MENU
D
T
M
S

B.93 3 //

Serie 2, P5/6 Forår, P5

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
360960
11-04 2021
Kl. 16:00
B.93 3 Fremad Valby 3 Kunst, B93
2 - 0
360965 fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Dragør 2 B.93 3 Dragør Bk
361005 ma
19-04 2021
Kl. 20:30
B.93 3 FA 2000 4 Kunst, B93
361007
01-05 2021
Kl. 16:00
HB 3 B.93 3 Kunst, Ryparken
361013
09-05 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 2 B.93 3 Kløvermarken
361021
16-05 2021
Kl. 20:00
B.93 3 Skovshoved IF 3 Kunst, B93
361027 fr
21-05 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B.93 3 Kunst, Valby IP, tribunen
361033 on
26-05 2021
Kl. 20:30
B.93 3 B.1903 3 Kunst, B93
361129
06-06 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 B.93 3 Kunst, Ryparken
361136
13-06 2021
Kl. 18:00
B.93 3 KFUM 2 Kunst, B93
361175
19-06 2021
Kl. 12:00
B1908 3 B.93 3 Sundby Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind