Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. nov 2022
13:00
Kolind/Perstrup IF
4
Lystrup IF
1
|
|||||||||||||||||||
13. nov 2022
12:00
Stavtrup/Viby
1
Brabrand IF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. nov 2022
12:00
Lystrup IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. nov 2022
11:30
Oversidder
Stavtrup/Viby
|
|||||||||||||||||||
26. nov 2022
13:00
Kolind/Perstrup IF
2
Brabrand IF
0
|
|||||||||||||||||||
27. nov 2022
16:00
Lystrup IF
7
Stavtrup/Viby
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. jan 2023
10:00
VSK Aarhus
1
Lystrup IF
1
|
|||||||||||||||||||
28. jan 2023
12:00
Brabrand IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
28. jan 2023
13:00
Kolind/Perstrup IF
1
Stavtrup/Viby
3
|
|||||||||||||||||||
04. feb 2023
12:30
Brabrand IF
3
Lystrup IF
1
|
|||||||||||||||||||
05. feb 2023
10:00
Stavtrup/Viby
0
VSK Aarhus
4
|
|||||||||||||||||||
12. feb 2023
10:30
Oversidder
Kolind/Perstrup IF
|
|||||||||||||||||||
19. feb 2023
11:00
VSK Aarhus
4
Kolind/Perstrup IF
5
|
|||||||||||||||||||
25. feb 2023
11:30
Brabrand IF
3
VSK Aarhus
2
|
|||||||||||||||||||
05. mar 2023
10:00
Stavtrup/Viby
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. mar 2023
12:40
VSK Aarhus
2
Brabrand IF
5
|
|||||||||||||||||||
05. mar 2023
15:30
Lystrup IF
2
Kolind/Perstrup IF
5
|
|||||||||||||||||||
12. mar 2023
11:30
Oversidder
VSK Aarhus
|
- Spilletiden er den samme som i den ordinære turnering
- Der er ikke krav om at der udfyldes holdkort
- Hjemmeholdet SKAL registrere kampens resultat via DBU's Fodbold senest 1 time efter kampen
- Det er tilladt at prøve spillere af fra andre klubber, da det er en træningsturnering
- Såfremt klubberne kan blive enige, må i gerne flytte kampen til en anden spilledato og klokkeslet
- DBU Jylland stiller dommer til rådighed - udgiften deles 50/50 mellem klubberne
- Der er ikke krav om at der spilles på kunstgræs - udgiften til kunstgræsbane afholdes af hjemmeklubben