Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19. aug 2022
15:00
SønderjyskE
0
OB
3
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2022
14:00
OB
0
FC København
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2022
15:00
OB
1
Esbjerg
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2022
15:00
Brøndby
2
OB
0
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2022
15:00
OB
2
Vejle
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2022
15:00
OB
0
FC Nordsjælland
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2022
15:15
AaB
0
OB
1
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2022
15:15
AGF
2
OB
3
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2022
15:30
Silkeborg
1
OB
1
|
|||||||||||||||||||
12. nov 2022
15:00
OB
2
AC Horsens
2
|
|||||||||||||||||||
19. nov 2022
14:00
OB
5
Lyngby
0
|
|||||||||||||||||||
18. feb 2023
12:00
FC København
3
OB
1
|
|||||||||||||||||||
04. mar 2023
15:00
OB
3
AGF
2
|
|||||||||||||||||||
17. mar 2023
15:00
FC Midtjylland
1
OB
2
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
14:30
Randers Freja FC
1
OB
3
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2023
15:00
OB
1
AaB
1
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
15:00
Vejle
2
OB
2
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
15:00
OB
3
SønderjyskE
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
15:00
OB
3
Silkeborg
2
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
15:15
Lyngby
0
OB
1
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
13:00
FC Nordsjælland
2
OB
3
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
15:00
OB
3
Brøndby
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
12:30
OB
1
Randers Freja FC
0
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
17:00
Esbjerg
2
OB
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:30
OB
3
FC Midtjylland
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:30
AC Horsens
1
OB
3
|
Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.
Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.