|
810300
|
lø03-09 2022
|
10:00
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
810331
|
sø04-09 2022
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
810332
|
sø04-09 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
810301
|
sø04-09 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
810302
|
sø04-09 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
810334
|
lø10-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
810337
|
lø10-09 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
810336
|
lø10-09 2022
|
14:00
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
810335
|
lø10-09 2022
|
16:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
810333
|
sø11-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
810339
|
lø17-09 2022
|
10:00
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
810342
|
sø18-09 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
810338
|
sø18-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
810340
|
ma19-09 2022
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
810344
|
fr23-09 2022
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
810343
|
lø24-09 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
810347
|
lø24-09 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
810346
|
lø24-09 2022
|
14:00
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
810345
|
sø25-09 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
810350
|
lø01-10 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
810348
|
sø02-10 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817651
|
sø02-10 2022
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
817652
|
sø02-10 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
817654
|
to06-10 2022
|
20:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
817659
|
lø08-10 2022
|
12:00
|
|
|
|
|
|
|
817656
|
lø08-10 2022
|
14:00
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
817655
|
sø09-10 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
817653
|
ma10-10 2022
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817662
|
to13-10 2022
|
20:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
817661
|
lø15-10 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817724
|
lø15-10 2022
|
16:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
817660
|
sø16-10 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817723
|
sø16-10 2022
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
810341
|
on19-10 2022
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
817725
|
lø22-10 2022
|
10:00
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
817729
|
lø22-10 2022
|
14:00
|
|
|
|
|
|
|
817726
|
lø22-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817728
|
sø23-10 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
817727
|
sø23-10 2022
|
16:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
810349
|
to27-10 2022
|
19:30
|
|
|
Rødovre Stadion Kunst
|
|
|
|
817732
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
817733
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
817734
|
sø30-10 2022
|
10:00
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
817730
|
sø30-10 2022
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
817731
|
sø30-10 2022
|
16:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i pulje
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned