8:8 mands Kvindesenior Pokal 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
101155
on01-11 2023
18:15 Måløv Idrætspark
4
-
2
01. nov 2023
18:15
Måløv BK (2)
4
Taastrup Idrætsforening (2)
2
101156
on01-11 2023
19:00
Oversidder
Herlev IF Engen
01. nov 2023
19:00
Herlev IF (2)
Oversidder
101157
on01-11 2023
19:00 Karsemosegård
0
-
4
01. nov 2023
19:00
Nivå-Kokkedal FK (2)
0
Allerød FK (1)
4
101158
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Eskilstrup (2)
101144
on01-11 2023
19:00 Burger King Arena Nr. Alslev
3
-
1
01. nov 2023
19:00
NAB (2)
3
Næstved FC 77 (2)
1
101145
on01-11 2023
19:00 Faxe Stadion
4
-
5
01. nov 2023
19:00
Faxe-Haslev Pigefodbold (2)
4
SIF (2)
5
101146
on01-11 2023
19:00 DMI´s anlæg
4
-
2
01. nov 2023
19:00
DMI (2)
4
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
101147
on01-11 2023
19:00 Bagsværd Stadion Kunstgræs
UHT
01. nov 2023
19:00
Bagsværd BK (2)
FC Rudersdal (2)
UHT
101149
on01-11 2023
19:00 Helsingør Idrætspark
1
-
5
01. nov 2023
19:00
Helsingør IF Fodbold (2)
1
Hørsholm-Usserød IK (2)
5
101150
on01-11 2023
19:00 Frederikssund Stadion
9
-
0
01. nov 2023
19:00
Frederikssund IK (2)
9
Helsinge Fodbold (2)
0
101151
on01-11 2023
19:00 Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
0
-
3
01. nov 2023
19:00
Ishøj IF (2)
0
LSF (1)
3
101152
on01-11 2023
19:00 Espelunden Kunstgræs
0
-
2
01. nov 2023
19:00
B. 77, Rødovre (2)
0
Røde Stjerne BK (1)
2
101153
on01-11 2023
19:00 Slangerup Stadion
3
-
6
01. nov 2023
19:00
Slangerup & Omegn IF (2)
3
Esrum IF (2)
6
101154
on01-11 2023
19:00 Birkerød Stadion
4
-
0
01. nov 2023
19:00
IF Skjold Birkerød (2)
4
Ejby IF 1968 (2)
0
101148
on01-11 2023
19:30 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
3
-
4
01. nov 2023
19:30
BSF (2)
3
Espergærde IF (2)
4
101159
on01-11 2023
20:00 Hedehusene idrætspark Kunstgræs
3
-
2
01. nov 2023
20:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
3
Lynge-Uggeløse IF (1)
2
866594
ti14-11 2023
19:00 Frederikssund Stadion
1
-
4
14. nov 2023
19:00
Frederikssund IK (2)
1
Allerød FK (1)
4
866598
ti14-11 2023
19:00 Mørdrup Idrætsanlæg
3
-
1
14. nov 2023
19:00
Espergærde IF (2)
3
Esrum IF (2)
1
866593
on15-11 2023
18:15 Måløv Idrætspark
0
-
5
15. nov 2023
18:15
Måløv BK (2)
0
IF Skjold Birkerød (2)
5
866596
on15-11 2023
18:30 Hørsholm Idrætspark
0
-
10
15. nov 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (2)
0
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
10
866595
on15-11 2023
19:00 Herlev IF Engen
1
-
2
15. nov 2023
19:00
Herlev IF (2)
1
Bagsværd BK (2)
2
866592
on15-11 2023
19:00 DMI´s anlæg
4
-
2
15. nov 2023
19:00
DMI (2)
4
Eskilstrup (2)
2
866591
to16-11 2023
19:00 Fugl´s Arena
0
-
1
16. nov 2023
19:00
SIF (2)
0
NAB (2)
1
866597
to16-11 2023
20:15 Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
3
-
1
16. nov 2023
20:15
LSF (1)
3
Røde Stjerne BK (1)
1
913908
on29-11 2023
19:00 Birkerød Stadion
2
-
6
29. nov 2023
19:00
IF Skjold Birkerød (2)
2
LSF (1)
6
913909
to07-12 2023
19:00 Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
1
07. dec 2023
19:00
Espergærde IF (2)
2
Allerød FK (1)
1
913906
on31-01 2024
19:00 NAB Anlæg
5
-
0
31. jan
19:00
NAB (2)
5
DMI (2)
0
913907
on31-01 2024
19:15 Bagsværd Stadion Kunstgræs
1
-
5
31. jan
19:15
Bagsværd BK (2)
1
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
5
575810
on24-04 2024
19:00 Burger King Arena Nr. Alslev
24. apr
19:00
NAB (2)
Espergærde IF (2)
575811
on24-04 2024
19:00 Smørum Idrætscenter
24. apr
19:00
LSF (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind