Serie 2, P2/3 Forår, P3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
206412
30-03 2024
14:00 GVI. Nymosen
1
-
1
30. mar
14:00
GVI 2
1
Frem 3
1
206266
31-03 2024
12:00 Gentofte Sportspark Vest
2
-
1
31. mar
12:00
Skovshoved IF 2
2
Østerbro IF 3
1
206419
31-03 2024
14:00 Fælledparken
1
-
2
31. mar
14:00
Skjold 3
1
FB 3
2
206260
ti02-04 2024
20:00 HIK
1
-
5
02. apr
20:00
HIK 2
1
Kastrup 2
5
206448
to04-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
4
-
3
04. apr
20:00
Fremad Valby 2
4
HIK 2
3
206449
fr05-04 2024
18:00 Valby Idrætspark
0
-
3
05. apr
18:00
Frem 3
0
KB 2
3
206421
fr05-04 2024
19:00 Kastrup IA ved Røllikevej
0
-
0
05. apr
19:00
Kastrup 2
0
Skovshoved IF 2
0
206450
fr05-04 2024
20:00 Fælledparken
1
-
3
05. apr
20:00
Viktoria 2
1
Skjold 3
3
206420
07-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
4
07. apr
14:00
FB 3
2
GVI 2
4
209591
ma08-04 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
4
-
4
08. apr
20:15
Skovshoved IF 2
4
FA 2000 5
4
209592
fr12-04 2024
19:00 Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
1
12. apr
19:00
Kastrup 2
1
Fremad Valby 2
1
209594
13-04 2024
14:00 GVI. Nymosen
2
-
0
13. apr
14:00
GVI 2
2
Viktoria 2
0
209595
13-04 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
13. apr
14:00
Skjold 3
1
Østerbro IF 3
2
209593
14-04 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
14. apr
12:00
KB 2
2
FB 3
3
206452
ma15-04 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
5
-
3
15. apr
20:00
HIK 2
5
Frem 3
3
206451
to18-04 2024
20:00 Jens Jessens Vej
4
-
3
18. apr
20:00
FA 2000 5
4
Østerbro IF 3
3
209598
to18-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
2
-
4
18. apr
20:00
Fremad Valby 2
2
Skovshoved IF 2
4
209601
20-04 2024
10:00 Fælledparken
1
-
5
20. apr
10:00
Østerbro IF 3
1
GVI 2
5
209600
21-04 2024
12:00 Fælledparken
2
-
1
21. apr
12:00
Viktoria 2
2
KB 2
1
209596
21-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
3
21. apr
14:00
FB 3
1
HIK 2
3
209597
21-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
5
21. apr
16:00
FA 2000 5
3
Skjold 3
5
209599
21-04 2024
16:00 Valby Idrætspark
0
-
1
21. apr
16:00
Frem 3
0
Kastrup 2
1
209606
fr26-04 2024
18:30 Valby Idrætspark
4
-
0
26. apr
18:30
Fremad Valby 2
4
Frem 3
0
209604
fr26-04 2024
19:00 Kastrup IA ved Røllikevej
1
-
1
26. apr
19:00
Kastrup 2
1
FB 3
1
209607
27-04 2024
14:00 GVI. Nymosen
7
-
0
27. apr
14:00
GVI 2
7
FA 2000 5
0
209602
28-04 2024
12:00 HIK
2
-
2
28. apr
12:00
HIK 2
2
Viktoria 2
2
209603
28-04 2024
12:00 Skovshoved I P
0
-
4
28. apr
12:00
Skovshoved IF 2
0
Skjold 3
4
209605
28-04 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
28. apr
12:00
KB 2
3
Østerbro IF 3
1
209608
to02-05 2024
20:00 Frederiksberg IP, kunst
4
-
1
02. maj
20:00
FB 3
4
Fremad Valby 2
1
209610
fr03-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
1
-
5
03. maj
18:00
Frem 3
1
Skovshoved IF 2
5
209612
fr03-05 2024
20:00 Fælledparken
2
-
2
03. maj
20:00
Viktoria 2
2
Kastrup 2
2
209613
04-05 2024
10:00 Fælledparken
2
-
3
04. maj
10:00
Østerbro IF 3
2
HIK 2
3
209609
05-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
1
-
5
05. maj
16:00
FA 2000 5
1
KB 2
5
209615
ti07-05 2024
19:00 Skovshoved I P
1
-
1
07. maj
19:00
Skovshoved IF 2
1
GVI 2
1
209618
ti07-05 2024
20:00 Valby Idrætspark
2
-
4
07. maj
20:00
Fremad Valby 2
2
Viktoria 2
4
209614
on08-05 2024
20:00 Gentofte Sportspark Vest
3
-
3
08. maj
20:00
HIK 2
3
FA 2000 5
3
209619
fr10-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
1
-
10
10. maj
18:00
Frem 3
1
FB 3
10
209616
fr10-05 2024
19:00 Kastrup IA ved Røllikevej
5
-
0
10. maj
19:00
Kastrup 2
5
Østerbro IF 3
0
209617
12-05 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
0
12. maj
12:00
KB 2
5
Skjold 3
0
209624
fr17-05 2024
18:00 Fælledparken
2
-
0
17. maj
18:00
Viktoria 2
2
Frem 3
0
209622
fr17-05 2024
18:30 GVI. Nymosen
2
-
1
17. maj
18:30
GVI 2
2
KB 2
1
209627
18-05 2024
10:00 Fælledparken
1
-
2
18. maj
10:00
Østerbro IF 3
1
Fremad Valby 2
2
209623
18-05 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
4
18. maj
14:00
Skjold 3
2
HIK 2
4
209620
19-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
6
-
0
19. maj
14:00
FB 3
6
Skovshoved IF 2
0
209621
19-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
1
19. maj
16:00
FA 2000 5
3
Kastrup 2
1
209630
ti21-05 2024
19:00 Skovshoved I P
21. maj
19:00
Skovshoved IF 2
KB 2
209611
ti21-05 2024
19:30 Fælledparken
21. maj
19:30
Skjold 3
GVI 2
209628
to23-05 2024
18:00 Fælledparken
23. maj
18:00
FB 3
Viktoria 2
209646
fr24-05 2024
18:00 Valby Idrætspark
24. maj
18:00
Frem 3
Østerbro IF 3
209645
fr24-05 2024
18:30 Valby Idrætspark
24. maj
18:30
Fremad Valby 2
FA 2000 5
209631
fr24-05 2024
19:00 Kastrup IA ved Røllikevej
24. maj
19:00
Kastrup 2
Skjold 3
209629
26-05 2024
12:00 HIK
26. maj
12:00
HIK 2
GVI 2
209745
ti28-05 2024
18:00 Fælledparken
28. maj
18:00
Østerbro IF 3
FB 3
209650
ti28-05 2024
19:00 Skovshoved I P
28. maj
19:00
Skovshoved IF 2
Viktoria 2
209725
01-06 2024
14:00 GVI. Nymosen
01. jun
14:00
GVI 2
Kastrup 2
209651
02-06 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
02. jun
12:00
KB 2
HIK 2
209731
02-06 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
02. jun
16:00
Skjold 3
Fremad Valby 2
209649
02-06 2024
16:00 Jens Jessens Vej
02. jun
16:00
FA 2000 5
Frem 3
209754
08-06 2024
12:00 Kastrup IA ved Røllikevej
08. jun
12:00
Kastrup 2
KB 2
205698
09-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
09. jun
14:00
FA 2000 5
Viktoria 2
206395
ti11-06 2024
19:15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
11. jun
19:15
KB 2
Fremad Valby 2
209766
fr14-06 2024
18:00 Valby Idrætspark
14. jun
18:00
Frem 3
Skjold 3
209765
fr14-06 2024
18:30 Valby Idrætspark
14. jun
18:30
Fremad Valby 2
GVI 2
209767
fr14-06 2024
20:00 Fælledparken
14. jun
20:00
Viktoria 2
Østerbro IF 3
209747
15-06 2024
12:00 HIK
15. jun
12:00
HIK 2
Skovshoved IF 2
209746
16-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
16. jun
14:00
FB 3
FA 2000 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i begge puljer og dårligste nr. 10 på tværs af pulje 2 og 3 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2

Log ind