U10 Piger B (14) 5:5 - Weekend/Efterår 2023, Pulje 131 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
søndag den. 20-08 2023
Spillested:
Brovst IF's Anlæg 1 Damengvej 2 9460 Brovst
395227 10:00 Fjerritslev IF SIV
!
NB: SIV er taberdømt
1
10:00
Fjerritslev IF
SIV
395228 10:40 Øster Han Herred Fjerritslev IF
10:40
Øster Han Herred
Fjerritslev IF
395229 11:20 SIV
!
NB: SIV er taberdømt
Øster Han Herred 1
11:20
SIV
Øster Han Herred
søndag den. 20-08 2023
Spillested:
Grindsted Hallen Hammervej 90 9310 Vodskov
395223 10:00 Grindsted U. IF Bagterp IF
10:00
Grindsted U. IF
Bagterp IF
395224 10:00 Nørresundby FB Brønderslev IF
10:00
Nørresundby FB
Brønderslev IF
395225 10:40 Brønderslev IF Grindsted U. IF
10:40
Brønderslev IF
Grindsted U. IF
395226 10:40 Bagterp IF Nørresundby FB
10:40
Bagterp IF
Nørresundby FB
Arrangør:
lørdag den. 26-08 2023
Spillested:
Brovst IF's Anlæg Damengvej 2 9460 Brovst
395230 10:00 Fjerritslev IF Grindsted U. IF
10:00
Fjerritslev IF
Grindsted U. IF
395231 10:00 Øster Han Herred Nørresundby FB
10:00
Øster Han Herred
Nørresundby FB
395232 10:40 Grindsted U. IF Øster Han Herred
10:40
Grindsted U. IF
Øster Han Herred
395233 10:40 Nørresundby FB Fjerritslev IF
10:40
Nørresundby FB
Fjerritslev IF
Arrangør:
mandag den. 28-08 2023
Spillested:
Arena Kop & Kande (Brønderslev) Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
395234 17:30 Brønderslev IF SIV
17:30
Brønderslev IF
SIV
395235 18:10 SIV Bagterp IF
18:10
SIV
Bagterp IF
395236 18:50 Bagterp IF Brønderslev IF
18:50
Bagterp IF
Brønderslev IF
Arrangør:
lørdag den. 02-09 2023
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Bane 51 Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
395237 10:00 Fjerritslev IF Bagterp IF Bane 51
10:00
Fjerritslev IF
Bagterp IF
395326 10:00 Øster Han Herred Brønderslev IF Bane 52
10:00
Øster Han Herred
Brønderslev IF
395327 10:40 Bagterp IF Øster Han Herred Bane 51
10:40
Bagterp IF
Øster Han Herred
395328 10:40 Brønderslev IF Fjerritslev IF Bane 52
10:40
Brønderslev IF
Fjerritslev IF
lørdag den. 02-09 2023
Spillested:
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby) Lerumbakken 11 9400 Nørresundby
395329 10:00 Grindsted U. IF Nørresundby FB
10:00
Grindsted U. IF
Nørresundby FB
395330 10:40 SIV
!
NB: SIV er taberdømt
Grindsted U. IF
10:40
SIV
Grindsted U. IF
395341 11:20 Nørresundby FB SIV
!
NB: SIV er taberdømt
11:20
Nørresundby FB
SIV
Arrangør:
søndag den. 17-09 2023
Spillested:
Arena Kop & Kande (Brønderslev) Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
395342 10:00 Nørresundby FB Grindsted U. IF
10:00
Nørresundby FB
Grindsted U. IF
395343 10:00 Brønderslev IF Bagterp IF
10:00
Brønderslev IF
Bagterp IF
395344 10:40 Grindsted U. IF Brønderslev IF
10:40
Grindsted U. IF
Brønderslev IF
395345 10:40 Bagterp IF Nørresundby FB
10:40
Bagterp IF
Nørresundby FB
Arrangør:
søndag den. 17-09 2023
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
395346 10:00 Fjerritslev IF Øster Han Herred
10:00
Fjerritslev IF
Øster Han Herred
395347 10:40 Øster Han Herred SIV
10:40
Øster Han Herred
SIV
395348 11:20 SIV Fjerritslev IF
11:20
SIV
Fjerritslev IF
Arrangør:
lørdag den. 30-09 2023
Spillested:
Brovst IF's Anlæg 1 Damengvej 2 9460 Brovst
395349 10:00 Nørresundby FB Fjerritslev IF 1
10:00
Nørresundby FB
Fjerritslev IF
395350 10:00 Brønderslev IF
!
NB: Brønderslev IF er taberdømt
Øster Han Herred 1
10:00
Brønderslev IF
Øster Han Herred
395351 10:40 Fjerritslev IF Brønderslev IF
!
NB: Brønderslev IF er taberdømt
1
10:40
Fjerritslev IF
Brønderslev IF
395352 10:40 Øster Han Herred Nørresundby FB
10:40
Øster Han Herred
Nørresundby FB
søndag den. 01-10 2023
Spillested:
Ingstrup Stadion 1 Sportsvej 5 9480 Løkken
395353 10:00 Grindsted U. IF SIV 1
10:00
Grindsted U. IF
SIV
395354 10:40 Bagterp IF Grindsted U. IF 1
10:40
Bagterp IF
Grindsted U. IF
395355 11:20 SIV Bagterp IF
11:20
SIV
Bagterp IF
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Baneanlæg Lerumbakken (Nørresundby) 1 Lerumbakken 11 9400 Nørresundby
395360 10:00 Nørresundby FB SIV
!
NB: SIV er taberdømt
1
10:00
Nørresundby FB
SIV
395361 10:40 SIV
!
NB: SIV er taberdømt
Brønderslev IF 1
10:40
SIV
Brønderslev IF
395362 11:20 Brønderslev IF Nørresundby FB
11:20
Brønderslev IF
Nørresundby FB
søndag den. 08-10 2023
Spillested:
Grindsted Hallen Hammervej 90 9310 Vodskov
395356 10:00 Grindsted U. IF Fjerritslev IF
10:00
Grindsted U. IF
Fjerritslev IF
395357 10:00 Bagterp IF
!
NB: Bagterp IF er taberdømt
Øster Han Herred
10:00
Bagterp IF
Øster Han Herred
395358 10:40 Øster Han Herred Grindsted U. IF
10:40
Øster Han Herred
Grindsted U. IF
395359 10:40 Fjerritslev IF Bagterp IF
!
NB: Bagterp IF er taberdømt
10:40
Fjerritslev IF
Bagterp IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller på tlf: 8939 9910

Ekstra spiller på banen ved -3
Et hold må sætte én ekstra spiller på banen, så længe holdet er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering.

Se 5 mod 5 spilleregler her

U8-U10: Har I lyst til at spille udendørs året rundt? – Så læs mere om kunstgræsstævnerne her

Log ind