Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (11) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
448492
on16-08 2023
19:00 Lersøparken
1
-
3
16. aug 2023
19:00
Bispebjerg Bk.(4)
1
Ørestad IF (3)
3
448501
on16-08 2023
19:00 Rudegård Stadion
5
-
3
16. aug 2023
19:00
FC Holte (1)
5
Glostrup (1)
3
825696
ti22-08 2023
18:30 Stenløse Stadion
2
-
10
22. aug 2023
18:30
Stenløse BK (Liga 3)
2
HIK (Liga 2)
10
662331
on23-08 2023
18:00 OK+ stadion
4
-
3
23. aug 2023
18:00
FC Nakskov (1)
4
Herlufsholm GF (M)
3
683051
on23-08 2023
18:00 Valby Idrætspark
0
-
3
23. aug 2023
18:00
Fremad Valby (1)
0
Vallensbæk IF (M)
3
683052
on23-08 2023
18:30 B1903
18
-
1
23. aug 2023
18:30
B 1903 (2)
18
Taastrup FC (Liga 3)
1
692308
on23-08 2023
18:30 Virum Stadion
3
-
1
23. aug 2023
18:30
Virum-Sorgenfri BK (M)
3
GVI (Liga 3)
1
692309
on23-08 2023
18:30 Allerød Idrætspark
0
-
7
23. aug 2023
18:30
Allerød Fodbold Klub (Liga 3)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
692310
on23-08 2023
18:30 Munkesø Stadion
7
-
2
23. aug 2023
18:30
Kalundborg GB (2)
7
Slagelse B&I (Liga 3)
2
692319
on23-08 2023
18:30 Hørsholm Idrætspark
5
-
0
23. aug 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
5
FC Helsingør (Liga 2)
0
692322
on23-08 2023
18:30 Rundforbi Stadion
2
-
3
23. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (M)
2
Ølstykke FC (Liga 3)
3
662341
on23-08 2023
18:30 Nykøbing FC
2
-
3
23. aug 2023
18:30
Nykøbing FC (Liga 3)
2
Næstved I.F. (Liga 2)
3
662343
on23-08 2023
18:30 Birkerød Stadion
2
-
3
23. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (Liga 3)
2
AB (Liga 2)
3
662346
on23-08 2023
18:30 Gladsaxe skole
HHT
23. aug 2023
18:30
IF Bytoften (M)
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
HHT
683042
on23-08 2023
18:30 Ringsted Stadion
6
-
3
23. aug 2023
18:30
Ringsted IF (Liga 3)
6
Roskilde Boldklub (Liga 2)
3
683043
on23-08 2023
18:30 Rudegård Stadion
4
-
1
23. aug 2023
18:30
FC Holte (1)
4
LSF (Liga 3)
1
683044
on23-08 2023
18:30 Frederiksværk Stadion
2
-
0
23. aug 2023
18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
2
FFB (Liga 3)
0
683045
on23-08 2023
18:30 Lundtofte Idrætsplads
1
-
4
23. aug 2023
18:30
Lundtofte Boldklub (M)
1
Himmelev-Veddelev BK (Liga 3)
4
683046
on23-08 2023
18:30 Nødebo Stadion
0
-
4
23. aug 2023
18:30
Nødebo IF(1)
0
Hillerød Fodbold (Liga 3)
4
683048
on23-08 2023
18:30 Solrød Idrætscenter
HHT
23. aug 2023
18:30
Solrød FC (M)
HB Køge (Liga 1)
HHT
683050
on23-08 2023
18:30 Skovshoved I P
2
-
4
23. aug 2023
18:30
Skovshoved IF(1)
2
Nørrebro United (M)
4
821396
on23-08 2023
18:30 Gentofte Sportspark Øst
1
-
4
23. aug 2023
18:30
Jægersborg BK (2)
1
BK Frem (Liga 3)
4
821397
on23-08 2023
18:30 Husumparken
3
-
9
23. aug 2023
18:30
Husum Bk (2)
3
Skjold (1)
9
821398
on23-08 2023
18:30 Avedøre Stadion
3
-
1
23. aug 2023
18:30
Rosenhøj BK (1)
3
B.93 (Liga 1)
1
821399
on23-08 2023
18:30 Sundby Idrætspark
1
-
2
23. aug 2023
18:30
AC Amager Academy (Liga 2)
1
KB (Liga 1)
2
825694
on23-08 2023
18:30 Rødovre Stadion
1
-
13
23. aug 2023
18:30
BK Rødovre (2)
1
Hvidovre IF (Liga 2)
13
825695
on23-08 2023
18:30 Stadion Vest
1
-
4
23. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (Liga 3)
1
Holbæk B&I (Liga 2)
4
662317
on23-08 2023
18:30 Dragør Bk
6
-
1
23. aug 2023
18:30
A27 (Liga 3)
6
Vestia (M)
1
662322
on23-08 2023
18:30 Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
23. aug 2023
18:30
Brønshøj / Fix (Liga 3)
4
Østerbro IF (Liga 3)
2
692323
on23-08 2023
19:00 Kalvebod Fælled Skole
1
-
12
23. aug 2023
19:00
Ørestad IF (3)
1
Vanløse (Liga 3)
12
662316
to24-08 2023
16:30 Jens Jessens Vej
2
-
1
24. aug 2023
16:30
FA 2000 (1)
2
FB (Liga 3)
1
662345
to24-08 2023
18:30 Ballerup Idrætspark
0
-
12
24. aug 2023
18:30
BSF (Liga 3)
0
Farum BK (Liga 1)
12
683049
on30-08 2023
18:30 Greve Idræts Center
1
-
2
30. aug 2023
18:30
Greve Fodbold (Liga 2)
1
Brøndbyernes IF (Liga 1)
2
820722
to31-08 2023
18:15 Grøndal Multicenter
5
-
1
31. aug 2023
18:15
Union (1)
5
Sundby Bk.(Liga 3)
1
831264
ti05-09 2023
18:00 Hørsholm Idrætspark
5
-
1
05. sep 2023
18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
5
Brønshøj / Fix (Liga 3)
1
831266
ti05-09 2023
18:00 Rudegård Stadion
3
-
4
05. sep 2023
18:00
FC Holte (1)
3
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
4
831267
ti05-09 2023
18:00 Ølstykke Stadion
2
-
8
05. sep 2023
18:00
Ølstykke FC (Liga 3)
2
Vanløse (Liga 3)
8
831268
ti05-09 2023
18:00 Virum Stadion
2
-
7
05. sep 2023
18:00
Virum-Sorgenfri BK (M)
2
KB (Liga 1)
7
831271
ti05-09 2023
18:00 Ringsted Stadion
6
-
1
05. sep 2023
18:00
Ringsted IF (Liga 3)
6
HB Køge (Liga 1)
1
831273
ti05-09 2023
18:00 Himmelev Idrætspark
0
-
5
05. sep 2023
18:00
Himmelev-Veddelev BK (Liga 3)
0
Næstved I.F. (Liga 2)
5
831274
ti05-09 2023
18:00 Dragør Bk
8
-
0
05. sep 2023
18:00
A27 (Liga 3)
8
BK Frem (Liga 3)
0
831275
ti05-09 2023
18:00 Vallensbæk Idrætscenter
2
-
6
05. sep 2023
18:00
Vallensbæk IF (M)
2
AB (Liga 2)
6
831278
ti05-09 2023
18:00 Munkesø Stadion
5
-
4
05. sep 2023
18:00
Kalundborg GB (2)
5
Holbæk B&I (Liga 2)
4
831269
ti05-09 2023
19:00 B1903
3
-
1
05. sep 2023
19:00
B 1903 (2)
3
Hillerød Fodbold (Liga 3)
1
831263
on06-09 2023
18:00 Lundehusparken
1
-
10
06. sep 2023
18:00
Nørrebro United (M)
1
Farum BK (Liga 1)
10
831272
on06-09 2023
18:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
6
-
1
06. sep 2023
18:00
Hvidovre IF (Liga 2)
6
Brøndbyernes IF (Liga 1)
1
831265
to07-09 2023
17:30 Jens Jessens Vej
0
-
3
07. sep 2023
17:30
FA 2000 (1)
0
HIK (Liga 2)
3
831277
to07-09 2023
18:00 Avedøre Stadion
6
-
1
07. sep 2023
18:00
Rosenhøj BK (1)
6
Union (1)
1
831276
fr08-09 2023
19:00 OK+ stadion
1
-
0
08. sep 2023
19:00
FC Nakskov (1)
1
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
831270
on13-09 2023
18:00 Fælledparken
1
-
7
13. sep 2023
18:00
Skjold (1)
1
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
7
680156
ti10-10 2023
17:00 B1903
0
-
7
10. okt 2023
17:00
B 1903 (2)
0
KB (Liga 1)
7
679953
ti10-10 2023
18:00 Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
0
-
10
10. okt 2023
18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (M)
0
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
10
680146
ti10-10 2023
18:00 Dragør Bk
1
-
2
10. okt 2023
18:00
A27 (Liga 3)
1
Farum BK (Liga 1)
2
680147
ti10-10 2023
18:30 Munkesø Stadion Kunst
0
-
6
10. okt 2023
18:30
Kalundborg GB (2)
0
Vanløse (Liga 3)
6
679954
ti10-10 2023
18:30 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
8
-
9
10. okt 2023
18:30
Næstved I.F. (Liga 2)
8
AB (Liga 2)
9
679941
ti10-10 2023
18:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
7
-
8
10. okt 2023
18:30
Rosenhøj BK (1)
7
FC Nakskov (1)
8
679952
ti10-10 2023
18:30 Hørsholm Idrætspark
4
-
2
10. okt 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
4
HIK (Liga 2)
2
684698
ti10-10 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
3
-
0
10. okt 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
3
Hvidovre IF (Liga 2)
0
877714
ti07-11 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
5
-
6
07. nov 2023
19:00
Ringsted IF (Liga 3)
5
AB (Liga 2)
6
877713
12-11 2023
15:00 OK+ stadion
1
-
12
12. nov 2023
15:00
FC Nakskov (1)
1
Farum BK (Liga 1)
12
877715
on15-11 2023
18:45 Hørsholm Idrætspark
4
-
6
15. nov 2023
18:45
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
4
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
6
877716
to23-11 2023
18:00 Vanløse Idrætspark
1
-
3
23. nov 2023
18:00
Vanløse (Liga 3)
1
KB (Liga 1)
3
597595
on24-04 2024
18:30 Farum Park
24. apr
18:30
Farum BK (Liga 1)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
597737
on24-04 2024
18:30 Akademisk Boldklub
24. apr
18:30
AB (Liga 2)
KB (Liga 1)
188692
26-05 2024
14:00 Allerød Idrætspark
26. maj
14:00
Vinder AB/KB
Vinder Farum/Lyngby
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 16.8

2. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 2-3 max rykkes til ugen efter.

3. runde 5.9 Lodtrækning 4 runde 8.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland

4. runde 10.10 Lodtrækning 5 runde 13.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland

5. runde Kvart 11.11.23. Lodtrækning semifinaler 1.12 kl. 1200 facebook DBU Sjælland

24.4.24 Semifinaler 

26.5.24 Finale 

Log ind