Oddset Pokalen 2024

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
428608
on17-04 2024
18:15 B.82 Virum Vinterbane uden omkl.
1
-
4
17. apr
18:15
B. 82, Virum (S6)
1
IF Hjorten (S5)
4
428609
on17-04 2024
19:00 Skævinge Kunst
UHT
17. apr
19:00
Gørløse SI (S5)
Kultur Foreningen Lilleasien (S5)
UHT
428641
ti30-04 2024
18:30 Hagested Idrætsplads
5
-
4
30. apr
18:30
Hagested IF (S4A)
5
Kalundborg GB (S3)
4
428643
ti30-04 2024
18:30 Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
0
-
3
30. apr
18:30
Sportsklubben Slagelse (S4B)
0
Sørbymagle IF (S3)
3
428646
ti30-04 2024
18:30 Skinderskovgård
0
-
4
30. apr
18:30
IF Hjorten (S5)
0
Høje Gladsaxe IF (S3)
4
428651
ti30-04 2024
18:30 Højagerskolen
3
-
1
30. apr
18:30
FC Ballerup (S4A)
3
Brede IF (S3)
1
428790
ti30-04 2024
18:30 Stenlille Stadion
0
-
13
30. apr
18:30
Stenlille IF (S4B)
0
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
13
429070
ti30-04 2024
18:30 Kirke Hyllinge Stadion
4
-
2
30. apr
18:30
Kirke Hyllinge IF (S4B)
4
Lellinge IF (S4A)
2
428642
ti30-04 2024
19:00 Sørbyhallen
5
-
0
30. apr
19:00
FS Hashøj (S5)
5
Tårnborg IF (S5)
0
428644
on01-05 2024
18:30 Vetterslev Stadion
4
-
6
01. maj
18:30
Vetterslev-Høm GF (S4B)
4
Karrebæk IF (S3)
6
428645
on01-05 2024
18:30 Gørløse Stadion
HHT
01. maj
18:30
Gørløse SI (S5)
Ramløse IF (S4A)
HHT
428647
on01-05 2024
18:30 Damgårdsparken, Ballerup
2
-
3
01. maj
18:30
Mladost IF (S4A)
2
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
3
428648
on01-05 2024
18:30 Græsted Stadion
7
-
2
01. maj
18:30
Græsted IF (S4B)
7
FC Jonstrup (S4A)
2
428652
on01-05 2024
18:30 Målfeltet
HHT
01. maj
18:30
Rosa La FC (S4A)
Mosede BK (S3)
HHT
428653
on01-05 2024
18:30 Bramsnæsvighallen
3
-
1
01. maj
18:30
Bramsnæs FB (S4B)
3
Røde Stjerne BK (S3)
1
429067
on01-05 2024
18:30 Hastrupskolen
9
-
8
01. maj
18:30
Hastrup FC (S4A)
9
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
8
429069
on01-05 2024
19:00 Tuse Kunstgræs 2020
3
-
2
01. maj
19:00
Boldklubben Bæk City (S4A)
3
Rørby-Værslev IF (S3)
2
657440
ti07-05 2024
18:30 Sørbyhallen
0
-
3
07. maj
18:30
Sørbymagle IF (S3)
0
B. 73, Slagelse (S1)
3
428649
ti07-05 2024
18:45 Borup Stadion
UHT
07. maj
18:45
Borup IF Fodbold (S4A)
Blistrup SI (S4A)
UHT
657444
12-05 2024
14:00 Karrebæk Skole
HHT
12. maj
14:00
Karrebæk IF (S3)
Køge Union (S3)
HHT
657424
ti14-05 2024
19:00 Gryden
6
-
7
14. maj
19:00
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
6
Frederiksværk FK (S1)
7
657427
ti14-05 2024
19:00 Ramløsehallen
6
-
7
14. maj
19:00
Ramløse IF (S4A)
6
B. 1973, Herlev (S2)
7
657429
ti14-05 2024
19:00 Græsted Stadion
0
-
4
14. maj
19:00
Græsted IF (S4B)
0
Jyllinge FC (S1)
4
657431
ti14-05 2024
19:00 Grønnemose Sportshal
HHT
14. maj
19:00
Høje Gladsaxe IF (S3)
FC Hornsherred (S2)
HHT
657433
ti14-05 2024
19:00 Borup Stadion
2
-
3
14. maj
19:00
Borup IF Fodbold (S4A)
2
Ølstykke FC (S1)
3
657434
ti14-05 2024
19:00 Karsemosegård
1
-
4
14. maj
19:00
Nivå-Kokkedal FK (S3)
1
Ballerup BK (S1)
4
657435
ti14-05 2024
19:00 Højagerskolen
0
-
1
14. maj
19:00
FC Ballerup (S4A)
0
Helsinge Fodbold (S3)
1
657437
ti14-05 2024
19:00 Dianalund Stadion
3
-
5
14. maj
19:00
Dianalund IF (S2)
3
Lynge-Broby IF (S2)
5
657439
ti14-05 2024
19:00 Mosede-skolen
1
-
2
14. maj
19:00
Mosede BK (S3)
1
Køge Nord FC (S1)
2
657441
ti14-05 2024
19:00 Dyrskuepladsen
6
-
1
14. maj
19:00
Næstved FC 77 (S2)
6
Benløse IF (S1)
1
657446
ti14-05 2024
19:00 Gislinge Stadion
0
-
4
14. maj
19:00
Gislinge BK (S3)
0
Svebølle BI 2016 (S1)
4
657448
ti14-05 2024
19:00 Hedehusene Idrætspark
1
-
2
14. maj
19:00
Fløng-Hedehusene (S3)
1
Vallensbæk IF (S2)
2
657449
ti14-05 2024
19:00 Kirke Hyllinge Stadion
2
-
1
14. maj
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
2
Rosenhøj BK (S2)
1
657450
ti14-05 2024
19:00 Jyderup Stadion
8
-
9
14. maj
19:00
Jyderup BK (S2)
8
BK Vest, Rødovre (S2)
9
657451
ti14-05 2024
19:00 Vipperødhallen
4
-
2
14. maj
19:00
Vipperød BK (S3)
4
Svogerslev BK (S2)
2
657452
ti14-05 2024
19:00 Sportspladsen i Syd
4
-
6
14. maj
19:00
Albertslund BS 72 (S2)
4
Høng GF (S1)
6
657454
ti14-05 2024
19:00 Svinninge Sportscenter
6
-
5
14. maj
19:00
Svinninge IF (S3)
6
Brøndby Strand IK (S2)
5
657456
ti14-05 2024
19:00 Hagested Idrætsplads
1
-
9
14. maj
19:00
Hagested IF (S4A)
1
Albertslund IF (S1)
9
657426
on15-05 2024
19:00 Brødeskov Stadion Kunst
1
-
9
15. maj
19:00
Brødeskov IF (S3)
1
Virum-Sorgenfri BK (S2)
9
657428
on15-05 2024
19:00 Vejby Idrætsplads
5
-
1
15. maj
19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
5
Gladsaxe-Hero BK (S1)
1
657430
on15-05 2024
19:00 Baunehøj Stadion
UHT
15. maj
19:00
IS Skævinge (S3)
Gundsølille SGIF (S3)
UHT
657432
on15-05 2024
19:00 Birkevang
0
-
2
15. maj
19:00
Hareskov IF (S2)
0
Lundtofte Boldklub (S1)
2
657436
on15-05 2024
19:00 Sørbyhallen
0
-
1
15. maj
19:00
FS Hashøj (S5)
0
Bramsnæs FB (S4B)
1
657438
on15-05 2024
19:00 Hastrupskolen
5
-
3
15. maj
19:00
Hastrup FC (S4A)
5
FC Storebælt (S3)
3
657425
ti21-05 2024
19:00 Hundested Stadion
3
-
1
21. maj
19:00
Hundested IK (S3)
3
Gilleleje FK (S2)
1
657442
ti21-05 2024
19:00 Toksværd Idrætsplads
UHT
21. maj
19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
Ejby IF Fodbold (S2)
UHT
657443
ti21-05 2024
19:00 Bjæverskov Stadion
3
-
4
21. maj
19:00
IF Frem Bjæverskov (S3)
3
Haslev FC (S1)
4
657447
ti21-05 2024
19:00 Ishøj Idrætsplads
0
-
1
21. maj
19:00
Torslunde-Ishøj IF (S3)
0
Orient GI (S2)
1
657455
ti21-05 2024
19:00 Målfeltet
1
-
2
21. maj
19:00
Roskilde United (S2)
1
Nerashté, Ballerup (S1)
2
657445
on22-05 2024
19:00 Tusehallen
2
-
6
22. maj
19:00
Boldklubben Bæk City (S4A)
2
Hundige BK (S2)
6
657453
to23-05 2024
19:00 Viby Idrætsanlæg
1
-
0
23. maj
19:00
VG Fodbold (S3)
1
B. 77, Rødovre (S3)
0
356921
ti28-05 2024
19:00 Toksværd Idrætsplads
5
-
6
28. maj
19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (S3)
5
B. 73, Slagelse (S1)
6
356922
ti28-05 2024
19:00 Tune Stadion
0
-
1
28. maj
19:00
Tune IF (SS)
0
Ringsted IF (DS)
1
356923
ti28-05 2024
19:00 Kirke Hyllinge Stadion
8
-
7
28. maj
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
8
Lynge-Broby IF (S2)
7
356924
ti28-05 2024
19:00 Vipperødhallen
1
-
5
28. maj
19:00
Vipperød BK (S3)
1
Herlufsholm GF (SS)
5
356925
ti28-05 2024
19:00 Gørslev Stadion
7
-
0
28. maj
19:00
Gørslev IF (DS)
7
Slagelse B&I (DS)
0
356934
ti28-05 2024
19:00 Svinninge Sportscenter
1
-
3
28. maj
19:00
Svinninge IF (S3)
1
Solrød FC (SS)
3
356937
ti28-05 2024
19:00 HFC's Klubhus
3
-
1
28. maj
19:00
Haslev FC (S1)
3
Tuse IF (SS)
1
356938
ti28-05 2024
19:00 Dyrskuepladsen
1
-
6
28. maj
19:00
Næstved FC 77 (S2)
1
Karlslunde IF (DS)
6
356939
ti28-05 2024
19:00 Avedøre Stadion
0
-
3
28. maj
19:00
Avedøre IF (SS)
0
Frederikssund IK (DS)
3
356940
ti28-05 2024
19:00 Espelunden Kunstgræs
2
-
4
28. maj
19:00
BK Vest, Rødovre (S2)
2
B. 1973, Herlev (S2)
4
356944
ti28-05 2024
19:00 Islev Skole kunst
5
-
2
28. maj
19:00
Orient GI (S2)
5
Frederiksværk FK (S1)
2
356946
ti28-05 2024
19:00 Helsinge Stadion
0
-
7
28. maj
19:00
Helsinge Fodbold (S3)
0
Hørsholm-Usserød IK (DS)
7
356947
ti28-05 2024
19:00 Viby Idrætsanlæg
1
-
11
28. maj
19:00
VG Fodbold (S3)
1
VB 1968 (DS)
11
356948
ti28-05 2024
19:00 Greve Idræts Center
0
-
1
28. maj
19:00
Greve Fodbold (DS)
0
Herlev IF (DS)
1
356950
ti28-05 2024
19:00 Baunehøj Stadion
2
-
4
28. maj
19:00
IS Skævinge (S3)
2
Bagsværd BK (SS)
4
356953
ti28-05 2024
19:00 Ølstykke Stadion
3
-
0
28. maj
19:00
Ølstykke FC (S1)
3
Herstedøster IC (SS)
0
356954
ti28-05 2024
19:00 Virum Stadion
6
-
7
28. maj
19:00
Virum-Sorgenfri BK (S2)
6
FC Rudersdal (SS)
7
356932
on29-05 2024
19:00 Rishøj Stadion
7
-
6
29. maj
19:00
Køge Nord FC (S1)
7
KFUM BK, Roskilde (DS)
6
356941
on29-05 2024
19:00 Spraglehøj Idrætsanlæg
2
-
1
29. maj
19:00
Jyllinge FC (S1)
2
Fredensborg BI (SS)
1
356943
on29-05 2024
19:00 Vejby Idrætsplads
1
-
3
29. maj
19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
1
Nerashté, Ballerup (S1)
3
356952
on29-05 2024
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
5
-
3
29. maj
19:00
Vallensbæk IF (S2)
5
Ballerup BK (S1)
3
356942
to30-05 2024
19:00 Albertslund Stadion
3
-
1
30. maj
19:00
Albertslund IF (S1)
3
Lundtofte Boldklub (S1)
1
356935
ti04-06 2024
19:00 Hundige Boldfælled
7
-
8
04. jun
19:00
Hundige BK (S2)
7
Høng GF (S1)
8
356936
ti04-06 2024
19:00 Svebølle Stadion
3
-
1
04. jun
19:00
Svebølle BI 2016 (S1)
3
Vordingborg IF (SS)
1
356945
ti04-06 2024
19:00 Hundested Stadion
1
-
3
04. jun
19:00
Hundested IK (S3)
1
IF Skjold Birkerød (SS)
3
356949
ti04-06 2024
19:00 Møllegårdhallen
1
-
3
04. jun
19:00
FC Hornsherred (S2)
1
Allerød Fodbold Klub (DS)
3
356926
on05-06 2024
19:00 Bramsnæsvighallen
0
-
6
05. jun
19:00
Bramsnæs FB (S4B)
0
Køge Union (S3)
6
356933
on05-06 2024
19:00 Hastrupskolen
HHT
05. jun
19:00
Hastrup FC (S4A)
Såby Fodbold (SS)
HHT
617795
ti11-06 2024
19:00 Ellemarkskolens bane
0
-
3
11. jun
19:00
Køge Union (S3)
0
Allerød Fodbold Klub (DS)
3
617796
ti11-06 2024
19:00 Hønghallen
0
-
3
11. jun
19:00
Høng GF (S1)
0
Ringsted IF (DS)
3
617797
ti11-06 2024
19:00 Vedbæk Stadion
0
-
1
11. jun
19:00
FC Rudersdal (SS)
0
VB 1968 (DS)
1
617798
ti11-06 2024
19:00 Stadion Vest
1
-
2
11. jun
19:00
B. 73, Slagelse (S1)
1
Svebølle BI 2016 (S1)
2
617799
ti11-06 2024
19:00 Kirke Hyllinge Stadion
1
-
3
11. jun
19:00
Kirke Hyllinge IF (S4B)
1
Herlufsholm GF (SS)
3
617800
ti11-06 2024
19:00 HFC's Klubhus
0
-
4
11. jun
19:00
Haslev FC (S1)
0
Karlslunde IF (DS)
4
617801
ti11-06 2024
19:00 Albertslund Stadion
0
-
3
11. jun
19:00
Albertslund IF (S1)
0
Nerashté, Ballerup (S1)
3
618677
ti11-06 2024
19:00 Rishøj Stadion
2
-
5
11. jun
19:00
Køge Nord FC (S1)
2
Hørsholm-Usserød IK (DS)
5
618679
ti11-06 2024
19:00 Solrød Idrætscenter
8
-
7
11. jun
19:00
Solrød FC (SS)
8
Frederikssund IK (DS)
7
617802
on12-06 2024
19:00 Birkerød Stadion
2
-
1
12. jun
19:00
IF Skjold Birkerød (SS)
2
Såby Fodbold (SS)
1
618675
on12-06 2024
19:00 Ølstykke Stadion
1
-
6
12. jun
19:00
Ølstykke FC (S1)
1
Gørslev IF (DS)
6
618676
on12-06 2024
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
1
-
3
12. jun
19:00
Vallensbæk IF (S2)
1
Jyllinge FC (S1)
3
618678
on12-06 2024
19:00 Elverroad Kunstgræs
3
-
5
12. jun
19:00
B. 1973, Herlev (S2)
3
Bagsværd BK (SS)
5
617803
ti18-06 2024
19:00 Islev Skole kunst
18. jun
19:00
Orient GI (S2)
Herlev IF (DS)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

1. runde uge 16/17. hold fra S5 og S6
2. runde uge 18/19. hold fra S3 og S4 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S1 og S2 samt 17 hold fra S3 kommer med.
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Livelodtrækning til 4. runde torsdag den 16. maj kl.12.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde uge 24/25. Livelodtrækning til 5. runde torsdag den 30. maj kl.12.00 via DBU Sjællands Facebookside

De 14 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind