|
360922
|
fr09-04 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
360919
|
lø10-04 2021
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
360920
|
lø10-04 2021
|
16:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
360921
|
sø11-04 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
360959
|
sø11-04 2021
|
15:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
360960
|
sø11-04 2021
|
16:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
360965
|
fr16-04 2021
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
360993
|
fr16-04 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
360963
|
lø17-04 2021
|
12:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
360964
|
sø18-04 2021
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
|
360961
|
sø18-04 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
360962
|
sø18-04 2021
|
16:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
361005
|
ma19-04 2021
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
360998
|
fr23-04 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
360997
|
lø24-04 2021
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
360995
|
lø24-04 2021
|
16:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
360996
|
sø25-04 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
361004
|
sø25-04 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
361010
|
fr30-04 2021
|
12:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
361011
|
fr30-04 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
361008
|
lø01-05 2021
|
12:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
361009
|
sø02-05 2021
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
361006
|
sø02-05 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361015
|
fr07-05 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361016
|
lø08-05 2021
|
12:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
361012
|
lø08-05 2021
|
16:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
361017
|
sø09-05 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
361013
|
sø09-05 2021
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
361022
|
fr14-05 2021
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
361019
|
lø15-05 2021
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
361018
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361020
|
sø16-05 2021
|
14:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
361021
|
sø16-05 2021
|
20:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
361027
|
fr21-05 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361024
|
lø22-05 2021
|
14:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
361025
|
sø23-05 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
361029
|
sø23-05 2021
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
361026
|
sø23-05 2021
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
361033
|
on26-05 2021
|
20:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
361118
|
fr28-05 2021
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
361119
|
fr28-05 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
361030
|
fr28-05 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361032
|
sø30-05 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
361023
|
ti01-06 2021
|
19:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
361014
|
ti01-06 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
361130
|
lø05-06 2021
|
12:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
361121
|
lø05-06 2021
|
16:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
361128
|
sø06-06 2021
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
361131
|
sø06-06 2021
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
361120
|
sø06-06 2021
|
14:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361129
|
sø06-06 2021
|
16:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
361028
|
ti08-06 2021
|
19:30
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
361007
|
on09-06 2021
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
361137
|
fr11-06 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
361134
|
fr11-06 2021
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361132
|
lø12-06 2021
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
361133
|
sø13-06 2021
|
10:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
361135
|
sø13-06 2021
|
12:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
361136
|
sø13-06 2021
|
18:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
361031
|
on16-06 2021
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
361138
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
361139
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
B1903
|
UHT
|
|
|
361173
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
361174
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
Emdrupparken
|
|
|
|
361175
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
361176
|
lø19-06 2021
|
12:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.