Herrer Serie 5 11M/9M - Forår 2023, Pulje 148 (2023)
Kolt/Hasselager IF
Spillested
SuperBrugsen Kolt Park
Grøn
Sort
Sort
Odder IGF (1)
Spillested
Spektrum Odder
Blå
Blå
Blå
Solbjerg IF
Spillested
Lundbjergvang
Hvid
Sort
Sort
Stilling IF
Spillested
Stilling Skole
Rød
Rød
Rød
Viby IF (5)
Spillested
Viby Idrætspark
Hvid
Blå
Blå
Virring Fodbold (2)
Spillested
Virring Stadion
Blå
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).
Serie 5,1 består af de 192 bedste hold fra Serie 5 (alle nr. 1 og 2 og de 49 bedste nr. 3).
Holdene indplaceres i 48 puljer á 4 hold.
Følgende 48 hold rykker op i serie 5,1 fra 3. pladsen:
Skibsby-Højene IF (96), Bangsbo Freja (99), Østervraa IF (100), Klokkerholm IF 2 (102) (nr. 4), Tylstrup IF (103), Thorup/Klim B2 eller Hjortdal UI 1 (104), Hune B (105) (nr. 4), Vesterbro IK (106), FC Vesterbro, Aalborg (107), Aalborg Freja (108), KB 81 Aalborg (109), LKB/Gistrup 1 (110), Øster Hornum IF (111), Nørager/Rørbæk IF (112), Hornum IF (113), IK Rosendal (115), Hersom/Bjerregrav IF (116) (nr. 4), Løgstrup GIF (117), Koldby/Hørdum IF (119), Ljørslev/Ørding IF (120), Thyholm IF (122), RLK 2 (123), Tulstrup-Faurholt IF (126), Karstoft IF (127), Ravnsbjerg IF (128) (nr. 4), Gødvad GIF (131), Helsted Fremad IF (132), Randers Freja (133), AC Norddjurs 2 (136), Aarhus 1900 2 (139), Fuglebakken KFUM 4 (140), VSK Aarhus 5 (142), Aarhus 1900 1(146), JAI, Aarhus (147), Solbjerg IF (148), Hovedgård/Søvind (150), Juelsminde IF (152), FC GOG Fodbold (153), Bredballe IF (154), Vinding SF (155), Skovlund IF (159), Blåbjerg BK (160), Esbjerg fB (161), Esbjerg Eagles 1 (162), Sdr. Hygum B (164), Starup UIF (165), Kværs B (167), Hørup/Notmark (168).