Serie 3, P2/5 Efterår, Pulje 3 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
509214
fr26-08 2022
18:00 Østerbro IF 3 Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
26. aug 2022
18:00
Østerbro IF 3
2
Union 3
2
509211
fr26-08 2022
20:00 Oversidder Hvidovre IF 3
26. aug 2022
20:00
Oversidder
Hvidovre IF 3
509213
27-08 2022
16:00 Sundby BK 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
27. aug 2022
16:00
Sundby BK 4
Oversidder
HHT
509209
28-08 2022
12:00 Jægersborg 2 B 1903 6 Gentofte Sportspark Øst
3
-
2
28. aug 2022
12:00
Jægersborg 2
3
B 1903 6
2
509210
28-08 2022
14:00 ØKF 2 Kastrup 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
28. aug 2022
14:00
ØKF 2
4
Kastrup 3
1
509212
28-08 2022
14:00 Sønderbro Fight 3 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
28. aug 2022
14:00
Sønderbro Fight 3
0
FB 6
0
509215
03-09 2022
12:00 Union 3 Sundby BK 4 Grøndal Multicenter
3
-
3
03. sep 2022
12:00
Union 3
3
Sundby BK 4
3
509217
03-09 2022
14:00 FB 6 ØKF 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
03. sep 2022
14:00
FB 6
2
ØKF 2
2
509220
04-09 2022
12:00 Hvidovre IF 3 Jægersborg 2 Hvidovre IF's baner
1
-
0
04. sep 2022
12:00
Hvidovre IF 3
1
Jægersborg 2
0
509218
04-09 2022
14:00 Oversidder Sønderbro Fight 3
04. sep 2022
14:00
Oversidder
Sønderbro Fight 3
509219
04-09 2022
16:00 B 1903 6 Østerbro IF 3 B1903
3
-
1
04. sep 2022
16:00
B 1903 6
3
Østerbro IF 3
1
509216
04-09 2022
16:00 Kastrup 3 Oversidder Kastrup IA ved Røllikevej
HHT
04. sep 2022
16:00
Kastrup 3
Oversidder
HHT
509226
fr09-09 2022
18:00 Østerbro IF 3 Hvidovre IF 3 Fælledparken
1
-
2
09. sep 2022
18:00
Østerbro IF 3
1
Hvidovre IF 3
2
509222
fr09-09 2022
20:00 Oversidder Jægersborg 2
09. sep 2022
20:00
Oversidder
Jægersborg 2
509221
10-09 2022
10:00 ØKF 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
10. sep 2022
10:00
ØKF 2
Oversidder
509225
10-09 2022
16:00 Sundby BK 4 B 1903 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
10. sep 2022
16:00
Sundby BK 4
3
B 1903 6
2
509224
11-09 2022
12:00 Sønderbro Fight 3 Union 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
11. sep 2022
12:00
Sønderbro Fight 3
Union 3
UHT
509223
11-09 2022
16:00 Kastrup 3 FB 6 Kastrup IA ved Røllikevej
0
-
3
11. sep 2022
16:00
Kastrup 3
0
FB 6
3
509231
on14-09 2022
17:45 B 1903 6 Sønderbro Fight 3 B1903
5
-
2
14. sep 2022
17:45
B 1903 6
5
Sønderbro Fight 3
2
509228
on14-09 2022
18:00 Jægersborg 2 Østerbro IF 3 Gentofte Sportspark Vest
3
-
1
14. sep 2022
18:00
Jægersborg 2
3
Østerbro IF 3
1
509227
on14-09 2022
20:00 Union 3 ØKF 2 Genforeningspladsen
0
-
5
14. sep 2022
20:00
Union 3
0
ØKF 2
5
509264
to15-09 2022
17:45 Hvidovre IF 3 Sundby BK 4 Hvidovre IF's baner
4
-
1
15. sep 2022
17:45
Hvidovre IF 3
4
Sundby BK 4
1
509230
to15-09 2022
18:00 Oversidder Kastrup 3
UHT
15. sep 2022
18:00
Oversidder
Kastrup 3
UHT
509229
to15-09 2022
19:30 FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
15. sep 2022
19:30
FB 6
Oversidder
509266
fr16-09 2022
20:00 Oversidder Østerbro IF 3
16. sep 2022
20:00
Oversidder
Østerbro IF 3
509269
17-09 2022
14:00 FB 6 Oversidder Jens Jessens Vej
17. sep 2022
14:00
FB 6
Oversidder
509270
17-09 2022
16:00 Sundby BK 4 Jægersborg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
6
17. sep 2022
16:00
Sundby BK 4
2
Jægersborg 2
6
509268
18-09 2022
12:00 Sønderbro Fight 3 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
18. sep 2022
12:00
Sønderbro Fight 3
3
Hvidovre IF 3
2
509265
18-09 2022
14:00 ØKF 2 B 1903 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
18. sep 2022
14:00
ØKF 2
1
B 1903 6
3
509267
18-09 2022
16:00 Kastrup 3 Union 3 Kastrup IA ved Røllikevej
2
-
2
18. sep 2022
16:00
Kastrup 3
2
Union 3
2
509274
fr23-09 2022
20:00 Østerbro IF 3 Sundby BK 4 Fælledparken
11
-
1
23. sep 2022
20:00
Østerbro IF 3
11
Sundby BK 4
1
509271
24-09 2022
12:00 Union 3 FB 6 Genforeningspladsen
0
-
1
24. sep 2022
12:00
Union 3
0
FB 6
1
509272
25-09 2022
12:00 Jægersborg 2 Sønderbro Fight 3 Gentofte Sportspark Øst
2
-
0
25. sep 2022
12:00
Jægersborg 2
2
Sønderbro Fight 3
0
509273
25-09 2022
14:00 Oversidder Oversidder
25. sep 2022
14:00
Oversidder
Oversidder
509276
25-09 2022
14:00 Hvidovre IF 3 ØKF 2 Hvidovre IF's baner
1
-
0
25. sep 2022
14:00
Hvidovre IF 3
1
ØKF 2
0
509275
25-09 2022
16:00 B 1903 6 Kastrup 3 B1903
3
-
2
25. sep 2022
16:00
B 1903 6
3
Kastrup 3
2
509278
01-10 2022
16:00 Oversidder Sundby BK 4
UHT
01. okt 2022
16:00
Oversidder
Sundby BK 4
UHT
509348
01-10 2022
16:00 FB 6 B 1903 6 Jens Jessens Vej
UHT
01. okt 2022
16:00
FB 6
B 1903 6
UHT
509347
02-10 2022
12:00 Sønderbro Fight 3 Østerbro IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
02. okt 2022
12:00
Sønderbro Fight 3
1
Østerbro IF 3
3
509351
02-10 2022
14:00 Oversidder Union 3
02. okt 2022
14:00
Oversidder
Union 3
509346
02-10 2022
16:00 Kastrup 3 Hvidovre IF 3 Kastrup IA ved Røllikevej
HHT
02. okt 2022
16:00
Kastrup 3
Hvidovre IF 3
HHT
509362
fr07-10 2022
19:00 Hvidovre IF 3 FB 6 Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
3
07. okt 2022
19:00
Hvidovre IF 3
0
FB 6
3
509359
fr07-10 2022
20:00 Østerbro IF 3 ØKF 2 Fælledparken
3
-
0
07. okt 2022
20:00
Østerbro IF 3
3
ØKF 2
0
509356
08-10 2022
12:00 Union 3 Oversidder Genforeningspladsen
08. okt 2022
12:00
Union 3
Oversidder
509358
08-10 2022
16:00 Sundby BK 4 Sønderbro Fight 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
08. okt 2022
16:00
Sundby BK 4
Sønderbro Fight 3
HHT
509357
09-10 2022
12:00 Jægersborg 2 Kastrup 3 Gentofte Sportspark Vest
6
-
0
09. okt 2022
12:00
Jægersborg 2
6
Kastrup 3
0
509361
09-10 2022
16:00 B 1903 6 Oversidder B1903
09. okt 2022
16:00
B 1903 6
Oversidder
510715
fr14-10 2022
19:00 FB 6 Jægersborg 2 Jens Jessens Vej
0
-
0
14. okt 2022
19:00
FB 6
0
Jægersborg 2
0
509365
fr14-10 2022
20:00 Oversidder Sønderbro Fight 3
14. okt 2022
20:00
Oversidder
Sønderbro Fight 3
509363
15-10 2022
16:00 Union 3 B 1903 6 Genforeningspladsen
2
-
2
15. okt 2022
16:00
Union 3
2
B 1903 6
2
509364
16-10 2022
14:00 ØKF 2 Sundby BK 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
16. okt 2022
14:00
ØKF 2
Sundby BK 4
UHT
510716
16-10 2022
14:00 Oversidder Hvidovre IF 3
16. okt 2022
14:00
Oversidder
Hvidovre IF 3
509366
16-10 2022
16:00 Kastrup 3 Østerbro IF 3 Kastrup IA ved Røllikevej
HHT
16. okt 2022
16:00
Kastrup 3
Østerbro IF 3
HHT
510718
fr21-10 2022
20:00 Oversidder B 1903 6
21. okt 2022
20:00
Oversidder
B 1903 6
510720
22-10 2022
16:00 Sundby BK 4 Kastrup 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
22. okt 2022
16:00
Sundby BK 4
Kastrup 3
510717
23-10 2022
12:00 Jægersborg 2 Oversidder Gentofte Sportspark Øst
23. okt 2022
12:00
Jægersborg 2
Oversidder
510719
23-10 2022
12:00 Sønderbro Fight 3 ØKF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
0
23. okt 2022
12:00
Sønderbro Fight 3
2
ØKF 2
0
510721
23-10 2022
14:00 Østerbro IF 3 FB 6 Fælledparken
2
-
3
23. okt 2022
14:00
Østerbro IF 3
2
FB 6
3
510722
23-10 2022
16:00 Hvidovre IF 3 Union 3 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
3
23. okt 2022
16:00
Hvidovre IF 3
1
Union 3
3
509277
ti25-10 2022
20:15 ØKF 2 Jægersborg 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
25. okt 2022
20:15
ØKF 2
2
Jægersborg 2
3
510725
30-10 2022
10:00 Kastrup 3 Sønderbro Fight 3 Kastrup IA ved Diget
HHT
30. okt 2022
10:00
Kastrup 3
Sønderbro Fight 3
HHT
510726
30-10 2022
12:00 FB 6 Sundby BK 4 Jens Jessens Vej
UHT
30. okt 2022
12:00
FB 6
Sundby BK 4
UHT
510727
30-10 2022
12:00 Oversidder Østerbro IF 3
30. okt 2022
12:00
Oversidder
Østerbro IF 3
510728
30-10 2022
12:00 B 1903 6 Hvidovre IF 3 B1903
3
-
0
30. okt 2022
12:00
B 1903 6
3
Hvidovre IF 3
0
510724
30-10 2022
12:00 ØKF 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
30. okt 2022
12:00
ØKF 2
Oversidder
510723
30-10 2022
14:00 Union 3 Jægersborg 2 Genforeningspladsen
2
-
1
30. okt 2022
14:00
Union 3
2
Jægersborg 2
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10,11 og 12 i alle fire puljer rykker ned 

Log ind