MENU

FC Udfordringen //

Serie 4, P1 22/23

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
103532
fr
19-08 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
1
103545 fr
26-08 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen Copenfalster FF Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
103743
03-09 2022
Kl. 14:00
Olympique Odsherred FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
6
103759 to
08-09 2022
Kl. 18:00
FC Udfordringen Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
103772 ti
13-09 2022
Kl. 20:30
Nøddealliancen FC Udfordringen Valby Idrætspark
3
-
1
103773
17-09 2022
Kl. 16:00
Slægtens Bk FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
2
103783
24-09 2022
Kl. 16:00
FC Udfordringen VLI Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
5
103788
01-10 2022
Kl. 14:00
Copenhagen Celtic FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
2
103807 fr
07-10 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen Pan Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
103813
15-10 2022
Kl. 14:00
Los Toros De Copenhague FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
103542 ti
18-10 2022
Kl. 20:00
Watan FC FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
103821 fr
21-10 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2900 United Kunst, Valby IP, tribunen
103828
29-10 2022
Kl. 16:00
Bk. Sommersol FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
103856 to
06-04 2023
Kl. 16:00
Sporting Fønix CF FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
103861 ma
10-04 2023
Kl. 12:00
FC Udfordringen Watan FC Kunst, Valby IP, tribunen
103866
15-04 2023
Kl. 14:00
Copenfalster FF FC Udfordringen Lersøparken
103874 fr
21-04 2023
Kl. 20:00
FC Udfordringen Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
103962 on
26-04 2023
Kl. 20:15
Oversidder FC Udfordringen
103967 fr
28-04 2023
Kl. 20:00
FC Udfordringen Nøddealliancen Kunst, Valby IP, tribunen
103977 fr
05-05 2023
Kl. 20:00
FC Udfordringen Slægtens Bk Kunst, Valby IP, tribunen
104002 on
10-05 2023
Kl. 20:15
VLI FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst
104011 fr
12-05 2023
Kl. 20:00
FC Udfordringen Copenhagen Celtic Kunst, Valby IP, tribunen
104317 fr
19-05 2023
Kl. 18:00
Pan Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen
104335 fr
26-05 2023
Kl. 20:00
FC Udfordringen Los Toros De Copenhague Kunst, Valby IP, tribunen
104341
03-06 2023
Kl. 14:00
2900 United FC Udfordringen Gentofte Sportspark Vest
104349
17-06 2023
Kl. 16:00
FC Udfordringen Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 2 bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.

Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold til Københavnsserien fra Serie 1 pulje 2.

Nedrykning:
Antal hold, der rykker ned til Serie 5 pulje 1 svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.

Dog rykker nr. 14 altid ned

Log ind