Herre Senior 2 7:7 Forår - Dommerløs, P3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
242464
on10-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
10. apr
20:30
KB 2
2
Stefan
1
242466
13-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
13. apr
16:00
FB 9
1
Frederiksberg Rangers
2
242467
14-04 2024
12:30
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
14. apr
12:30
KFB 2
Oversidder
242465
14-04 2024
15:15 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
13
14. apr
15:15
Prespa
4
FA 2000 6
13
242479
ma15-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
12
-
1
15. apr
20:00
Stefan
12
KFB 2
1
242478
ma15-04 2024
22:00
Oversidder
15. apr
22:00
Oversidder
Skjold 2
242484
ti16-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
3
-
3
16. apr
20:30
FA 2000 6
3
KB 2
3
242472
on17-04 2024
18:00 Fælledparken
4
-
2
17. apr
18:00
Skjold 2
4
HB 3
2
242492
to18-04 2024
18:30 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
18. apr
18:30
Prespa
2
Frederiksberg Rangers
1
242500
20-04 2024
15:00 Fælledparken
6
-
5
20. apr
15:00
HB 3
6
FB 9
5
242501
ma22-04 2024
22:00
Oversidder
22. apr
22:00
Oversidder
Stefan
243051
ti23-04 2024
20:30
Oversidder
Jens Jessens Vej
23. apr
20:30
FA 2000 6
Oversidder
242506
on24-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
24. apr
20:30
KB 2
2
Frederiksberg Rangers
0
242507
28-04 2024
15:15 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
0
28. apr
15:15
Prespa
3
HB 3
0
243060
ma29-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
8
-
0
29. apr
18:00
Frederiksberg Rangers
8
KFB 2
0
242839
ma29-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
29. apr
20:00
Stefan
1
Skjold 2
3
243059
to02-05 2024
18:30 Ryparken Idrætsanlæg
8
-
2
02. maj
18:30
Prespa
8
FB 9
2
242508
to02-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
7
02. maj
19:00
KFB 2
3
FA 2000 6
7
243064
to02-05 2024
19:15 Fælledparken
0
-
3
02. maj
19:15
HB 3
0
KB 2
3
243067
ma06-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
3
-
6
06. maj
20:00
Stefan
3
FA 2000 6
6
243065
ma06-05 2024
22:00
Oversidder
06. maj
22:00
Oversidder
Frederiksberg Rangers
243066
on08-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
2
08. maj
20:30
KB 2
4
FB 9
2
243069
12-05 2024
10:15 Lundehusparken
2
-
1
12. maj
10:15
Skjold 2
2
Prespa
1
243068
12-05 2024
12:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
12. maj
12:30
KFB 2
3
HB 3
0
243077
ma13-05 2024
20:30 Valby Idrætspark
2
-
0
13. maj
20:30
Frederiksberg Rangers
2
Stefan
0
243074
on15-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
1
-
1
15. maj
20:30
FB 9
1
KFB 2
1
243071
to16-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
UHT
16. maj
20:30
FA 2000 6
Skjold 2
UHT
242835
18-05 2024
11:30 Lundehusparken
UHT
18. maj
11:30
Skjold 2
FB 9
UHT
243078
19-05 2024
12:30
Oversidder
Fælledparken
19. maj
12:30
HB 3
Oversidder
243081
ma20-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
20. maj
16:00
FA 2000 6
2
Frederiksberg Rangers
2
243080
ma20-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
2
-
1
20. maj
20:00
Stefan
2
HB 3
1
243079
ma20-05 2024
22:00
Oversidder
20. maj
22:00
Oversidder
FB 9
243084
to23-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
2
23. maj
20:30
KB 2
5
Skjold 2
2
243085
on29-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
29. maj
20:30
KB 2
2
KFB 2
1
243087
fr31-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
1
-
4
31. maj
18:30
FB 9
1
Stefan
4
243089
01-06 2024
15:00 Fælledparken
0
-
3
01. jun
15:00
HB 3
0
FA 2000 6
3
243070
02-06 2024
15:15 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
9
02. jun
15:15
Prespa
1
KB 2
9
243086
02-06 2024
15:15
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
02. jun
15:15
Prespa
Oversidder
243088
ma03-06 2024
18:15 Lundehusparken
1
-
2
03. jun
18:15
Skjold 2
1
Frederiksberg Rangers
2
243082
ti04-06 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
04. jun
18:30
KFB 2
3
Prespa
3
243090
08-06 2024
10:00
Oversidder
08. jun
10:00
Oversidder
KB 2
243091
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
8
-
1
08. jun
12:30
Stefan
8
Prespa
1
243092
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
4
-
0
08. jun
12:30
FA 2000 6
4
FB 9
0
243093
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
2
-
3
08. jun
12:30
KFB 2
2
Skjold 2
3
243094
08-06 2024
12:30 Valby Idrætspark
UHT
08. jun
12:30
Frederiksberg Rangers
HB 3
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind