Serie 3 , Pulje 2

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
184909
ti21-05 2024
18:30
AB
Brødeskov IF
3
-
4
21. maj
18:30
AB
3
Brødeskov IF
4
184973
25-05 2024
11:00
Lundtofte Boldklub
Farum BK (1)
2
-
8
25. maj
11:00
Lundtofte Boldklub
2
Farum BK (1)
8
184908
25-05 2024
12:30
Bagsværd BK
Espergærde IF (1)
6
-
5
25. maj
12:30
Bagsværd BK
6
Espergærde IF (1)
5
184911
25-05 2024
13:00
IF Skjold Birkerød (1)
Snekkersten IF (2)
UHT
25. maj
13:00
IF Skjold Birkerød (1)
Snekkersten IF (2)
UHT
184910
25-05 2024
14:00
Ålholm IF (1)
Brede IF
0
-
2
25. maj
14:00
Ålholm IF (1)
0
Brede IF
2
184912
25-05 2024
15:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
IF Bytoften
1
-
4
25. maj
15:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
1
IF Bytoften
4

Stilling

K V U T Score P
1 19 13 0 6
53
-
35
39
2 18 11 3 4
60
-
34
36
3 19 9 6 4
46
-
36
33
4 19 10 3 6
49
-
36
33
5 19 9 4 6
68
-
42
31
6 19 10 1 8
57
-
46
31
7 19 8 4 7
38
-
38
28
8 18 8 3 7
32
-
37
27
9 19 6 5 8
34
-
53
23
!
10 19 6 4 9
37
-
37
22
11 19 3 2 14
27
-
64
11
!
12 19 2 1 16
20
-
63
7
!

Kommende kampe

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
184900
ti28-05 2024
18:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
Brødeskov IF
28. maj
18:30
Virum-Sorgenfri BK (2)
Brødeskov IF
184975
to30-05 2024
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
AB
30. maj
19:00
IF Skjold Birkerød (1)
AB
184976
fr31-05 2024
19:00
Snekkersten IF (2)
Bagsværd BK
HHT
31. maj
19:00
Snekkersten IF (2)
Bagsværd BK
HHT
184979
fr31-05 2024
19:30
IF Bytoften
Lundtofte Boldklub
31. maj
19:30
IF Bytoften
Lundtofte Boldklub
184977
01-06 2024
12:00
Espergærde IF (1)
Ålholm IF (1)
01. jun
12:00
Espergærde IF (1)
Ålholm IF (1)
184978
01-06 2024
15:00
Farum BK (1)
Brødeskov IF
01. jun
15:00
Farum BK (1)
Brødeskov IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind