Serie 4, P2/9 Efterår, Pulje 5 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
810218
on31-08 2022
18:30 ØKF 4 FB 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
31. aug 2022
18:30
ØKF 4
2
FB 12
1
810219
03-09 2022
10:00 Skjold 12 Heimdal 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
03. sep 2022
10:00
Skjold 12
2
Heimdal 3
3
810216
04-09 2022
16:00 Oversidder Amager FF 3
04. sep 2022
16:00
Oversidder
Amager FF 3
810217
04-09 2022
16:00 FA 2000 10 Jægersborg 3 Jens Jessens Vej
UHT
04. sep 2022
16:00
FA 2000 10
Jægersborg 3
UHT
810220
ma05-09 2022
20:00 Union 7 Frem 3 Grøndal Multicenter
6
-
0
05. sep 2022
20:00
Union 7
6
Frem 3
0
810222
fr09-09 2022
20:00 Amager FF 3 Skjold 12 Kastrup IA ved Diget
UHT
09. sep 2022
20:00
Amager FF 3
Skjold 12
UHT
810263
10-09 2022
16:00 ØKF 4 FA 2000 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
10. sep 2022
16:00
ØKF 4
3
FA 2000 10
2
810223
11-09 2022
12:00 Jægersborg 3 Oversidder Gentofte Sportspark Vest
11. sep 2022
12:00
Jægersborg 3
Oversidder
810264
11-09 2022
14:00 Frem 3 FB 12 Valby Idrætspark
2
-
2
11. sep 2022
14:00
Frem 3
2
FB 12
2
810268
17-09 2022
10:00 Skjold 12 Jægersborg 3 Fælledparken
UHT
17. sep 2022
10:00
Skjold 12
Jægersborg 3
UHT
810269
17-09 2022
16:00 Union 7 FB 12 Genforeningspladsen
6
-
0
17. sep 2022
16:00
Union 7
6
FB 12
0
810265
18-09 2022
16:00 Heimdal 3 Amager FF 3 Fælledparken
1
-
3
18. sep 2022
16:00
Heimdal 3
1
Amager FF 3
3
810266
18-09 2022
16:00 Oversidder ØKF 4
18. sep 2022
16:00
Oversidder
ØKF 4
810267
18-09 2022
16:00 FA 2000 10 Frem 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
18. sep 2022
16:00
FA 2000 10
6
Frem 3
0
810270
fr23-09 2022
20:00 Amager FF 3 Union 7 Kastrup IA ved Diget
0
-
2
23. sep 2022
20:00
Amager FF 3
0
Union 7
2
810272
24-09 2022
16:00 FB 12 FA 2000 10 Jens Jessens Vej
0
-
9
24. sep 2022
16:00
FB 12
0
FA 2000 10
9
810271
25-09 2022
12:00 Jægersborg 3 Heimdal 3 Gentofte Sportspark Vest
HHT
25. sep 2022
12:00
Jægersborg 3
Heimdal 3
HHT
810273
25-09 2022
12:00 ØKF 4 Skjold 12 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
25. sep 2022
12:00
ØKF 4
3
Skjold 12
5
810274
25-09 2022
14:00 Frem 3 Oversidder Valby Idrætspark
25. sep 2022
14:00
Frem 3
Oversidder
810221
on28-09 2022
20:00 Union 7 Heimdal 3 Genforeningspladsen
6
-
3
28. sep 2022
20:00
Union 7
6
Heimdal 3
3
810279
fr30-09 2022
18:00 Union 7 FA 2000 10 Genforeningspladsen
3
-
1
30. sep 2022
18:00
Union 7
3
FA 2000 10
1
810277
fr30-09 2022
20:00 Amager FF 3 Jægersborg 3 Kastrup IA ved Diget
UHT
30. sep 2022
20:00
Amager FF 3
Jægersborg 3
UHT
810278
01-10 2022
10:00 Skjold 12 Frem 3 Fælledparken
1
-
4
01. okt 2022
10:00
Skjold 12
1
Frem 3
4
810275
02-10 2022
12:00 Heimdal 3 ØKF 4 Fælledparken
6
-
1
02. okt 2022
12:00
Heimdal 3
6
ØKF 4
1
810276
02-10 2022
16:00 Oversidder FB 12
02. okt 2022
16:00
Oversidder
FB 12
810282
09-10 2022
10:00 FB 12 Skjold 12 Jens Jessens Vej
2
-
3
09. okt 2022
10:00
FB 12
2
Skjold 12
3
810283
09-10 2022
10:00 ØKF 4 Amager FF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
09. okt 2022
10:00
ØKF 4
2
Amager FF 3
1
810281
09-10 2022
12:00 Jægersborg 3 Union 7 Gentofte Sportspark Vest
HHT
09. okt 2022
12:00
Jægersborg 3
Union 7
HHT
810284
09-10 2022
14:00 Frem 3 Heimdal 3 Valby Idrætspark
3
-
0
09. okt 2022
14:00
Frem 3
3
Heimdal 3
0
810280
09-10 2022
16:00 FA 2000 10 Oversidder Jens Jessens Vej
09. okt 2022
16:00
FA 2000 10
Oversidder
810286
on12-10 2022
18:00 Amager FF 3 Frem 3 Kastrup IA ved Diget
6
-
0
12. okt 2022
18:00
Amager FF 3
6
Frem 3
0
810288
fr14-10 2022
18:00 Skjold 12 FA 2000 10 Fælledparken
0
-
1
14. okt 2022
18:00
Skjold 12
0
FA 2000 10
1
810289
15-10 2022
16:00 Union 7 Oversidder Grøndal Multicenter
15. okt 2022
16:00
Union 7
Oversidder
810285
16-10 2022
12:00 Heimdal 3 FB 12 Fælledparken
2
-
4
16. okt 2022
12:00
Heimdal 3
2
FB 12
4
810287
16-10 2022
12:00 Jægersborg 3 ØKF 4 Gentofte Sportspark Vest
HHT
16. okt 2022
12:00
Jægersborg 3
ØKF 4
HHT
810293
fr21-10 2022
18:00 Union 7 ØKF 4 Genforeningspladsen
2
-
1
21. okt 2022
18:00
Union 7
2
ØKF 4
1
810291
22-10 2022
14:00 FA 2000 10 Heimdal 3 Jens Jessens Vej
UHT
22. okt 2022
14:00
FA 2000 10
Heimdal 3
UHT
810292
23-10 2022
10:00 FB 12 Amager FF 3 Jens Jessens Vej
4
-
3
23. okt 2022
10:00
FB 12
4
Amager FF 3
3
810290
23-10 2022
12:00 Oversidder Skjold 12
23. okt 2022
12:00
Oversidder
Skjold 12
810294
23-10 2022
14:00 Frem 3 Jægersborg 3 Valby Idrætspark
UHT
23. okt 2022
14:00
Frem 3
Jægersborg 3
UHT
810295
30-10 2022
14:00 Heimdal 3 Oversidder Fælledparken
30. okt 2022
14:00
Heimdal 3
Oversidder
810296
30-10 2022
14:00 Amager FF 3 FA 2000 10 Kastrup IA ved Diget
3
-
6
30. okt 2022
14:00
Amager FF 3
3
FA 2000 10
6
810297
30-10 2022
14:00 Jægersborg 3 FB 12 Gentofte Sportspark Vest
HHT
30. okt 2022
14:00
Jægersborg 3
FB 12
HHT
810298
30-10 2022
14:00 Skjold 12 Union 7 Fælledparken
1
-
5
30. okt 2022
14:00
Skjold 12
1
Union 7
5
810299
30-10 2022
14:00 ØKF 4 Frem 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
6
30. okt 2022
14:00
ØKF 4
0
Frem 3
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind