960
0
797083
on08-05 2024
19:00 Grønnemosen
3
-
2
08. maj
19:00
B.1960
3
Vigerslev Bk.
2
803730
fr17-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
2
-
0
17. maj
18:00
PI Fodbold
2
B.1960
0
769407
on22-05 2024
19:00 Grønnemosen
3
-
3
22. maj
19:00
B.1960
3
Skovshoved IF
3
803737
25-05 2024
12:00 Grønnemosen
25. maj
12:00
B.1960
Fremad Valby
803740
01-06 2024
14:00 Nexø Stadion
01. jun
14:00
NB Bornholm
B.1960
806062
08-06 2024
12:00 Grønnemosen
08. jun
12:00
B.1960
FA 2000 2
809588
15-06 2024
14:00 Husumparken
15. jun
14:00
Husum Bk.
B.1960
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
Nr. 1 rykker op.
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor kun vinderen rykker op i Danmarksserien.

Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned.

1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1, pulje 1
2. hold fra DBU København-klubber (Hvidovre 2, FA 2000 2) rykker ned i Serie 1, pulje 2.
NB Bornholm vil i givet fald rykke ned i DBU Bornholms bedste række

Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2024 forår.

Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde, at det bliver nr. 2 fra Københavnsserien, der vinder kvalifikationsspillet og rykker i Danmarksserien.

Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ikke ønsker at deltage i Københavnsserien 2024/25 jf. Turneringsreglementets § 11.14 f.

Efter lodtrækning afvikles Kvalifikationsspillet afvikles således:

Onsdag den 19. juni 2024 kl. 19.00
Københavnerserien nummer 2 - Sjællandsserien pulje 1, nummer 2


Lørdag den 22. juni 2024 kl. 14.00
Sjællandsserien pulje 2 nummer 2 - Københavnerserien nummer 2


Tirsdag den 25. juni 2024 kl. 19.00
Sjællandsserien pulje 1 nummer 2 - Sjællandsserien pulje 2, nummer 2

Log ind