Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
132446
on23-08 2023
18:30 Frederikssund Stadion
1
-
7
23. aug 2023
18:30
FFB (Ø2)
1
Holbæk B&I (Ø1)
7
132447
on23-08 2023
18:30 Karlslunde Stadion
UHT
23. aug 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
UHT
132448
on23-08 2023
18:30 SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
4
-
3
23. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
4
B. 73, Slagelse (1)
3
916787
on13-09 2023
18:00 Brødeskov Stadion Kunst
1
-
6
13. sep 2023
18:00
Brødeskov IF (2)
1
Skovshoved IF (M)
6
916789
ti19-09 2023
17:45 Hekla Park
1
-
5
19. sep 2023
17:45
Hekla (2)
1
Køge Nord FC (1)
5
916774
ti19-09 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
2
19. sep 2023
19:00
Ringsted IF (Ø1)
0
Vanløse (Ø1)
2
916788
ti19-09 2023
19:00 Strøbyhallen Kunstgræs
2
-
1
19. sep 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
Værløse BK (1)
1
916770
on20-09 2023
17:45 Herstedøster Stadion
1
-
9
20. sep 2023
17:45
Herstedøster IC (2)
1
LSF (Ø1)
9
916775
on20-09 2023
18:00 Strandmarkens Fritidscenter
1
-
6
20. sep 2023
18:00
Friheden (2)
1
Ølstykke FC (M)
6
916776
on20-09 2023
18:00 Sørbyhallen
1
-
5
20. sep 2023
18:00
Sørbymagle IF (1)
1
Vordingborg IF (Ø2)
5
916782
on20-09 2023
18:00 Birkevang
2
-
7
20. sep 2023
18:00
Hareskov IF/Værløse (2)
2
Skjold (M)
7
916783
on20-09 2023
18:30 Vallensbæk Idrætscenter kunst
1
-
8
20. sep 2023
18:30
Vallensbæk IF (M)
1
GVI (Ø1)
8
916784
on20-09 2023
18:30 Helsinge Stadion Kunstgræs
4
-
5
20. sep 2023
18:30
Helsinge Fodbold (2)
4
FC Rudersdal (1)
5
916785
on20-09 2023
18:30 Tingbjerg Idrætspark
1
-
0
20. sep 2023
18:30
Brønshøj BK (Ø2)
1
A27 (Ø1)
0
916786
on20-09 2023
18:30 Hillerød Stadion Kunstgræs
6
-
1
20. sep 2023
18:30
Hillerød Fodbold (Ø2)
6
Greve Fodbold (Ø1)
1
916790
on20-09 2023
18:30 Skibby Stadion Kunstgræs
4
-
1
20. sep 2023
18:30
FC Hornsherred (M)
4
Tuse IF (M)
1
916779
on20-09 2023
18:30 Karlslunde Stadion, Kunstgræs
0
-
9
20. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
0
Holbæk B&I (Ø1)
9
916780
on20-09 2023
18:30 Lillevang Idrætscenter kunst
1
-
2
20. sep 2023
18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
B 1903 (Ø2)
2
916781
on20-09 2023
18:30 Slangerup Stadion Kunst
2
-
6
20. sep 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (2)
2
Hellas (1)
6
916777
on20-09 2023
18:30 Herlev IF Stadion (Kunst)
0
-
4
20. sep 2023
18:30
Herlev IF (1)
0
Bramsnæs FB (1)
4
916771
on20-09 2023
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
20. sep 2023
18:30
Sundby Bk. (M)
4
Raklev GI (Ø2)
2
916772
on20-09 2023
18:30 Måløv Idrætspark
1
-
9
20. sep 2023
18:30
Måløv BK (1)
1
Virum-Sorgenfri (M)
9
916773
on20-09 2023
18:30 SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
7
-
6
20. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
7
Vestia (1)
6
916763
on20-09 2023
18:30 Hørsholm Idrætspark
2
-
0
20. sep 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
FA 2000 (Ø1)
0
916768
on20-09 2023
18:30 Gladsaxe stadion Kunstgræs
HHT
20. sep 2023
18:30
Gladsaxe-Hero (1)
Taastrup FC (1)
HHT
916769
on20-09 2023
18:30 Himmelev Idrætspark
2
-
4
20. sep 2023
18:30
Himmelev-Veddelev (M)
2
Ukabuni IF (1)
4
916778
on20-09 2023
19:00 Bagsværd Stadion Kunstgræs
4
-
1
20. sep 2023
19:00
Bagsværd BK (M)
4
FB (Ø2)
1
100951
ti03-10 2023
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
3
03. okt 2023
19:00
Sundby Bk. (M)
4
LSF (Ø1)
3
101549
ti03-10 2023
19:00 Ølstykke Stadion
3
-
5
03. okt 2023
19:00
Ølstykke FC (M)
3
Vordingborg IF (Ø2)
5
101555
ti03-10 2023
19:00 Strøbyhallen Kunstgræs
0
-
2
03. okt 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
0
Skovshoved IF (M)
2
100950
ti03-10 2023
19:30 Roskilde Idrætspark
2
-
1
03. okt 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
1
101552
on04-10 2023
17:15 Engdraget
1
-
6
04. okt 2023
17:15
Hellas (1)
1
Skjold (M)
6
101554
on04-10 2023
19:00 Hillerød Stadion Kunstgræs
1
-
2
04. okt 2023
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
1
Brønshøj BK (Ø2)
2
101556
on04-10 2023
19:00 Borup Stadion, kunstgræs
10
-
9
04. okt 2023
19:00
Køge Nord FC (1)
10
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
9
101548
on04-10 2023
19:00 SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
3
-
4
04. okt 2023
19:00
Herlufsholm GF (1)
3
Vanløse (Ø1)
4
100952
to05-10 2023
18:00 Virumgård kunstgræsbane
1
-
11
05. okt 2023
18:00
Ålholm IF (2)
1
Virum-Sorgenfri (M)
11
101550
to05-10 2023
18:30 Lejrehallen Kunstbanen
2
-
6
05. okt 2023
18:30
Bramsnæs FB (1)
2
Bagsværd BK (M)
6
101547
to05-10 2023
19:00 NyBolig Park - Kunstgræs
6
-
4
05. okt 2023
19:00
Taastrup FC (1)
6
Frem (Ø2)
4
101557
on11-10 2023
19:00 Skibby Stadion Kunstgræs
4
-
7
11. okt 2023
19:00
FC Hornsherred (M)
4
Humlebæk (Ø2)
7
101553
on11-10 2023
20:30 Rundforbi Stadion Kunst
0
-
4
11. okt 2023
20:30
FC Rudersdal (1)
0
GVI (Ø1)
4
101551
ti24-10 2023
19:00 B1903
2
-
14
24. okt 2023
19:00
B 1903 (Ø2)
2
Holbæk B&I (Ø1)
14
282237
ti31-10 2023
18:00 Fælledparken
0
-
8
31. okt 2023
18:00
Skjold (M)
0
FC Helsingør (Division)
8
282240
on01-11 2023
18:00 Gentofte Sportspark Vest
0
-
9
01. nov 2023
18:00
Skovshoved IF (M)
0
AC Amager Academy (Division)
9
282233
on01-11 2023
18:15 NyBolig Park - Kunstgræs
5
-
1
01. nov 2023
18:15
Taastrup FC (1)
5
Virum-Sorgenfri (M)
1
282234
on01-11 2023
19:15 Vordingborg Kunst "Panteren"
3
-
5
01. nov 2023
19:15
Vordingborg IF (Ø2)
3
Nykøbing FC (Division)
5
282235
on01-11 2023
19:15 Vanløse Idrætspark
1
-
8
01. nov 2023
19:15
Vanløse (Ø1)
1
Næstved I.F. (Division)
8
282236
on01-11 2023
19:15 Bagsværd Stadion Kunstgræs
1
-
5
01. nov 2023
19:15
Bagsværd BK (M)
1
B.93 (Division)
5
282238
on01-11 2023
19:15 GVI. Nymosen
1
-
4
01. nov 2023
19:15
GVI (Ø1)
1
AB (Division)
4
282239
on01-11 2023
19:15 Holbæk Sportsby
3
-
1
01. nov 2023
19:15
Holbæk B&I (Ø1)
3
HIK (Division)
1
282230
on01-11 2023
19:15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
01. nov 2023
19:15
Sundby Bk. (M)
1
HB Køge (Division)
3
282241
on01-11 2023
19:30 Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
01. nov 2023
19:30
Brønshøj BK (Ø2)
2
Roskilde Boldklub (Division)
3
282243
04-11 2023
13:30 Rishøj Stadion Kunst
0
-
3
04. nov 2023
13:30
Køge Nord FC (1)
0
Humlebæk (Ø2)
3
282231
ti14-11 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
3
14. nov 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
1
Hvidovre IF (Division)
3
935418
on06-03 2024
18:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
3
06. mar
18:30
Hvidovre IF (Division)
2
FC Nordsjælland (Liga)
3
935412
on06-03 2024
19:15 Sundby Idrætspark
8
-
7
06. mar
19:15
AC Amager Academy (Division)
8
FC København (Liga)
7
935414
on06-03 2024
19:15 Akademisk Boldklub
2
-
4
06. mar
19:15
AB (Division)
2
Lyngby Bk (Liga)
4
935415
on06-03 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
3
06. mar
19:15
Næstved I.F. (Division)
1
B.93 (Division)
3
935416
on06-03 2024
19:15 Nykøbing FC
0
-
5
06. mar
19:15
Nykøbing FC (Division)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
5
935417
on06-03 2024
19:15 NyBolig Park - Kunstgræs
2
-
7
06. mar
19:15
Taastrup FC (1)
2
HB Køge (Division)
7
935411
to07-03 2024
18:30 Humlebæk Stadion Kunstgræs
1
-
2
07. mar
18:30
Humlebæk (Ø2)
1
Roskilde Boldklub (Division)
2
152817
ti19-03 2024
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
19. mar
19:00
HB Køge (Division)
1
FC Nordsjælland (Liga)
3
152816
to21-03 2024
19:00 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
6
21. mar
19:00
B.93 (Division)
7
Brøndbyernes IF (Liga)
6
935413
30-03 2024
13:00 Holbæk Sportsby
1
-
5
30. mar
13:00
Holbæk B&I (Ø1)
1
FC Helsingør (Division)
5
152814
on17-04 2024
19:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
1
17. apr
19:00
Roskilde Boldklub (Division)
2
AC Amager Academy (Division)
1
773520
to18-04 2024
19:00 Right to Dream Park
2
-
1
18. apr
19:00
FC Nordsjælland (Liga)
2
B.93 (Division)
1
152815
on24-04 2024
18:00 Helsingør Stadion
24. apr
18:00
FC Helsingør (Division)
Lyngby Bk (Liga)
773519
ti30-04 2024
19:00 Intet anvendes
30. apr
19:00
Vinder FC Helsingør - Lyngby BK
Roskilde Boldklub (Division)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
7. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finale afvikles onsdag den 15. maj 2024, kl. 18:30, Tingbjerg IP, Opvisn.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind