Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. mar 2023
20:00
BK Union
3
Dunses Disciple
0
|
|||||||||||||||||||
23. mar 2023
20:00
Union
0
Champeinz United
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. mar 2023
18:15
Fremad Valby
7
Únigadores Sports Club
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. mar 2023
19:00
Amager FF (1)
Stefan (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. mar 2023
19:00
Amager FF (2)
4
Stefan (2)
1
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
13:30
Nørrebro United 10
5
Copenhagen Foxes
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
14:00
Valby BK
5
Spartak Ciervo
4
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
22:00
KFB (3)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
22:00
BK Stefan 1
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
11:00
Skjold
3
Teatro Kapital 2019
2
|
|||||||||||||||||||
27. mar 2023
20:00
Fremad Amager
1
Volvox
3
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2023
19:00
KFB (2)
1
KFB (4)
4
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2023
19:00
Valby (1)
5
Mons Carota
0
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2023
18:00
Valby (2)
3
Frederiksberg Rangers
2
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2023
14:00
Nørrebro BK
KFB (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. apr 2023
19:30
Brønshøj BK
5
Klub 14
4
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
19:00
Amager FF (1)
2
Valby (2)
0
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
20:00
Nørrebro United 10
7
Valby (1)
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
17:30
Nørrebro BK
4
Amager FF (2)
7
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
19:00
Skjold
2
BK Union
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
19:00
Champeinz United
0
KFB (4)
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
18:30
Volvox
Valby BK
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:30
Brønshøj BK
6
KFB (3)
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2023
19:00
BK Stefan 1
Fremad Valby
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
20:00
Nørrebro United 10
1
Amager FF (1)
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
18:45
Volvox
4
KFB (4)
1
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2023
19:30
Brønshøj BK
3
Amager FF (2)
0
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2023
19:15
Fremad Valby
3
Union
2
|
|||||||||||||||||||
20. jun 2023
19:30
Brønshøj BK
2
Fremad Valby
6
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2023
19:30
Amager FF (1)
1
Volvox
1
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2023
11:00
Amager FF (1)
2
Fremad Valby
9
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
3) Ved uafgjort efter ordinær spilletid, afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence (afstand 8M)
1. runde - 25. marts 2023 (uge 12)
2. runde - 19. april 2023 (uge 16)
3. runde - 10. maj 2023 (uge 19)
Semifinaler - 20. juni 2023 (uge 25)
Finale - afvikles lørdag den 24. juni 2023, kl. 11:00, Genforeningspladsen
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration på turnering@dbukoebenhavn.dk