8:8 Herresenior 1 - Forår, Pulje 3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
979489
13-04 2024
12:30
Oversidder
Kulturhuset
13. apr
12:30
Taastrup Idrætsforening
Oversidder
979267
on17-04 2024
18:45 Albertslund Stadion
7
-
5
17. apr
18:45
Albertslund IF (2)
7
Roskilde United
5
979273
fr19-04 2024
18:30 Gungehusskolen
2
-
6
19. apr
18:30
Lejerbo BK
2
Rosenhøj BK
6
979268
20-04 2024
13:00 Hundige Boldfælled
6
-
2
20. apr
13:00
Hundige BK (2)
6
Vestegnen FK
2
979266
21-04 2024
11:00 Glostrup Idrætspark
1
-
2
21. apr
11:00
Glostrup
1
Avedøre IF
2
979494
ti23-04 2024
18:30
Oversidder
23. apr
18:30
Oversidder
Hundige BK (2)
979493
to25-04 2024
20:30 Vallensbæk Idrætscenter
1
-
7
25. apr
20:30
Vestegnen FK
1
Albertslund IF (2)
7
979491
fr26-04 2024
18:00 Avedøre Stadion
6
-
0
26. apr
18:00
Avedøre IF
6
Lejerbo BK
0
979490
fr26-04 2024
18:30 Sønderkærskolen
8
-
3
26. apr
18:30
Rosenhøj BK
8
Taastrup Idrætsforening
3
979492
27-04 2024
13:00 Målfeltet
HMH
27. apr
13:00
Roskilde United
Glostrup
HMH
979496
on01-05 2024
19:00 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
7
01. maj
19:00
Glostrup
3
Vestegnen FK
7
979497
on01-05 2024
19:00
Oversidder
Albertslund Stadion
01. maj
19:00
Albertslund IF (2)
Oversidder
979495
fr03-05 2024
18:30 Sønderkærskolen
1
-
4
03. maj
18:30
Rosenhøj BK
1
Avedøre IF
4
979498
fr03-05 2024
18:30 Gungehusskolen
UHT
03. maj
18:30
Lejerbo BK
Roskilde United
UHT
979499
04-05 2024
12:30 Kulturhuset
3
-
2
04. maj
12:30
Taastrup Idrætsforening
3
Hundige BK (2)
2
979504
ti07-05 2024
18:30
Oversidder
07. maj
18:30
Oversidder
Glostrup
979503
on08-05 2024
20:30 Vallensbæk Idrætscenter
3
-
1
08. maj
20:30
Vestegnen FK
3
Lejerbo BK
1
979500
to09-05 2024
15:00 Avedøre Stadion
1
-
0
09. maj
15:00
Avedøre IF
1
Taastrup Idrætsforening
0
979501
11-05 2024
13:00 Målfeltet
6
-
9
11. maj
13:00
Roskilde United
6
Rosenhøj BK
9
979502
11-05 2024
13:00 Hundige Boldfælled
7
-
4
11. maj
13:00
Hundige BK (2)
7
Albertslund IF (2)
4
979533
ti14-05 2024
19:00 Sønderkærskolen
2
-
1
14. maj
19:00
Rosenhøj BK
2
Vestegnen FK
1
979535
fr17-05 2024
18:00 Avedøre Stadion
UHT
17. maj
18:00
Avedøre IF
Roskilde United
UHT
979536
fr17-05 2024
18:30
Oversidder
Gungehusskolen
17. maj
18:30
Lejerbo BK
Oversidder
979537
18-05 2024
12:30 Kulturhuset
0
-
4
18. maj
12:30
Taastrup Idrætsforening
0
Albertslund IF (2)
4
979534
19-05 2024
13:00 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
7
19. maj
13:00
Glostrup
3
Hundige BK (2)
7
979553
ti21-05 2024
18:30
Oversidder
21. maj
18:30
Oversidder
Rosenhøj BK
979538
on22-05 2024
19:00 Albertslund Stadion
7
-
1
22. maj
19:00
Albertslund IF (2)
7
Glostrup
1
979552
to23-05 2024
20:30 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
1
23. maj
20:30
Vestegnen FK
0
Avedøre IF
1
979550
25-05 2024
13:00 Målfeltet
HHT
25. maj
13:00
Roskilde United
Taastrup Idrætsforening
HHT
979551
26-05 2024
12:00 Hundige Boldfælled
4
-
2
26. maj
12:00
Hundige BK (2)
4
Lejerbo BK
2
979557
on29-05 2024
18:30 Gungehusskolen
0
-
5
29. maj
18:30
Lejerbo BK
0
Albertslund IF (2)
5
979555
fr31-05 2024
18:00
Oversidder
Avedøre Stadion
31. maj
18:00
Avedøre IF
Oversidder
979554
fr31-05 2024
18:30 Sønderkærskolen
4
-
3
31. maj
18:30
Rosenhøj BK
4
Hundige BK (2)
3
979558
01-06 2024
12:30 Kulturhuset
4
-
6
01. jun
12:30
Taastrup Idrætsforening
4
Glostrup
6
979556
01-06 2024
13:00 Målfeltet
HHT
01. jun
13:00
Roskilde United
Vestegnen FK
HHT
980170
ti04-06 2024
18:30
Oversidder
UHT
04. jun
18:30
Oversidder
Roskilde United
UHT
979560
on05-06 2024
19:00 Albertslund Stadion
3
-
2
05. jun
19:00
Albertslund IF (2)
3
Rosenhøj BK
2
979874
08-06 2024
12:30 Kulturhuset
10
-
5
08. jun
12:30
Taastrup Idrætsforening
10
Vestegnen FK
5
979740
08-06 2024
13:00 Hundige Boldfælled
5
-
3
08. jun
13:00
Hundige BK (2)
5
Avedøre IF
3
979559
09-06 2024
13:00 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3
-
0
09. jun
13:00
Glostrup
3
Lejerbo BK
0
980173
on12-06 2024
18:30 Sønderkærskolen
14
-
2
12. jun
18:30
Rosenhøj BK
14
Glostrup
2
980180
on12-06 2024
18:30 Gungehusskolen
2
-
4
12. jun
18:30
Lejerbo BK
2
Taastrup Idrætsforening
4
980178
to13-06 2024
18:30 Avedøre Stadion
3
-
1
13. jun
18:30
Avedøre IF
3
Albertslund IF (2)
1
980179
to13-06 2024
18:30 Målfeltet
HHT
13. jun
18:30
Roskilde United
Hundige BK (2)
HHT
980182
to13-06 2024
20:30
Oversidder
Vallensbæk Idrætscenter
13. jun
20:30
Vestegnen FK
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:

Puljevinderne spiller finalestævne (Finals) lørdag den 22. juni i Borup.

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 11.45 i Borup
kamp 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4
kamp 2: Vinder pulje 3  - Vinder pulje 1

Finale samt 3-4 plads lørdag den 22. juni kl. 14.15 i Borup.
kamp 3: Finale Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
kamp 4: 3-4 plads Taber kamp 1 - Taber kamp 2

Log ind