Herrer Serie 3 - Forår 2024, Pulje 27

B52/Aalborg

Spillested

B52/AFC’s anlæg
Lyseblå
Mørkeblå
Lyseblå

Holdleder

Peter Hjerrild Hansen Tel: / Mobil: +4522226571

Træner

Tom Schmidt Tel: / Mobil: 29243103

Træner

Gentian Zogaj Tel: 52625278 / Mobil: 52625278

Assistenttræner

William Flensborg Tel: / Mobil: 25177597

Fysioterapeut

Jens Peter Pedersen Tel: / Mobil: 23817488

Cheftræner

Tom Schmidt Tel: / Mobil: 29243103

Årgangsansvarlig

Poul T. Olesen Tel: / Mobil: 41434192

Gudumholm IF

Spillested

Gudumholm Stadion
Gul/Sort
Sort
Gul

Holdleder

Peer Kristensen Tel: 98316914 / Mobil: 25270013

Træner

Frederik Kristensen Tel: / Mobil: 41155408

Gug B (2)

Spillested

Skjøtt Arena (Gug B)
Rød/Blå
Blå
Blå

Træner

Thomas Nielsen Tel: / Mobil: 20158898

Massør

Christoffer Hedemann Tel: / Mobil: +4529253085

Nordens Paris FC

Spillested

Selektro Stadium (Aalborg)
Hvid
Hvid
Hvid

Træner

Kristoffer Jensen Tel: / Mobil: 21912466

Assistenttræner

Marc Diederichsen Tel: / Mobil: 25709175

Vejgaard B

Spillested

Vejgaard Gl. Stadion
Hvid
Blå
Blå

Træner

Mathias Emil Christiansen Tel: / Mobil: 27799241

Assistent

Tommy Henrik Hansen Tel: / Mobil: 30891509

Øster Sundby B 32

Spillested

ØB Park (Ø Sundby)
Blå
Blå
Blå

Holdleder

Thomas Aagaard Petersen Tel: / Mobil: 28188443

Cheftræner

Keld Skov Pedersen Tel: 20604660 / Mobil: 20604660

Aalborg KFUM

Spillested

Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Hvid
Blå
Blå

Cheftræner

Ib Kløjgaard Andersen Tel: / Mobil: 21399311

Aalborgstudenternes IF

Spillested

Domen (AAU)
Blå
Sort
Sort

Træner

Valdemar Greve Tel: / Mobil: 22 95 12 21

Assistenttræner

Mads Pedersen Tel: / Mobil: 26457297

Assistenttræner

Michael Nielsen Tel: / Mobil: 50574454

Cheftræner

Oliver Flodin Tel: 98319747 / Mobil: 25308179
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Særlige forhold omkring nedrykning i serie 3:
Der skal suspenderes direkte nedrykning for tre eller fire hold på 7. pladsen og tilsvarende skal der suspenderes play-off for tre eller fire hold på 6. pladsen.
Det afklares søndag den 23. juni, når kval-kampen til 3. division mellem Marienlyst og Brønshøj er spillet (kampstart kl. 14.00). Hvis Marienlyst vinder suspenderes der nedrykning/play-off for fire hold, hvis Brønshøj vinder suspenderes der kun nedrykning/play-off for tre hold.

De tre bedste hold på 7. pladsen, der slipper for direkte nedrykning, men skal i play-off: Hviding IF/Kvik 70 (pulje 45), Ådalen IF (pulje 35), Lundtoft IF (pulje 47)
Det 4. bedste hold på 7. pladsen, der måske slipper for direkte nedrykning og i givet fald skal i play-off: Herning KFUM (pulje 34)

De tre bedste hold på 6. pladsen, der slipper for play-off og bliver i rækken: Viby IF (pulje 39), VSK Aarhus 1 (pulje 37) og Løgstrup G&IF (pulje 31)
Det 4. bedste hold på 6. pladsen, der måske slipper for play-off og i givet fald bliver i rækken: FC Århus Syd (pulje 41)

Der tages forbehold for forkert indtastede resultater, protester osv.

Log ind