Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (11) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
625719
ma21-08 2023
18:00 Ejby Stadion
6
-
9
21. aug 2023
18:00
Ejby IF Fodbold (rk.4)
6
Greve Fodbold (rk.2) (1)
9
625723
to24-08 2023
18:00 Herstedøster Stadion
1
-
7
24. aug 2023
18:00
Herstedøster IC (rk.4)
1
VG Fodbold (rk.3)
7
625724
to24-08 2023
18:30
Oversidder
Vintersbøllehallen
24. aug 2023
18:30
Nyråd/Langebæk Alliancen(rk.4)
Oversidder
625725
to24-08 2023
18:30 Slangerup Stadion
0
-
3
24. aug 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk.4)
0
Måløv BK (rk.2)
3
625726
to24-08 2023
18:30 JBJ Arena
HHT
24. aug 2023
18:30
Væggerløse (rk. 4)
Vordingborg IF (rk.3)
HHT
625727
to24-08 2023
18:30 Brødeskov Stadion
0
-
8
24. aug 2023
18:30
Brødeskov IF (rk.4)
0
BSF (rk.2)
8
625728
to24-08 2023
18:30 Ølstykke Stadion
3
-
4
24. aug 2023
18:30
Ølstykke FC (rk.3)
3
Lundtofte Boldklub (rk.2)
4
625729
to24-08 2023
18:30 Gadehaveskolen kunstgræs
4
-
5
24. aug 2023
18:30
Taastrup Idrætsforening (rk.3)
4
Roskilde Boldklub (rk.2)
5
625730
to24-08 2023
18:30 Solrød Idrætscenter
HHT
24. aug 2023
18:30
Solrød FC (rk.3)
Herlev IF (rk.2)
HHT
625731
to24-08 2023
18:30 Frederiksberg Skole
3
-
1
24. aug 2023
18:30
Lynge-Broby IF (rk.3)
3
Team AS Fodbold (rk.3)
1
625732
to24-08 2023
18:30 Humlebæk Stadion
2
-
4
24. aug 2023
18:30
Humlebæk BK (rk.3)
2
LSF (rk.2)
4
625733
to24-08 2023
18:30 Helsingør Idrætspark
1
-
11
24. aug 2023
18:30
Helsingør IF Fodbold (rk.3)
1
Allerød FK (rk.2)
11
625734
to24-08 2023
18:30 Græsted Stadion
UHT
24. aug 2023
18:30
Græsted IF (rk.3)
Hundested IK (rk.2)
UHT
625735
to24-08 2023
18:30 Greve Idræts Center
1
-
11
24. aug 2023
18:30
Greve Fodbold (rk.3) (2)
1
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
11
625736
to24-08 2023
18:30 Sorø Stadion
1
-
7
24. aug 2023
18:30
Sorø Freja (rk. 4)
1
B. 73, Slagelse (rk.3)
7
625737
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Suså IF (rk.2)
625738
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Nykøbing FC (rk.2)
625739
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Frederikssund FB (rk.2)
625740
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3)
625741
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Himmelev-Veddelev BK (rk.2)
625742
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Holbæk B&I (rk.2)
625743
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Ringsted IF (rk.3)
625744
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Albertslund IF (rk.2) (1)
625745
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Bagsværd BK (rk.2)
625746
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Helsinge Fodbold (rk.2) (1)
101748
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Brøndbyernes IF (rk.2)
101749
to24-08 2023
18:30
Oversidder
24. aug 2023
18:30
Oversidder
Nivå-Kokkedal FK (rk.2)
625717
to24-08 2023
18:30 Albertslund Stadion
2
-
5
24. aug 2023
18:30
Albertslund IF (rk.4) (2)
2
Glostrup (rk.3)
5
625718
to24-08 2023
18:30 Birkerød Stadion
3
-
1
24. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (rk.4)
3
Brede IF (rk.3)
1
625720
to24-08 2023
18:30 Farum Park
3
-
10
24. aug 2023
18:30
Farum BK (rk.4)
3
Hillerød Fodbold (rk.3)
10
625721
to24-08 2023
18:30 Frederiksværk Stadion
UHT
24. aug 2023
18:30
Frederiksværk FK (rk.4)
FC Holte (rk.3)
UHT
625722
to24-08 2023
18:30 Helsinge Stadion
1
-
13
24. aug 2023
18:30
Helsinge Fodbold (rk.4) (2)
1
FC Rudersdal (rk.3)
13
809068
ma04-09 2023
19:00 Ringsted Stadion
5
-
6
04. sep 2023
19:00
Ringsted IF (rk.3)
5
Albertslund IF (rk.2) (1)
6
809065
on06-09 2023
18:00 Holbæk Sportsby
6
-
8
06. sep 2023
18:00
Holbæk B&I (rk.2)
6
Roskilde Boldklub (rk.2)
8
809064
on06-09 2023
18:15 THUN Arena
6
-
7
06. sep 2023
18:15
Vordingborg IF (rk.3)
6
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
7
809058
to07-09 2023
18:15 Vintersbøllehallen
HHT
07. sep 2023
18:15
Nyråd/Langebæk Alliancen(rk.4)
Nykøbing FC (rk.2)
HHT
809059
to07-09 2023
18:15 Allerød Idrætspark
7
-
4
07. sep 2023
18:15
Allerød FK (rk.2)
7
Herlev IF (rk.2)
4
809060
to07-09 2023
18:15 Viby Idrætsanlæg
2
-
4
07. sep 2023
18:15
VG Fodbold (rk.3)
2
Greve Fodbold (rk.2) (1)
4
809061
to07-09 2023
18:15 Græsted Stadion
2
-
4
07. sep 2023
18:15
Græsted IF (rk.3)
2
Frederikssund FB (rk.2)
4
809063
to07-09 2023
18:15 Birkerød Stadion
2
-
9
07. sep 2023
18:15
IF Skjold Birkerød (rk.4)
2
Lundtofte Boldklub (rk.2)
9
809067
to07-09 2023
18:15 Frederiksværk Stadion
1
-
7
07. sep 2023
18:15
Frederiksværk FK (rk.4)
1
Glostrup (rk.3)
7
809070
to07-09 2023
18:15 Rundforbi Stadion
UMH
07. sep 2023
18:15
FC Rudersdal (rk.3)
Bagsværd BK (rk.2)
UMH
809071
to07-09 2023
18:15 Hillerød Stadion
HHT
07. sep 2023
18:15
Hillerød Fodbold (rk.3)
LSF (rk.2)
HHT
809066
fr08-09 2023
18:15 Stadion Vest
6
-
5
08. sep 2023
18:15
B. 73, Slagelse (rk.3)
6
Suså IF (rk.2)
5
809073
09-09 2023
11:00 Himmelev Idrætspark
5
-
2
09. sep 2023
11:00
Himmelev-Veddelev BK (rk.2)
5
BSF (rk.2)
2
809062
ti12-09 2023
18:30 Hedehusene Idrætspark
0
-
2
12. sep 2023
18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3)
0
Måløv BK (rk.2)
2
809069
to14-09 2023
18:15 Frederiksberg Skole
2
-
6
14. sep 2023
18:15
Lynge-Broby IF (rk.3)
2
Brøndbyernes IF (rk.2)
6
809072
to14-09 2023
18:15 Helsinge Stadion
4
-
5
14. sep 2023
18:15
Helsinge Fodbold (rk.2) (1)
4
Nivå-Kokkedal FK (rk.2)
5
684798
on20-09 2023
18:15 Måløv Idrætspark
2
-
1
20. sep 2023
18:15
Måløv BK (rk.2)
2
Nivå-Kokkedal FK (rk.2)
1
684699
to21-09 2023
18:30 Stadion Vest
UHT
21. sep 2023
18:30
B. 73, Slagelse (rk.3)
Himmelev-Veddelev BK (rk.2)
UHT
684706
to21-09 2023
18:30 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
2
-
4
21. sep 2023
18:30
Glostrup (rk.3)
2
Greve Fodbold (rk.2) (1)
4
684735
to21-09 2023
18:30 Lundtofte Idrætsplads
2
-
1
21. sep 2023
18:30
Lundtofte Boldklub (rk.2)
2
Nykøbing FC (rk.2)
1
684736
to21-09 2023
18:30 Albertslund Stadion
2
-
1
21. sep 2023
18:30
Albertslund IF (rk.2) (1)
2
Frederikssund FB (rk.2)
1
684797
to21-09 2023
18:30 Vedbæk Stadion Kunst
0
-
8
21. sep 2023
18:30
FC Rudersdal (rk.3)
0
Roskilde Boldklub (rk.2)
8
684799
to21-09 2023
18:30 Strøbyhallen Kunstgræs
3
-
0
21. sep 2023
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
3
LSF (rk.2)
0
684800
to21-09 2023
18:30 Brøndby Stadion
3
-
4
21. sep 2023
18:30
Brøndbyernes IF (rk.2)
3
Allerød FK (rk.2)
4
944351
05-11 2023
12:00 Stadion Vest
5
-
4
05. nov 2023
12:00
B. 73, Slagelse (rk.3)
5
Albertslund IF (rk.2) (1)
4
944353
05-11 2023
12:00 Allerød Idrætspark
7
-
0
05. nov 2023
12:00
Allerød FK (rk.2)
7
Lundtofte Boldklub (rk.2)
0
944352
11-11 2023
12:00 Strøbyhallen
1
-
2
11. nov 2023
12:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
1
Greve Fodbold (rk.2) (1)
2
921224
12-11 2023
13:00 Roskilde Idrætspark
7
-
5
12. nov 2023
13:00
Roskilde Boldklub (rk.2)
7
Måløv BK (rk.2)
5
575820
on24-04 2024
18:30 Roskilde Idrætspark
24. apr
18:30
Roskilde Boldklub (rk.2)
Allerød FK (rk.2)
575821
on24-04 2024
18:30 Stadion Vest
24. apr
18:30
B. 73, Slagelse (rk.3)
Greve Fodbold (rk.2) (1)
475085
26-05 2024
10:00 Allerød Idrætspark
26. maj
10:00
Vinder B73/greve
Vinder Roskilde/Allerød
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
OBS: Står der oversidder ud for ens kamp, så kan der stadig komme en modstander på kampen

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: Ikke fastsat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind