A27
Spillested
Tårnby Stadion
Lyseblå
Sort
Sort
Assistenttræner
Martin Dybdal
Tel: 26711205 / Mobil: 26711205
Assistenttræner
Morten K. Münster
Tel: / Mobil: 93058288
Kampklar assistent
Lars Søgaard
Tel: / Mobil: 21991199
Årgangsansvarlig
Michael Haase
Tel: / Mobil: 60660189
Årgangsansvarlig
Jimmi Sikker Jensen
Tel: / Mobil: 2321976
BSF
Spillested
Ballerup Idrætspark
Rød
Rød
Rød
Træner
Martin Klitgaard
Tel: / Mobil: 22250756
Sportschef
Bo Hillmann
Tel: / Mobil: 52407535
Assistenttræner
Alexander Schmidt
Tel: / Mobil: 22355257
Målmandstræner
Flemming Gravesen
Tel: / Mobil: 30573736
Teamleder
Mette Brøkner Hansen
Tel: / Mobil: 20336619
Cheftræner
Simon Knudstrup
Tel: / Mobil: 41421875
FA 2000
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå
Assistenttræner
Tobias Ketil
Tel: / Mobil: 27853139
Assistenttræner
Louis Shabani Deleurand
Tel: / Mobil: 31110281
Fysisk træner
Emil Lundgren Pedersen
Tel: / Mobil: 29614479
Cheftræner
Frederik Dines Hansen
Tel: / Mobil: 60681804
FC Helsingør
Spillested
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Lyseblå
Hvid
Hvid
Træner
Marc Franck
Tel: / Mobil: 29118180
Træner
Henriette Hansen
Tel: / Mobil: 26819457
Træner
Mads Viuf
Tel: / Mobil: 61417609
Træner
Ogün Kilic
Tel: / Mobil: 25125596
Træner
Lars Dalsborg
Tel: / Mobil: 26740830
Træner
Jacob Borg
Tel: / Mobil: 26303665
Sportschef
Kenneth Rasmussen
Tel: / Mobil: 31602618
Målmandstræner
Patrick Brender
Tel: / Mobil: 25156639
Fysioterapeut
Sebastian Hallengreen Reissmann
Tel: / Mobil: 40184549
Cheftræner
Peter Kuhlmann Jensen
Tel: / Mobil: 93929892
Årgangsansvarlig
Peter Sørensen
Tel: 61317685 / Mobil: 61317685
Mentaltræner
Daniel Segew Jørgensen
Tel: 26163932 / Mobil: 26163932
Mentaltræner
Thomas Danielsen
Tel: / Mobil: 51902627
Frem
Spillested
Valby Idrætspark
Rød/Blå
Hvid
Rød/Blå
Holdleder
Rikke Honore
Tel: 61222914 / Mobil: +456122914
Målmandstræner
Kasper Juhl Jensen
Tel: / Mobil: 30702966
Cheftræner
Jamal Aztout
Tel: / Mobil: 26820007
Årgangsansvarlig
Morten Boelskifte
Tel: 20286628 / Mobil: 20286628
Greve Fodbold
Spillested
Greve Idræts Center
Blå
Hvid
Holdleder
Michelle Banemann Lauridsen
Tel: / Mobil: 26137560
Assistenttræner
Lucas Worsøe Andersen
Tel: 25302219 / Mobil: 25302219
Cheftræner
Kenny Hansen
Tel: / Mobil: 50163977
GVI
Spillested
GVI. Nymosen
Blå/Hvid
Blå
Blå
Holdleder
Henrik Klitgaard Lauritzen
Tel: / Mobil: 30531276
Assistenttræner
Thomas Fischer
Tel: 61 70 78 08 / Mobil: 61707808
Målmandstræner
Oliver Rindom
Tel: / Mobil: 42686880
Cheftræner
Einar Bertelsen
Tel: / Mobil: 61242105
Årgangsansvarlig
Frederik Blicher Hansen
Tel: / Mobil: 22242340
Hørsholm-Usserød IK
Spillested
Hørsholm Idrætspark
Rød
Blå
Rød
Træner
Christian Ditlev Pedersen
Tel: 4040 5311 / Mobil: 22338096
Nykøbing FC
Spillested
Nykøbing FC
Marineblå
Blå
Blå
Fysioterapeut
Kasper Jensen
Tel: 60153494 / Mobil: 60153494
Sundby Bk.
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Rød
Hvid
Rød
Holdleder
Dianne Louise Schow
Tel: / Mobil: 25593545
Holdleder
Helle Joensen
Tel: / Mobil: 5052 6852
Træner
Mikkel Blavnsfeldt
Tel: 61223250 / Mobil: 61223250
Fysisk træner
Lasse Stougaard
Tel: 32594108 / Mobil: 60685511
Årgangsansvarlig
Patrick Tronborg
Tel: / Mobil: 60165802
Årgangsansvarlig
Jesper Friis
Tel: / Mobil: 50108025
Halvårsturnering
Dobbeltturnering pulje A/Enkeltturnering pulje B
Puljerne er niveauinddelt
Efter 1. turneringshalvdel ombrydes puljerne.
Nummer 1-2 fra Pulje B rykker op i Pulje A i 2. turneringshalvdel.
Nummer 1 fra DBU København og DBU Sjælland højeste LU rækker rykker til Pulje B i 2. turneringshalvdel.
DBU Sjælland er administrator på U14 Drenge Liga 2.