U16 Drenge/11:11 (2008) - DBU Jylland Pokal

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
177026
on06-09 2023
18:30 VSK Aarhus
1
-
9
06. sep 2023
18:30
VSK Aarhus (L4/480)
1
Skødstrup SF (L3/464)
9
177028
on06-09 2023
18:30 Designa Arena
UHT
06. sep 2023
18:30
FC Horsens (L3/465)
Bredballe IF (L3/467)
UHT
177029
on06-09 2023
18:30 Universal Parken
2
-
1
06. sep 2023
18:30
Skibet IF (L5/488)
2
Engum UI (L3/467)
1
177031
on06-09 2023
18:30 BAUHAUS ARENA - Sønderborg
UHT
06. sep 2023
18:30
FC Sønderborg (L2/459)
Vojens BI (L3/468)
UHT
177025
on06-09 2023
18:35 Quickpoint Park Helsted Kunstgræsbane
1
-
4
06. sep 2023
18:35
Helsted Fremad IF (L4/479)
1
Kolind/Perstrup IF (L2/457)
4
177032
fr08-09 2023
18:30 Grindsted Stadion
7
-
1
08. sep 2023
18:30
Grindsted GIF (L3/465)
7
Aabenraa BK (L3/468)
1
177030
09-09 2023
12:00 Sdr. Bjert Stadion
4
-
7
09. sep 2023
12:00
Bjert IF (L4/486)
4
Stensballe IK (L3/465)
7
177023
10-09 2023
12:00 Morsø Multipark
1
-
6
10. sep 2023
12:00
MorsØ FC (L4/476)
1
Tjørring IF (L3/463)
6
177024
on13-09 2023
19:00 Volkswagen Park Randers (kunst)
4
-
2
13. sep 2023
19:00
Hornbæk SF (L3/462)
4
Arden IF (L3/462)
2
177027
on13-09 2023
19:30 JYSK Park (kunstgræs)
1
-
4
13. sep 2023
19:30
Gødvad GIF (L3/463)
1
IF Lyseng (L2/458)
4
831643
to21-09 2023
17:00 Studstrup Idrætsanlæg
1
-
5
21. sep 2023
17:00
Skødstrup SF (L3/464)
1
GUI/SGF (L2/457)
5
831640
on27-09 2023
17:30 Hessel Arena (Tjørring)
1
-
4
27. sep 2023
17:30
Tjørring IF (L3/463)
1
Herning Fremad (L2/456)
4
831968
on27-09 2023
17:30 Universal Parken
1
-
6
27. sep 2023
17:30
Skibet IF (L5/488)
1
Stensballe IK (L3/465)
6
832005
on27-09 2023
18:00 Fladhøj Idrætscenter
2
-
4
27. sep 2023
18:00
Rødekro IF (L3/466)
2
FC Sønderborg (L2/459)
4
832006
on27-09 2023
18:00 Lynghallen
UHT
27. sep 2023
18:00
Grindsted GIF (L3/465)
Bramming B (L2/459)
UHT
831965
to28-09 2023
19:00 Randers Stadion
9
-
0
28. sep 2023
19:00
Randers Freja (L2/456)
9
IF Lyseng (L2/458)
0
831637
ma02-10 2023
17:30 Lindholm Høje Stadion
0
-
4
02. okt 2023
17:30
Nørresundby FB (L3/461)
0
Vejgaard B (L2/455)
4
831644
on04-10 2023
18:00 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
6
-
5
04. okt 2023
18:00
Hornslet IF (L2/457)
6
ASA, Aarhus (L2/458)
5
831639
to05-10 2023
17:30 Volkswagen Park Randers (kunst)
3
-
4
05. okt 2023
17:30
Hornbæk SF (L3/462)
3
RKG (L2/455)
4
831641
ma09-10 2023
19:00 Alpi Hallerne (Lind)
5
-
1
09. okt 2023
19:00
KLG (L3/463)
5
Sjørring/Koldby/Hørdum (L2/456)
1
831966
ti10-10 2023
19:00 Designa Arena, EL-TEAM VEST Kunst 2
0
-
5
10. okt 2023
19:00
FC Horsens (L3/465)
0
FC Kolding Nord (L2/459)
5
832008
on11-10 2023
20:00 Vinding Kunstgræsbane
0
-
2
11. okt 2023
20:00
Vinding SF (L2/458)
0
SGI/SSK (L2/459)
2
831636
ti24-10 2023
18:00 Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
8
-
9
24. okt 2023
18:00
Jetsmark IF (L3/461)
8
Hjørring FK (L2/455)
9
350656
on25-10 2023
17:00 Guldager Idrætscenter
1
-
2
25. okt 2023
17:00
SGI/SSK (L2/459)
1
Esbjerg fB (L1/Fyn)
2
350659
on25-10 2023
19:00 Fynske Bank Arena (kunst)
2
-
5
25. okt 2023
19:00
FC Kolding Nord (L2/459)
2
FC Skanderborg (L2/457)
5
350653
on25-10 2023
19:00 Alpi Hallerne (Lind)
0
-
3
25. okt 2023
19:00
KLG (L3/463)
0
Herning Fremad (L2/456)
3
350650
to26-10 2023
18:00 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
2
-
3
26. okt 2023
18:00
Hornslet IF (L2/457)
2
Hobro IK (L1/451)
3
350651
ti31-10 2023
18:00 KPI's Klubhus
0
-
4
31. okt 2023
18:00
Kolind/Perstrup IF (L2/457)
0
HEI (L2/456)
4
350647
on01-11 2023
18:30 Gistrup kunstgræsanlæg
6
-
3
01. nov 2023
18:30
Vejgaard B (L2/455)
6
BTI/SHI (L1/451)
3
350655
on01-11 2023
19:00 Grindsted Kunstgræs
1
-
8
01. nov 2023
19:00
Grindsted GIF (L3/465)
1
Vejle B (L1/Fyn)
8
350658
on01-11 2023
19:30 Stensballe Hallen
0
-
11
01. nov 2023
19:30
Stensballe IK (L3/465)
0
Horsens fS (L1)
11
350652
on08-11 2023
18:00 Hadsten Kunstgræs
0
-
2
08. nov 2023
18:00
GUI/SGF (L2/457)
0
Aabyhøj IF (L1/Fyn)
2
350654
on08-11 2023
19:00 Ikast FC Stadion Allé
2
-
6
08. nov 2023
19:00
Ikast FC (L1/451)
2
Viborg FF (L1)
6
350649
on08-11 2023
19:00 Randers Stadion, kunstgræs
5
-
1
08. nov 2023
19:00
Randers Freja (L2/456)
5
Aalborg KFUM (L1/451)
1
350648
on15-11 2023
19:00 Gistrup kunstgræsanlæg
1
-
7
15. nov 2023
19:00
RKG (L2/455)
1
AaB (L1/451)
7
350657
on22-11 2023
18:30 Sønderborg Stadion Kunstgræs
1
-
4
22. nov 2023
18:30
FC Sønderborg (L2/459)
1
Lunderskov B (L2/458)
4
951566
25-11 2023
14:15 Hjørring Kunstgræsbane
1
-
10
25. nov 2023
14:15
Hjørring FK (L2/455)
1
Hobro IK (L1/451)
10
951569
ti23-01 2024
19:30 VB Parken
3
-
0
23. jan
19:30
Vejle B (L1/Fyn)
3
Horsens fS (L1)
0
951570
03-02 2024
13:00 Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
1
-
2
03. feb
13:00
Herning Fremad (L2/456)
1
HEI (L2/456)
2
951568
25-02 2024
14:00 Esbjerg Idrætspark
2
-
3
25. feb
14:00
Esbjerg fB (L1/Fyn)
2
Lunderskov B (L2/458)
3
951567
on06-03 2024
17:00 Gistrup kunstgræsanlæg
1
-
11
06. mar
17:00
Vejgaard B (L2/455)
1
AaB (L1/451)
11
951571
on06-03 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
2
-
5
06. mar
19:15
Randers Freja (L2/456)
2
Viborg FF (L1)
5
274600
on13-03 2024
19:00 Invita Arena, Skæring
3
-
0
13. mar
19:00
HEI (L2/456)
3
Aabyhøj IF (L1/Fyn)
0
275217
on13-03 2024
19:00 DS Arena (Hobro)
2
-
1
13. mar
19:00
Hobro IK (L1/451)
2
AaB (L1/451)
1
275218
on17-04 2024
18:00 Thomsen Auto Park (Lunderskov)
1
-
3
17. apr
18:00
Lunderskov B (L2/458)
1
Vejle B (L1/Fyn)
3
275216
on17-04 2024
19:00 Normal Arena, 11-mands (kunst)
0
-
1
17. apr
19:00
FC Skanderborg (L2/457)
0
Viborg FF (L1)
1
830164
on01-05 2024
19:00 Invita Arena, Skæring
01. maj
19:00
HEI (L2/456)
Hobro IK (L1/451)
830165
on01-05 2024
19:00 VB Parken
01. maj
19:00
Vejle B (L1/Fyn)
Viborg FF (L1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Se datoplan og reglement her

Log ind