Oddset Pokalen 2024

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
485651
ti30-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
30. apr
18:00
Watan FC
5
Bk. Vestia
1
469903
ti30-04 2024
18:00
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
30. apr
18:00
KFB
2
Amalie
1
513826
ti30-04 2024
18:00
GVI
Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
30. apr
18:00
Sønderbro Fight
0
GVI
2
513828
ti30-04 2024
18:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
30. apr
18:15
SC Amager
0
Sporting Fønix CF
2
513817
ti30-04 2024
18:15 Husumparken
0
-
3
30. apr
18:15
Husum Bk.
0
Vigerslev Bk.
3
513812
ti30-04 2024
18:15
Fix
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
6
-
3
30. apr
18:15
Fix
6
Nøddealliancen
3
513814
ti30-04 2024
18:30 Sundby Idrætspark
5
-
2
30. apr
18:30
Bk. Olympia 1921
5
Amandas Sønner
2
513815
ti30-04 2024
18:30 Valby Idrætspark
2
-
1
30. apr
18:30
Fremad Valby
2
FC Nyhavn
1
469904
ti30-04 2024
18:30 Engdraget
1
-
4
30. apr
18:30
Bk. Hellas
1
Skovshoved IF
4
513820
ti30-04 2024
19:00
CIK
Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
30. apr
19:00
CIK
0
Union
2
513824
ti30-04 2024
19:00
CSC
Jens Jessens Vej
7
-
0
30. apr
19:00
CBS Sport
7
CSC
0
513822
ti30-04 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
9
30. apr
19:30
FC Ryparken
0
Rødovre
9
513819
ti30-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
8
-
1
30. apr
20:00
Jægersborg Bk.
8
Stefan
1
469905
on01-05 2024
17:30
Oversidder
Valby Idrætspark
01. maj
17:30
Borghaven IF
Oversidder
513823
on01-05 2024
18:15 Rådvadsvej
UHT
01. maj
18:15
NV FK Herman
Copenhagen Celtic
UHT
513827
on01-05 2024
18:30 Lersøparken
3
-
4
01. maj
18:30
Copenfalster FF
3
IF Føroyar
4
513813
on01-05 2024
18:30 Hekla Park
3
-
5
01. maj
18:30
Bk. Hekla
3
Frederiksholm Sydhavnen
5
485650
on01-05 2024
19:00 Ørestad Idrætspark (kunst)
UHT
01. maj
19:00
Ørestad IF
LoneWolves FC
UHT
513825
on01-05 2024
20:00 Mimersparken
2
-
4
01. maj
20:00
Nørrebro FF
2
Dragør Bk.
4
513816
on01-05 2024
22:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
01. maj
22:00
Fremad Forsing
Bk. Viktoria
HHT
513821
on01-05 2024
22:00 Valby Idrætspark
HHT
01. maj
22:00
KP Zebras
FK Prespa
HHT
513818
to02-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
0
02. maj
18:00
Bk. Sommersol
1
Uganda Danish Cranes
0
737381
ma13-05 2024
20:30 Valby Idrætspark
UHT
13. maj
20:30
Blue Star Academy
Valby Bk.
UHT
737357
ti14-05 2024
18:00 Genforeningspladsen
6
-
2
14. maj
18:00
Union
6
Watan FC
2
737360
ti14-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
14. maj
18:00
IF Føroyar
3
Fremad Valby
1
737362
ti14-05 2024
18:30 Rødovre Stadion
0
-
2
14. maj
18:30
Rødovre
0
Vigerslev Bk.
2
750932
ti14-05 2024
18:30 Emdrupparken
3
-
5
14. maj
18:30
FC Nordhavn
3
KFUM
5
737382
ti14-05 2024
18:45 Valby Idrætspark
0
-
3
14. maj
18:45
Frederiksholm Sydhavnen
0
B.1960
3
737364
ti14-05 2024
19:00
GVI
GVI. Nymosen
2
-
1
14. maj
19:00
GVI
2
Bk. Viktoria
1
737372
ti14-05 2024
20:00 Gentofte Sportspark Øst
14
-
1
14. maj
20:00
Jægersborg Bk.
14
Olympiakos København
1
741505
on15-05 2024
17:30 Valby Idrætspark
2
-
4
15. maj
17:30
Borghaven IF
2
Kastrup Bk
4
737384
on15-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
0
-
2
15. maj
18:00
Nordvest FC
0
Vestergården
2
737386
on15-05 2024
18:00 Fælledparken
2
-
0
15. maj
18:00
KodaSyd FC
2
Bk. Heimdal
0
750931
on15-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
1
-
8
15. maj
18:30
Dankurd IF
1
Skovshoved IF
8
737374
on15-05 2024
19:00
VLI
KFB
Jens Jessens Vej
1
-
3
15. maj
19:00
VLI
1
KFB
3
750930
on15-05 2024
19:00 Kastrup IA ved Diget
UHT
15. maj
19:00
Amager FF
Champeinz United
UHT
737361
on15-05 2024
19:00 Ørestad Idrætspark (kunst)
5
-
0
15. maj
19:00
Ørestad IF
5
NV FK Herman
0
737368
on15-05 2024
19:00 Frederiksberg IP, kunst
2
-
7
15. maj
19:00
Dunses Disciple
2
FC Whop en Dei
7
737367
on15-05 2024
20:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
12
15. maj
20:30
Real Benne
1
Bk. Olympia 1921
12
737383
on15-05 2024
22:00 Valby Idrætspark
HHT
15. maj
22:00
Panteras C.F.
Sporting 43
HHT
737369
on15-05 2024
22:00 Valby Idrætspark
0
-
3
15. maj
22:00
MBFF
0
PI Fodbold
3
737366
on15-05 2024
22:00
FB
Valby Idrætspark
HHT
15. maj
22:00
FC Newborn
FB
HHT
737373
on15-05 2024
22:01
Oversidder
15. maj
22:01
Oversidder
ØKF
750915
on15-05 2024
22:01 Valby Idrætspark
HHT
15. maj
22:01
Døvania
Folehaven
HHT
737363
to16-05 2024
18:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
16. maj
18:00
FK Prespa
1
Dragør Bk.
2
737365
to16-05 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
5
16. maj
18:30
Bk. Sommersol
1
Young Urbans FC
5
737377
to16-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
0
-
1
16. maj
18:30
Sydkysten BK
0
Østerbro IF
1
750917
to16-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
2
-
5
16. maj
18:30
Slægtens Bk
2
CBS Sport
5
737380
fr17-05 2024
18:30
Fix
Valby Idrætspark
4
-
2
17. maj
18:30
FC ESPM
4
Fix
2
750916
ti21-05 2024
20:00 Mimersparken
1
-
2
21. maj
20:00
Nørrebro United
1
Bispebjerg Bk.
2
737375
on22-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
0
-
8
22. maj
18:00
Sydhavn FF
0
FC Culpa
8
737376
on22-05 2024
19:00
HB
Valby Idrætspark
2
-
0
22. maj
19:00
Sporting Fønix CF
2
HB
0
844930
on29-05 2024
19:30 Kastrup IA ved Røllikevej
6
-
0
29. maj
19:30
Kastrup Bk
6
Sporting Fønix CF
0
844937
to30-05 2024
18:30
KFB
Sundby Idrætspark
0
-
9
30. maj
18:30
Bk. Olympia 1921
0
KFB
9
844926
ti04-06 2024
18:00 Genforeningspladsen
0
-
5
04. jun
18:00
Union
0
Brønshøj
5
844928
ti04-06 2024
18:00 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
2
04. jun
18:00
Østerbro IF
0
Sundby Bk.
2
844929
ti04-06 2024
18:30 Emdrupparken
0
-
1
04. jun
18:30
KFUM
0
Tårnby FF
1
844932
ti04-06 2024
19:00
GVI
Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
04. jun
19:00
FC ESPM
5
GVI
0
844939
ti04-06 2024
19:00 Skovshoved I P
0
-
2
04. jun
19:00
Skovshoved IF
0
Vigerslev Bk.
2
844940
ti04-06 2024
19:00 Valby Idrætspark
0
-
12
04. jun
19:00
FC Whop en Dei
0
B.1960
12
844934
on05-06 2024
16:30 Valby Idrætspark
2
-
6
05. jun
16:30
Vestergården
2
Folehaven
6
844931
on05-06 2024
19:15 Ørestad Idrætspark (kunst)
0
-
3
05. jun
19:15
Ørestad IF
0
ØKF
3
844927
on05-06 2024
19:30 Sundby Idrætspark
0
-
6
05. jun
19:30
Young Urbans FC
0
Bk. Skjold
6
844924
to06-06 2024
19:30 Valby Idrætspark
2
-
4
06. jun
19:30
Blue Star Academy
2
AB Tårnby
4
844935
08-06 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
5
08. jun
18:00
Sporting 43
0
IF Føroyar
5
844941
ma10-06 2024
19:15 Kastrup IA ved Diget
0
-
1
10. jun
19:15
Amager FF
0
CBS Sport
1
844938
ti11-06 2024
18:00 Valby Idrætspark
0
-
1
11. jun
18:00
KodaSyd FC
0
FC Culpa
1
844925
ti11-06 2024
19:00 Valby Idrætspark
1
-
3
11. jun
19:00
PI Fodbold
1
B 1908
3
844933
ti11-06 2024
19:00 Dragør Bk
4
-
3
11. jun
19:00
Dragør Bk.
4
Jægersborg Bk.
3
844936
ti11-06 2024
19:00
FB
Lersøparken
10
-
11
11. jun
19:00
Bispebjerg Bk.
10
FB
11
153382
ti18-06 2024
18:30
KFB
Kløvermarkens Idrætsanlæg
18. jun
18:30
KFB
Kastrup Bk
153453
ti18-06 2024
18:45 Grønnemosen
18. jun
18:45
B.1960
Tårnby FF
153431
on19-06 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
19. jun
18:00
IF Føroyar
B 1908
153454
on19-06 2024
18:30 Vigerslevparken
19. jun
18:30
Folehaven
Sundby Bk.
153384
on19-06 2024
19:00 Valby Idrætspark
19. jun
19:00
Vigerslev Bk.
Bk. Skjold
153385
on19-06 2024
19:00
FB
Dragør Bk
19. jun
19:00
Dragør Bk.
FB
153430
on19-06 2024
22:01 Frederiksberg IP, kunst
19. jun
22:01
CBS Sport
Brønshøj
153432
on19-06 2024
22:01 Valby Idrætspark
19. jun
22:01
FC Culpa
AB Tårnby
153383
on19-06 2024
22:01 Valby Idrætspark
19. jun
22:01
FC ESPM
ØKF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om Oddset Pokalen her

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde -  29. april -  2. maj 2024 (uge 18)
2. runde - 13. - 16. maj 2024 (uge 20)
3. runde - 3. - 6. juni 2024 (uge 23)
4. runde - 17. - 20. juni 2024 (uge 25) 
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme". Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBU's propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

DBU København skal levere 9 hold til DBU

Log ind