Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. mar
20:30
B.93 2
4
B 1903 3
1
|
|||||||||||||||||||
29. mar
20:30
Sønderbro Fight 2
0
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. apr
10:00
Tårnby FF 2
4
FA 2000 4
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
05. apr
18:00
AB Tårnby 2
3
Tårnby FF 2
2
|
|||||||||||||||||||
06. apr
12:00
HB 2
3
FB 4
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
KB 3
10
Sønderbro Fight 2
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
B 1903 3
4
Fremad Valby 3
5
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
CBS Sport 2
0
B.93 2
3
|
|||||||||||||||||||
11. apr
18:00
Sønderbro Fight 2
3
B 1903 3
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr
19:30
Tårnby FF 2
1
HB 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. apr
20:00
Brønshøj 3
0
B.93 2
1
|
|||||||||||||||||||
12. apr
20:00
Fremad Valby 3
1
CBS Sport 2
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
FB 4
1
KB 3
4
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
FA 2000 4
3
AB Tårnby 2
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr
20:30
KB 3
2
Tårnby FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr
20:30
B.93 2
2
Fremad Valby 3
3
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:00
AB Tårnby 2
1
Brønshøj 3
4
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
HB 2
2
FA 2000 4
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
B 1903 3
2
FB 4
4
|
|||||||||||||||||||
25. apr
18:00
Sønderbro Fight 2
0
B.93 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:00
AB Tårnby 2
4
HB 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. apr
18:30
Tårnby FF 2
3
B 1903 3
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr
20:00
Brønshøj 3
4
Fremad Valby 3
4
|
|||||||||||||||||||
27. apr
12:00
FB 4
CBS Sport 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. apr
16:00
FA 2000 4
0
KB 3
3
|
|||||||||||||||||||
01. maj
20:30
B.93 2
5
FB 4
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
HB 2
3
Brønshøj 3
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
Fremad Valby 3
2
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
B 1903 3
9
FA 2000 4
1
|
|||||||||||||||||||
05. maj
14:00
CBS Sport 2
0
Tårnby FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
KB 3
0
AB Tårnby 2
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:00
AB Tårnby 2
3
B 1903 3
2
|
|||||||||||||||||||
10. maj
18:30
Tårnby FF 2
B.93 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
10. maj
20:00
Brønshøj 3
6
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
FB 4
4
Fremad Valby 3
2
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
HB 2
1
KB 3
4
|
|||||||||||||||||||
12. maj
16:00
FA 2000 4
CBS Sport 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
15. maj
20:30
KB 3
2
Brønshøj 3
3
|
|||||||||||||||||||
15. maj
20:30
B.93 2
FA 2000 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. maj
18:00
Sønderbro Fight 2
1
FB 4
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
Fremad Valby 3
2
Tårnby FF 2
4
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
B 1903 3
7
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj
14:00
CBS Sport 2
2
AB Tårnby 2
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj
20:30
KB 3
3
B 1903 3
3
|
|||||||||||||||||||
24. maj
18:00
AB Tårnby 2
3
B.93 2
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
18:30
Tårnby FF 2
3
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
19:30
FA 2000 4
0
Fremad Valby 3
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj
20:00
Brønshøj 3
12
FB 4
0
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
HB 2
0
CBS Sport 2
0
|
|||||||||||||||||||
29. maj
20:30
B.93 2
4
HB 2
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj
20:00
Brønshøj 3
1
B 1903 3
3
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
FB 4
1
Tårnby FF 2
9
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
Fremad Valby 3
1
AB Tårnby 2
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
CBS Sport 2
2
KB 3
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:30
Brønshøj 3
CBS Sport 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. jun
18:00
Sønderbro Fight 2
1
FA 2000 4
2
|
|||||||||||||||||||
06. jun
20:00
Fremad Valby 3
2
KB 3
5
|
|||||||||||||||||||
07. jun
18:00
AB Tårnby 2
FB 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
09. jun
14:00
FA 2000 4
1
Brønshøj 3
4
|
|||||||||||||||||||
09. jun
14:00
CBS Sport 2
3
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun
18:30
Tårnby FF 2
3
Brønshøj 3
3
|
|||||||||||||||||||
14. jun
18:00
AB Tårnby 2
4
Sønderbro Fight 2
0
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
HB 2
Fremad Valby 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. jun
10:00
KB 3
2
B.93 2
0
|
|||||||||||||||||||
16. jun
14:00
B 1903 3
3
CBS Sport 2
3
|
|||||||||||||||||||
16. jun
16:00
FA 2000 4
3
FB 4
0
|
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i begge puljer og dårligste nr. 10 på tværs af pulje 2 og 3 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2