MENU

Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 7 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
516599 fr
02-09 2022
Kl. 18:00
Oversidder Union 6
516597
03-09 2022
Kl. 12:00
Oversidder HB 8
516598
03-09 2022
Kl. 12:00
VLI 3 Valby 3 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
516600
03-09 2022
Kl. 16:00
HIK 6 FB 11 HIK
5
-
4
516601
04-09 2022
Kl. 14:30
KB 9 Skjold 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
2
516606 fr
09-09 2022
Kl. 18:00
Skjold 14 Oversidder Fælledparken
516604
10-09 2022
Kl. 14:00
Valby 3 Oversidder Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
516602
11-09 2022
Kl. 14:00
FB 11 KB 9 Jens Jessens Vej
0
-
3
516603
11-09 2022
Kl. 16:00
HB 8 HIK 6 Kunst, Fælledparken
3
-
4
516605
11-09 2022
Kl. 16:00
Union 6 VLI 3 Grøndal Multicenter
Udehold taberdømt
516608
17-09 2022
Kl. 12:00
Oversidder Union 6
516609
17-09 2022
Kl. 12:00
VLI 3 Skjold 14 Jens Jessens Vej
1
-
7
516610
17-09 2022
Kl. 16:00
HIK 6 Valby 3 Gentofte Sportspark Vest
Udehold taberdømt
516607
17-09 2022
Kl. 16:00
FB 11 HB 8 Jens Jessens Vej
5
-
5
516611
18-09 2022
Kl. 12:00
KB 9 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
516614 fr
23-09 2022
Kl. 18:00
Oversidder VLI 3
516613
24-09 2022
Kl. 14:00
Valby 3 FB 11 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
516616
25-09 2022
Kl. 14:00
Skjold 14 Oversidder Kunst, Fælledparken
516612
25-09 2022
Kl. 16:00
HB 8 KB 9 Kunst, Fælledparken
2
-
1
516615
25-09 2022
Kl. 16:00
Union 6 HIK 6 Genforeningspladsen
5
-
5
516618
01-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder Oversidder
516617
01-10 2022
Kl. 16:00
FB 11 Union 6 Jens Jessens Vej
4
-
0
516619
02-10 2022
Kl. 16:00
HB 8 Valby 3 Fælledparken
Udehold taberdømt
516620
02-10 2022
Kl. 16:00
HIK 6 Skjold 14 HIK
0
-
0
527176 on
05-10 2022
Kl. 20:00
Union 6 HB 8 Grøndal Multicenter
3
-
2
527175 fr
07-10 2022
Kl. 18:00
Oversidder HIK 6
527177
fr
07-10 2022
Kl. 20:00
Skjold 14 FB 11 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
527172
08-10 2022
Kl. 14:00
Valby 3 KB 9 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
527171
08-10 2022
Kl. 16:00
VLI 3 Oversidder Jens Jessens Vej
527170 ma
10-10 2022
Kl. 19:45
KB 9 VLI 3 Frederiksberg IP, kunst
1
-
1
527182
15-10 2022
Kl. 14:00
Valby 3 Union 6 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
527178
15-10 2022
Kl. 16:00
FB 11 Oversidder Jens Jessens Vej
527184
16-10 2022
Kl. 12:00
KB 9 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
527181
16-10 2022
Kl. 16:00
HB 8 Skjold 14 Kunst, Fælledparken
0
-
11
527183
16-10 2022
Kl. 16:00
HIK 6 VLI 3 HIK
2
-
0
527188 fr
21-10 2022
Kl. 19:00
Oversidder HB 8
527185
22-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder HIK 6
527186
22-10 2022
Kl. 12:00
VLI 3 FB 11 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
527189
23-10 2022
Kl. 12:00
KB 9 Union 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
1
527190
23-10 2022
Kl. 16:00
Skjold 14 Valby 3 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
527191
29-10 2022
Kl. 16:00
FB 11 Oversidder Jens Jessens Vej
527192
30-10 2022
Kl. 10:00
HB 8 VLI 3 Fælledparken
8
-
1
527193
30-10 2022
Kl. 10:00
Valby 3 Oversidder Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
527194
30-10 2022
Kl. 10:00
HIK 6 KB 9 HIK
Udehold taberdømt
527197
30-10 2022
Kl. 10:00
Union 6 Skjold 14 Genforeningspladsen
1
-
14
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind