Serie 5, P1, 23/24, Pulje 1B

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
671186
20-08 2023
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
8
-
0
20. aug 2023
16:00
Ørestad IF
8
Champeinz United
0
671188
26-08 2023
16:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
26. aug 2023
16:00
Ørestad IF
Oversidder
671200
27-08 2023
10:00 Valby Idrætspark
UHT
27. aug 2023
10:00
Sydkysten BK
Sydhavn FF
UHT
671202
27-08 2023
10:00 Valby Idrætspark
1
-
6
27. aug 2023
10:00
Døvania
1
Stefan
6
671201
27-08 2023
16:00
Oversidder
27. aug 2023
16:00
Oversidder
Fremad Forsing
671204
03-09 2023
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
03. sep 2023
10:00
Sydhavn FF
Oversidder
671206
03-09 2023
16:00 Valby Idrætspark
0
-
5
03. sep 2023
16:00
Champeinz United
0
Sydkysten BK
5
671207
03-09 2023
16:00
Oversidder
03. sep 2023
16:00
Oversidder
Stefan
671205
03-09 2023
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
03. sep 2023
18:00
Fremad Forsing
3
Døvania
4
671183
10-09 2023
12:00 Valby Idrætspark
0
-
4
10. sep 2023
12:00
Sydhavn FF
0
FC Ryparken
4
671187
10-09 2023
16:00
Oversidder
10. sep 2023
16:00
Oversidder
Døvania
671185
ma11-09 2023
10:00
Oversidder
Rådvadsvej
11. sep 2023
10:00
Stefan
Oversidder
671184
ma11-09 2023
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
11. sep 2023
18:00
Fremad Forsing
4
Sydkysten BK
2
671208
16-09 2023
16:00
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
16. sep 2023
16:00
FC Ryparken
Oversidder
671211
16-09 2023
18:00
Oversidder
16. sep 2023
18:00
Oversidder
Champeinz United
671209
17-09 2023
10:00 Valby Idrætspark
3
-
4
17. sep 2023
10:00
Sydkysten BK
3
Ørestad IF
4
671212
17-09 2023
10:00 Valby Idrætspark
1
-
2
17. sep 2023
10:00
Døvania
1
Sydhavn FF
2
671210
ti19-09 2023
18:30 Rådvadsvej
2
-
0
19. sep 2023
18:30
Stefan
2
Fremad Forsing
0
671189
ti19-09 2023
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
1
19. sep 2023
19:30
FC Ryparken
4
Champeinz United
1
671226
to21-09 2023
16:00
Oversidder
21. sep 2023
16:00
Oversidder
Fremad Forsing
671214
fr22-09 2023
18:00 Valby Idrætspark
3
-
1
22. sep 2023
18:00
Sydhavn FF
3
Stefan
1
671224
23-09 2023
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
UMH
23. sep 2023
14:00
FC Ryparken
Sydkysten BK
UMH
671213
23-09 2023
16:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
23. sep 2023
16:00
Ørestad IF
Oversidder
671225
24-09 2023
16:00 Valby Idrætspark
2
-
5
24. sep 2023
16:00
Champeinz United
2
Døvania
5
671203
ma25-09 2023
19:15 Sundby Idrætspark
2
-
4
25. sep 2023
19:15
Ørestad IF
2
FC Ryparken
4
671228
01-10 2023
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
01. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
Oversidder
671230
01-10 2023
10:00 Rådvadsvej
0
-
0
01. okt 2023
10:00
Stefan
0
Champeinz United
0
671233
01-10 2023
16:00
Oversidder
01. okt 2023
16:00
Oversidder
FC Ryparken
671250
01-10 2023
16:00 Valby Idrætspark
2
-
5
01. okt 2023
16:00
Døvania
2
Ørestad IF
5
671227
01-10 2023
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
01. okt 2023
18:00
Fremad Forsing
0
Sydhavn FF
1
671289
07-10 2023
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
07. okt 2023
16:00
Ørestad IF
2
Stefan
2
671295
08-10 2023
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
08. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
Oversidder
671296
08-10 2023
16:00 Valby Idrætspark
1
-
1
08. okt 2023
16:00
Champeinz United
1
Fremad Forsing
1
671297
08-10 2023
16:00
Oversidder
08. okt 2023
16:00
Oversidder
Sydhavn FF
671307
on11-10 2023
18:30 Valby Idrætspark
HHT
11. okt 2023
18:30
Døvania
Sydkysten BK
HHT
671305
15-10 2023
10:00 Rådvadsvej
0
-
3
15. okt 2023
10:00
Stefan
0
FC Ryparken
3
671306
15-10 2023
16:00
Oversidder
Oversidder
15. okt 2023
16:00
Oversidder
Oversidder
671304
15-10 2023
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
15. okt 2023
18:00
Fremad Forsing
1
Ørestad IF
2
671301
22-10 2023
10:00 Valby Idrætspark
4
-
3
22. okt 2023
10:00
Sydhavn FF
4
Champeinz United
3
671290
22-10 2023
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
22. okt 2023
14:00
FC Ryparken
2
Døvania
2
671311
28-10 2023
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
7
-
4
28. okt 2023
14:00
FC Ryparken
7
Fremad Forsing
4
671308
28-10 2023
16:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
28. okt 2023
16:00
Ørestad IF
4
Sydhavn FF
2
671318
29-10 2023
10:00 Valby Idrætspark
10
-
0
29. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
10
Stefan
0
671319
29-10 2023
16:00
Oversidder
Valby Idrætspark
29. okt 2023
16:00
Champeinz United
Oversidder
671320
29-10 2023
16:00
Oversidder
29. okt 2023
16:00
Oversidder
Døvania
671321
13-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
0
-
4
13. apr
10:00
Champeinz United
0
Ørestad IF
4
671322
13-04 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
13. apr
16:00
FC Ryparken
1
Sydhavn FF
0
671323
14-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
14. apr
10:00
Sydkysten BK
Fremad Forsing
671349
14-04 2024
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
14. apr
10:00
Døvania
Oversidder
671324
14-04 2024
16:00
Oversidder
14. apr
16:00
Oversidder
Stefan
671352
21-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
21. apr
10:00
Sydhavn FF
Sydkysten BK
671357
21-04 2024
10:00 Rådvadsvej
21. apr
10:00
Stefan
Døvania
671358
21-04 2024
14:00 Valby Idrætspark
21. apr
14:00
Champeinz United
FC Ryparken
671359
21-04 2024
16:00
Oversidder
21. apr
16:00
Oversidder
Ørestad IF
671354
21-04 2024
18:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
21. apr
18:00
Fremad Forsing
Oversidder
671360
27-04 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
27. apr
16:00
FC Ryparken
Ørestad IF
671369
28-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
28. apr
10:00
Døvania
Fremad Forsing
671367
28-04 2024
10:00
Oversidder
Rådvadsvej
28. apr
10:00
Stefan
Oversidder
671366
28-04 2024
12:00 Valby Idrætspark
28. apr
12:00
Sydkysten BK
Champeinz United
671368
28-04 2024
16:00
Oversidder
28. apr
16:00
Oversidder
Sydhavn FF
671371
04-05 2024
16:00 Ørestad Idrætspark (kunst)
04. maj
16:00
Ørestad IF
Sydkysten BK
671384
05-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
05. maj
12:00
Sydhavn FF
Døvania
671402
05-05 2024
16:00
Oversidder
05. maj
16:00
Oversidder
FC Ryparken
671388
05-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
05. maj
18:00
Fremad Forsing
Stefan
671389
05-05 2024
22:00
Oversidder
Valby Idrætspark
05. maj
22:00
Champeinz United
Oversidder
671404
12-05 2024
10:00 Valby Idrætspark
12. maj
10:00
Sydkysten BK
FC Ryparken
671405
12-05 2024
10:00 Rådvadsvej
12. maj
10:00
Stefan
Sydhavn FF
671408
12-05 2024
10:00 Valby Idrætspark
12. maj
10:00
Døvania
Champeinz United
671407
12-05 2024
16:00
Oversidder
12. maj
16:00
Oversidder
Ørestad IF
671403
12-05 2024
18:00
Oversidder
Kløvermarkens Idrætsanlæg
12. maj
18:00
Fremad Forsing
Oversidder
671425
to16-05 2024
16:00
Oversidder
16. maj
16:00
Oversidder
Sydkysten BK
671409
18-05 2024
16:00 Ørestad Idrætspark (kunst)
18. maj
16:00
Ørestad IF
Døvania
671418
18-05 2024
16:00
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
18. maj
16:00
FC Ryparken
Oversidder
671410
19-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
19. maj
12:00
Sydhavn FF
Fremad Forsing
671421
19-05 2024
16:00 Valby Idrætspark
19. maj
16:00
Champeinz United
Stefan
671429
ma20-05 2024
19:00 Rådvadsvej
20. maj
19:00
Stefan
Ørestad IF
671432
ma20-05 2024
19:00
Oversidder
20. maj
19:00
Oversidder
Sydkysten BK
671426
ti21-05 2024
19:30
Oversidder
Valby Idrætspark
21. maj
19:30
Sydhavn FF
Oversidder
671428
on22-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
22. maj
19:00
Fremad Forsing
Champeinz United
671433
to23-05 2024
19:30 Valby Idrætspark
23. maj
19:30
Døvania
FC Ryparken
671436
01-06 2024
16:00 Ørestad Idrætspark (kunst)
01. jun
16:00
Ørestad IF
Fremad Forsing
671447
01-06 2024
16:00 Ryparken Idrætsanlæg
01. jun
16:00
FC Ryparken
Stefan
671495
01-06 2024
16:00 Valby Idrætspark
01. jun
16:00
Champeinz United
Sydhavn FF
671462
02-06 2024
10:00 Valby Idrætspark
02. jun
10:00
Sydkysten BK
Døvania
671496
02-06 2024
16:00
Oversidder
Oversidder
02. jun
16:00
Oversidder
Oversidder
671499
08-06 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
08. jun
12:00
Fremad Forsing
FC Ryparken
671497
09-06 2024
16:00 Valby Idrætspark
09. jun
16:00
Sydhavn FF
Ørestad IF
671500
09-06 2024
16:00 Rådvadsvej
09. jun
16:00
Stefan
Sydkysten BK
671501
09-06 2024
16:00
Oversidder
09. jun
16:00
Oversidder
Champeinz United
671502
09-06 2024
22:00
Oversidder
Valby Idrætspark
09. jun
22:00
Døvania
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.

Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind