Serie 3 , Pulje 5

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
328764
19-08 2023
10:30 Tåstrup Idrætspark
1
-
1
19. aug 2023
10:30
Taastrup FC
1
Solrød FC
1
328761
19-08 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
1
-
1
19. aug 2023
11:30
Røde Stjerne BK
1
Vestegnen FK
1
328763
19-08 2023
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
6
-
1
19. aug 2023
12:00
FC Ishøj
6
Roskilde Boldklub
1
328762
19-08 2023
13:30 Mosede-skolen
4
-
0
19. aug 2023
13:30
Mosede BK
4
Albertslund BS 72
0
328760
20-08 2023
12:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
2
20. aug 2023
12:00
Køge BK (2)
1
Torslunde-Ishøj IF (2)
2
328766
ti22-08 2023
19:00 Karlslunde Stadion
4
-
4
22. aug 2023
19:00
Karlslunde IF
4
Fløng-Hedehusene
4
328771
26-08 2023
13:00 Ishøj Idrætsplads
4
-
4
26. aug 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
4
Karlslunde IF
4
328772
26-08 2023
13:00 Sportspladsen i Syd
HHT
26. aug 2023
13:00
Albertslund BS 72
Køge BK (2)
HHT
328770
26-08 2023
14:00 Solrød Idrætscenter
1
-
1
26. aug 2023
14:00
Solrød FC
1
FC Ishøj
1
328767
26-08 2023
14:30 Fløng Idrætsanlæg
1
-
0
26. aug 2023
14:30
Fløng-Hedehusene
1
Taastrup FC
0
328768
27-08 2023
14:45 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
4
27. aug 2023
14:45
Vestegnen FK
2
Mosede BK
4
328769
ma28-08 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
5
28. aug 2023
19:30
Roskilde Boldklub
0
Røde Stjerne BK
5
328775
to31-08 2023
20:30 Vallensbæk Idrætscenter
3
-
2
31. aug 2023
20:30
Vestegnen FK
3
Roskilde Boldklub
2
328777
02-09 2023
10:30 Tåstrup Idrætspark
2
-
0
02. sep 2023
10:30
Taastrup FC
2
Torslunde-Ishøj IF (2)
0
328773
02-09 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
3
-
1
02. sep 2023
11:30
Røde Stjerne BK
3
Solrød FC
1
328776
02-09 2023
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
0
-
3
02. sep 2023
12:00
FC Ishøj
0
Fløng-Hedehusene
3
328774
02-09 2023
13:30 Mosede-skolen
9
-
2
02. sep 2023
13:30
Mosede BK
9
Køge BK (2)
2
328779
fr08-09 2023
19:00 Hedehusene Idrætspark
4
-
2
08. sep 2023
19:00
Fløng-Hedehusene
4
Røde Stjerne BK
2
328784
09-09 2023
11:00 Sportspladsen i Syd
1
-
1
09. sep 2023
11:00
Albertslund BS 72
1
Taastrup FC
1
328783
09-09 2023
13:00 Ishøj Idrætsplads
UHT
09. sep 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
FC Ishøj
UHT
328782
09-09 2023
14:00 Solrød Idrætscenter
9
-
2
09. sep 2023
14:00
Solrød FC
9
Vestegnen FK
2
328780
10-09 2023
13:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
10. sep 2023
13:00
Køge BK (2)
Karlslunde IF
328781
ma11-09 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
4
11. sep 2023
19:30
Roskilde Boldklub
2
Mosede BK
4
328778
ti12-09 2023
19:00 Karlslunde Stadion
6
-
0
12. sep 2023
19:00
Karlslunde IF
6
Albertslund BS 72
0
334105
16-09 2023
10:30 Tåstrup Idrætspark
6
-
0
16. sep 2023
10:30
Taastrup FC
6
Køge BK (2)
0
334100
16-09 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
1
-
3
16. sep 2023
11:30
Røde Stjerne BK
1
Torslunde-Ishøj IF (2)
3
334103
16-09 2023
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
5
-
2
16. sep 2023
12:00
FC Ishøj
5
Albertslund BS 72
2
334101
16-09 2023
13:30 Mosede-skolen
7
-
0
16. sep 2023
13:30
Mosede BK
7
Karlslunde IF
0
334102
17-09 2023
14:45 Vallensbæk Idrætscenter
AFBR
17. sep 2023
14:45
Vestegnen FK
Fløng-Hedehusene
334104
ma18-09 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
2
18. sep 2023
19:30
Roskilde Boldklub
3
Solrød FC
2
306349
23-09 2023
11:00 Sportspladsen i Syd
3
-
2
23. sep 2023
11:00
Albertslund BS 72
3
Røde Stjerne BK
2
334106
23-09 2023
13:00 Hedehusene Idrætspark
15
-
0
23. sep 2023
13:00
Fløng-Hedehusene
15
Roskilde Boldklub
0
306348
23-09 2023
13:00 Ishøj Idrætsplads
1
-
1
23. sep 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
1
Vestegnen FK
1
306347
23-09 2023
15:30 Karlslunde Stadion
1
-
4
23. sep 2023
15:30
Karlslunde IF
1
Taastrup FC
4
306345
24-09 2023
13:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
1
24. sep 2023
13:00
Køge BK (2)
1
FC Ishøj
1
306410
30-09 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
UHT
30. sep 2023
11:30
Røde Stjerne BK
Køge BK (2)
UHT
306413
30-09 2023
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
UHT
30. sep 2023
12:00
FC Ishøj
Karlslunde IF
UHT
306411
30-09 2023
13:00 Mosede-skolen
2
-
3
30. sep 2023
13:00
Mosede BK
2
Taastrup FC
3
306666
30-09 2023
14:00 Solrød Idrætscenter
0
-
2
30. sep 2023
14:00
Solrød FC
0
Fløng-Hedehusene
2
306412
01-10 2023
14:45 Vallensbæk Idrætscenter
UHT
01. okt 2023
14:45
Vestegnen FK
Albertslund BS 72
UHT
306414
ma02-10 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
3
02. okt 2023
19:30
Roskilde Boldklub
2
Torslunde-Ishøj IF (2)
3
306669
07-10 2023
10:30 Tåstrup Idrætspark
2
-
1
07. okt 2023
10:30
Taastrup FC
2
FC Ishøj
1
306672
07-10 2023
11:00 Sportspladsen i Syd
1
-
1
07. okt 2023
11:00
Albertslund BS 72
1
Roskilde Boldklub
1
306671
07-10 2023
13:00 Ishøj Idrætsplads
4
-
2
07. okt 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
4
Solrød FC
2
306667
07-10 2023
13:00 Hedehusene Idrætspark
7
-
0
07. okt 2023
13:00
Fløng-Hedehusene
7
Mosede BK
0
306670
07-10 2023
15:30 Karlslunde Stadion
1
-
2
07. okt 2023
15:30
Karlslunde IF
1
Røde Stjerne BK
2
306668
08-10 2023
12:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
08. okt 2023
12:00
Køge BK (2)
1
Vestegnen FK
3
306346
ti10-10 2023
18:45 Solrød Idrætscenter
0
-
1
10. okt 2023
18:45
Solrød FC
0
Mosede BK
1
306674
14-10 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
1
-
3
14. okt 2023
11:30
Røde Stjerne BK
1
Taastrup FC
3
306675
14-10 2023
13:00 Mosede-skolen
5
-
4
14. okt 2023
13:00
Mosede BK
5
FC Ishøj
4
306673
14-10 2023
13:00 Hedehusene Idrætspark
6
-
2
14. okt 2023
13:00
Fløng-Hedehusene
6
Torslunde-Ishøj IF (2)
2
306678
14-10 2023
14:00 Solrød Idrætscenter
2
-
1
14. okt 2023
14:00
Solrød FC
2
Albertslund BS 72
1
306676
15-10 2023
14:45 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
2
15. okt 2023
14:45
Vestegnen FK
2
Karlslunde IF
2
306677
ma16-10 2023
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
1
16. okt 2023
19:30
Roskilde Boldklub
1
Køge BK (2)
1
306682
21-10 2023
10:30 Tåstrup Idrætspark
1
-
2
21. okt 2023
10:30
Taastrup FC
1
Vestegnen FK
2
306684
21-10 2023
11:00 Sportspladsen i Syd
0
-
12
21. okt 2023
11:00
Albertslund BS 72
0
Fløng-Hedehusene
12
306681
21-10 2023
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
9
-
1
21. okt 2023
12:00
FC Ishøj
9
Røde Stjerne BK
1
306680
21-10 2023
13:30 Mosede-skolen
4
-
1
21. okt 2023
13:30
Mosede BK
4
Torslunde-Ishøj IF (2)
1
306683
21-10 2023
15:30 Karlslunde Stadion
6
-
0
21. okt 2023
15:30
Karlslunde IF
6
Roskilde Boldklub
0
306679
22-10 2023
12:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
0
22. okt 2023
12:00
Køge BK (2)
0
Solrød FC
0
306685
ti24-10 2023
18:30 Hedehusene Idrætspark
UHT
24. okt 2023
18:30
Fløng-Hedehusene
Køge BK (2)
UHT
306686
28-10 2023
11:30 Roskilde IC (Darup)
2
-
7
28. okt 2023
11:30
Røde Stjerne BK
2
Mosede BK
7
306690
28-10 2023
13:00 Ishøj Idrætsplads
4
-
0
28. okt 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
4
Albertslund BS 72
0
306689
28-10 2023
14:00 Solrød Idrætscenter
3
-
3
28. okt 2023
14:00
Solrød FC
3
Karlslunde IF
3
306687
29-10 2023
13:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
5
-
0
29. okt 2023
13:00
FC Ishøj
5
Vestegnen FK
0
306688
ma30-10 2023
20:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
0
30. okt 2023
20:00
Roskilde Boldklub
2
Taastrup FC
0
306692
to04-04 2024
20:30 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
4
04. apr
20:30
Vestegnen FK
0
Røde Stjerne BK
4
306696
06-04 2024
09:45 Sportspladsen i Syd
2
-
3
06. apr
09:45
Albertslund BS 72
2
Mosede BK
3
306691
06-04 2024
12:00 Hedehusene Idrætspark
UHT
06. apr
12:00
Fløng-Hedehusene
Karlslunde IF
UHT
306694
06-04 2024
15:30 Solrød Idrætscenter
2
-
1
06. apr
15:30
Solrød FC
2
Taastrup FC
1
306693
ma08-04 2024
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5
-
3
08. apr
19:30
Roskilde Boldklub
5
FC Ishøj
3
306699
to11-04 2024
20:45 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
10
11. apr
20:45
Vestegnen FK
0
Mosede BK
10
306701
13-04 2024
10:30 Gadehaveskolen kunstgræs
2
-
3
13. apr
10:30
Taastrup FC
2
Fløng-Hedehusene
3
306700
13-04 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
3
-
1
13. apr
12:00
FC Ishøj
3
Solrød FC
1
306702
13-04 2024
15:30 Karlslunde Stadion
HHT
13. apr
15:30
Karlslunde IF
Torslunde-Ishøj IF (2)
HHT
306697
14-04 2024
14:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
14. apr
14:00
Køge BK (2)
Albertslund BS 72
HHT
306698
ma15-04 2024
20:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2
-
2
15. apr
20:00
Røde Stjerne BK
2
Roskilde Boldklub
2
306757
20-04 2024
12:00 Sportspladsen i Syd
UHT
20. apr
12:00
Albertslund BS 72
Karlslunde IF
UHT
306756
20-04 2024
13:00 Ishøj Idrætsplads
0
-
0
20. apr
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
0
Taastrup FC
0
306706
20-04 2024
15:30 Solrød Idrætscenter
1
-
4
20. apr
15:30
Solrød FC
1
Røde Stjerne BK
4
306704
21-04 2024
14:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
21. apr
14:00
Køge BK (2)
Mosede BK
HHT
306705
ma22-04 2024
20:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
9
-
1
22. apr
20:00
Roskilde Boldklub
9
Vestegnen FK
1
306703
ti23-04 2024
18:30 Hedehusene Idrætspark
0
-
0
23. apr
18:30
Fløng-Hedehusene
0
FC Ishøj
0
306762
27-04 2024
10:30 Tåstrup Idrætspark
27. apr
10:30
Taastrup FC
Albertslund BS 72
306761
27-04 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
27. apr
12:00
FC Ishøj
Torslunde-Ishøj IF (2)
306758
27-04 2024
13:00 Roskilde IC (Darup)
27. apr
13:00
Røde Stjerne BK
Fløng-Hedehusene
306759
27-04 2024
13:30 Mosede-skolen
27. apr
13:30
Mosede BK
Roskilde Boldklub
306763
27-04 2024
15:30 Karlslunde Stadion
27. apr
15:30
Karlslunde IF
Køge BK (2)
306760
28-04 2024
13:00 Vallensbæk Idrætscenter
28. apr
13:00
Vestegnen FK
Solrød FC
306695
ti30-04 2024
19:00 Ishøj Idrætsplads
UHT
30. apr
19:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
Køge BK (2)
UHT
306764
04-05 2024
12:00 Hedehusene Idrætspark
04. maj
12:00
Fløng-Hedehusene
Vestegnen FK
306769
04-05 2024
12:00 Sportspladsen i Syd
04. maj
12:00
Albertslund BS 72
FC Ishøj
306768
04-05 2024
13:00 Ishøj Idrætsplads
04. maj
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
Røde Stjerne BK
306766
04-05 2024
15:30 Solrød Idrætscenter
04. maj
15:30
Solrød FC
Roskilde Boldklub
306767
04-05 2024
15:30 Karlslunde Stadion
HHT
04. maj
15:30
Karlslunde IF
Mosede BK
HHT
306765
05-05 2024
14:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
05. maj
14:00
Køge BK (2)
Taastrup FC
HHT
306775
11-05 2024
10:30 Tåstrup Idrætspark
UHT
11. maj
10:30
Taastrup FC
Karlslunde IF
UHT
306773
11-05 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
UHT
11. maj
12:00
FC Ishøj
Køge BK (2)
UHT
306770
11-05 2024
13:00 Roskilde IC (Darup)
11. maj
13:00
Røde Stjerne BK
Albertslund BS 72
306771
11-05 2024
13:30 Mosede-skolen
11. maj
13:30
Mosede BK
Solrød FC
306772
12-05 2024
13:00 Vallensbæk Idrætscenter
12. maj
13:00
Vestegnen FK
Torslunde-Ishøj IF (2)
306774
ma13-05 2024
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
13. maj
19:30
Roskilde Boldklub
Fløng-Hedehusene
306778
18-05 2024
10:30 Tåstrup Idrætspark
18. maj
10:30
Taastrup FC
Mosede BK
306781
18-05 2024
11:00 Sportspladsen i Syd
18. maj
11:00
Albertslund BS 72
Vestegnen FK
306776
18-05 2024
12:00 Hedehusene Idrætspark
18. maj
12:00
Fløng-Hedehusene
Solrød FC
306780
18-05 2024
13:00 Ishøj Idrætsplads
18. maj
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
Roskilde Boldklub
306779
18-05 2024
15:30 Karlslunde Stadion
HHT
18. maj
15:30
Karlslunde IF
FC Ishøj
HHT
306777
19-05 2024
14:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
19. maj
14:00
Køge BK (2)
Røde Stjerne BK
HHT
306782
25-05 2024
11:30 Roskilde IC (Darup)
UHT
25. maj
11:30
Røde Stjerne BK
Karlslunde IF
UHT
306785
25-05 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
25. maj
12:00
FC Ishøj
Taastrup FC
306783
25-05 2024
13:30 Mosede-skolen
25. maj
13:30
Mosede BK
Fløng-Hedehusene
306787
25-05 2024
15:30 Solrød Idrætscenter
25. maj
15:30
Solrød FC
Torslunde-Ishøj IF (2)
306784
26-05 2024
14:45 Vallensbæk Idrætscenter
UHT
26. maj
14:45
Vestegnen FK
Køge BK (2)
UHT
306786
ma27-05 2024
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
27. maj
19:30
Roskilde Boldklub
Albertslund BS 72
306790
01-06 2024
10:30 Tåstrup Idrætspark
01. jun
10:30
Taastrup FC
Røde Stjerne BK
306793
01-06 2024
11:00 Sportspladsen i Syd
01. jun
11:00
Albertslund BS 72
Solrød FC
306789
01-06 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
01. jun
12:00
FC Ishøj
Mosede BK
306792
01-06 2024
13:00 Ishøj Idrætsplads
01. jun
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
Fløng-Hedehusene
306791
01-06 2024
15:30 Karlslunde Stadion
HHT
01. jun
15:30
Karlslunde IF
Vestegnen FK
HHT
306788
02-06 2024
14:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
02. jun
14:00
Køge BK (2)
Roskilde Boldklub
HHT
306801
08-06 2024
13:00 Ishøj Idrætsplads
08. jun
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
Mosede BK
306795
08-06 2024
13:00 Roskilde IC (Darup)
08. jun
13:00
Røde Stjerne BK
FC Ishøj
306794
08-06 2024
14:30 Hedehusene Idrætspark
08. jun
14:30
Fløng-Hedehusene
Albertslund BS 72
306798
08-06 2024
15:30 Solrød Idrætscenter
UHT
08. jun
15:30
Solrød FC
Køge BK (2)
UHT
306796
09-06 2024
13:00 Vallensbæk Idrætscenter
09. jun
13:00
Vestegnen FK
Taastrup FC
306797
ma10-06 2024
19:30 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
UHT
10. jun
19:30
Roskilde Boldklub
Karlslunde IF
UHT
306802
fr14-06 2024
19:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
HHT
14. jun
19:00
Køge BK (2)
Fløng-Hedehusene
HHT
306805
15-06 2024
10:30 Tåstrup Idrætspark
15. jun
10:30
Taastrup FC
Roskilde Boldklub
306807
15-06 2024
11:00 Sportspladsen i Syd
15. jun
11:00
Albertslund BS 72
Torslunde-Ishøj IF (2)
306804
15-06 2024
12:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
15. jun
12:00
FC Ishøj
Vestegnen FK
306806
15-06 2024
12:00 Karlslunde Stadion
HHT
15. jun
12:00
Karlslunde IF
Solrød FC
HHT
306803
15-06 2024
13:30 Mosede-skolen
15. jun
13:30
Mosede BK
Røde Stjerne BK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind