U17 Drenge/11:11 (2007) - DBU Jylland Pokal

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
177015
on06-09 2023
18:30 Hald Ege Efterskole (L2/422) Ringkøbing IF (L2/408) Hald Ege Efterskole Kunstgræs
3
-
1
06. sep 2023
18:30
Hald Ege Efterskole (L2/422)
3
Ringkøbing IF (L2/408)
1
177017
on06-09 2023
18:30 VUGH (L3/412) Jetsmark IF (L3/442) Vester Hassing Stadion
HHT
06. sep 2023
18:30
VUGH (L3/412)
Jetsmark IF (L3/442)
HHT
177018
on06-09 2023
18:30 Aalborg KFUM (L2/421) Kristrup B (L2/407) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3
-
1
06. sep 2023
18:30
Aalborg KFUM (L2/421)
3
Kristrup B (L2/407)
1
177014
to07-09 2023
18:30 Bov IF (L3/449) SGI/SSK (L2/408) Grænse Stadion
12
-
11
07. sep 2023
18:30
Bov IF (L3/449)
12
SGI/SSK (L2/408)
11
177020
to07-09 2023
18:30 Bredballe IF (L3/418) FC Horsens (L2/424) BAUHAUS Park - Hældager
2
-
4
07. sep 2023
18:30
Bredballe IF (L3/418)
2
FC Horsens (L2/424)
4
177021
10-09 2023
11:00 Kolding B (L3/418) Stensballe IK (L3/448) Mosevej Sportsplads
2
-
9
10. sep 2023
11:00
Kolding B (L3/418)
2
Stensballe IK (L3/448)
9
177016
ti12-09 2023
18:30 Team Horne Hirtshals (L2/421) Stidsholt IF (L2/421) Schlie Arena (Hirtshals)
0
-
5
12. sep 2023
18:30
Team Horne Hirtshals (L2/421)
0
Stidsholt IF (L2/421)
5
177019
on13-09 2023
18:15 Alliancen IF (L2/423) FC Djursland (L2/423) All4Labels Stadion (Stevnstrup)
0
-
5
13. sep 2023
18:15
Alliancen IF (L2/423)
0
FC Djursland (L2/423)
5
501762
on20-09 2023
18:00 Stensballe IK (L3/448) Varde IF (L3/447) Stensballe Hallen
0
-
6
20. sep 2023
18:00
Stensballe IK (L3/448)
0
Varde IF (L3/447)
6
501759
on27-09 2023
18:00 Jetsmark IF (L3/442) Nørresundby FB (L1/401) Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
0
-
1
27. sep 2023
18:00
Jetsmark IF (L3/442)
0
Nørresundby FB (L1/401)
1
501758
on27-09 2023
18:15 Stidsholt IF (L2/421) Hjørring FK (L1/401) Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
0
-
4
27. sep 2023
18:15
Stidsholt IF (L2/421)
0
Hjørring FK (L1/401)
4
501761
on04-10 2023
18:30 Bov IF (L3/449) FC Fredericia (L1/402) Bov IF Kunstgræs
1
-
6
04. okt 2023
18:30
Bov IF (L3/449)
1
FC Fredericia (L1/402)
6
501763
to05-10 2023
19:00 FC Horsens (L2/424) FC Skanderborg (L1/402) Designa Kunstgræs 2
1
-
3
05. okt 2023
19:00
FC Horsens (L2/424)
1
FC Skanderborg (L1/402)
3
501760
to12-10 2023
19:30 FS Holstebro (L1/401) Hald Ege Efterskole (L2/422) Holstebro Kunstgræsbane
0
-
4
12. okt 2023
19:30
FS Holstebro (L1/401)
0
Hald Ege Efterskole (L2/422)
4
783293
ti24-10 2023
17:00 Viborg FF (Div.) Silkeborg (Liga) Viborg FF´s anlæg
10
-
9
24. okt 2023
17:00
Viborg FF (Div.)
10
Silkeborg (Liga)
9
783294
on25-10 2023
19:15 FC Fredericia (L1/402) SønderjyskE (Liga) Fredericia fF Kunstgræs
0
-
4
25. okt 2023
19:15
FC Fredericia (L1/402)
0
SønderjyskE (Liga)
4
783289
on25-10 2023
19:30 Hobro IK (Div.) Randers Freja (Liga) DS Arena - Kunstgræs (Hobro)
4
-
3
25. okt 2023
19:30
Hobro IK (Div.)
4
Randers Freja (Liga)
3
783292
to26-10 2023
19:00 FC Djursland (L2/423) IF Lyseng (Div.) HSM Arena Grenå
5
-
6
26. okt 2023
19:00
FC Djursland (L2/423)
5
IF Lyseng (Div.)
6
783290
ti31-10 2023
15:00 Hald Ege Efterskole (L2/422) FC Midtjylland (Liga) Hald Ege Efterskole Kunstgræs
7
-
5
31. okt 2023
15:00
Hald Ege Efterskole (L2/422)
7
FC Midtjylland (Liga)
5
782936
on01-11 2023
19:30 Aalborg KFUM (L2/421) Hjørring FK (L1/401) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
1
-
0
01. nov 2023
19:30
Aalborg KFUM (L2/421)
1
Hjørring FK (L1/401)
0
782937
on01-11 2023
20:00 Nørresundby FB (L1/401) AaB (Liga) NFB Kunstgræs Lindholm
0
-
7
01. nov 2023
20:00
Nørresundby FB (L1/401)
0
AaB (Liga)
7
783295
ti21-11 2023
17:45 Kolding IF (Div.) AC Horsens (Liga) Metropolis Arena (kunst)
0
-
3
21. nov 2023
17:45
Kolding IF (Div.)
0
AC Horsens (Liga)
3
783291
ti28-11 2023
18:30 Varde IF (L3/447) Esbjerg fB (Liga) Vestjysk Bank Stadion (Varde)
0
-
3
28. nov 2023
18:30
Varde IF (L3/447)
0
Esbjerg fB (Liga)
3
898168
on29-11 2023
19:15 IF Lyseng (Div.) Vejle B (Liga) Lyseng Kunstgræs
1
-
5
29. nov 2023
19:15
IF Lyseng (Div.)
1
Vejle B (Liga)
5
898167
27-01 2024
12:00 Hald Ege Efterskole (L2/422) Hobro IK (Div.) Hald Ege Efterskole Kunstgræs
0
-
2
27. jan
12:00
Hald Ege Efterskole (L2/422)
0
Hobro IK (Div.)
2
898169
on14-02 2024
14:00 SønderjyskE (Liga) AC Horsens (Liga) Haderslev Kunstgræsbane
2
-
0
14. feb
14:00
SønderjyskE (Liga)
2
AC Horsens (Liga)
0
898166
ti27-02 2024
14:00 FC Skanderborg (L1/402) AGF (Liga) Fredensvang - Kunst Bane 4
27. feb
14:00
FC Skanderborg (L1/402)
AGF (Liga)
995216
on13-03 2024
19:00 Esbjerg fB (Liga) Vinder kamp 898166 FC Skanderborg - AGF Esbjerg Idrætspark
13. mar
19:00
Esbjerg fB (Liga)
Vinder kamp 898166 FC Skanderborg - AGF
995217
on13-03 2024
19:00 Viborg FF (Div.) AaB (Liga) Viborg FF´s anlæg
13. mar
19:00
Viborg FF (Div.)
AaB (Liga)
995218
on13-03 2024
19:00 Aalborg KFUM (L2/421) Hobro IK (Div.) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
13. mar
19:00
Aalborg KFUM (L2/421)
Hobro IK (Div.)
995219
on13-03 2024
19:00 Vejle B (Liga) SønderjyskE (Liga) VB Parken
13. mar
19:00
Vejle B (Liga)
SønderjyskE (Liga)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Se datoplan og reglement her

Log ind