MENU

U15 Drenge Ligaen 2022/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
375613
13-08 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Esbjerg fB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
6
-
1
375614
13-08 2022
Kl. 12:30
Vejle B Brøndby IF VB Parken
5
-
1
375616
13-08 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Silkeborg IF Randers Stadion, kunstgræs
0
-
2
375617
13-08 2022
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
0
-
5
375618
13-08 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub FC Midtjylland Farum Park
4
-
1
375619
13-08 2022
Kl. 13:00
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
2
375629
20-08 2022
Kl. 12:00
Vejle B Randers Freja FC VB Parken
3
-
4
375625
20-08 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane
1
-
8
375628
fr
26-08 2022
Kl. 18:00
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
2
375630
27-08 2022
Kl. 12:30
OB Esbjerg fB OB-Ådalen
2
-
1
375631
27-08 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF SønderjyskE Søholt Idrætsanlæg
0
-
3
375633
27-08 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub AaB Farum Park
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
5 - 6
375632
on
31-08 2022
Kl. 18:30
Lyngby FC København Lyngby Stadion
0
-
3
375637
03-09 2022
Kl. 12:00
Esbjerg fB Silkeborg IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0
-
3
375634
03-09 2022
Kl. 12:30
Brøndby IF OB Brøndby Stadion
0
-
2
375639
03-09 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane
Straffesparkskonkurrence
4 - 2
3
-
3
375640
03-09 2022
Kl. 13:00
FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
Straffesparkskonkurrence
5 - 3
1
-
1
375635
03-09 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
2
-
1
375636
03-09 2022
Kl. 13:00
AaB Vejle B AaB's Anlæg
3
-
5
375638
03-09 2022
Kl. 13:30
AGF Farum Boldklub AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
3
375642
10-09 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Randers Freja FC Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3
-
3
Straffesparkskonkurrence
5 - 7
375643
10-09 2022
Kl. 12:30
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
3
-
1
375644
10-09 2022
Kl. 12:30
Vejle B Farum Boldklub VB Parken
3
-
4
375645
10-09 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF AaB Søholt Idrætsanlæg
1
-
4
375646
10-09 2022
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion
0
-
1
375648
17-09 2022
Kl. 12:30
OB Vejle B OB-Ådalen
1
-
0
375653
17-09 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Haderslev Kunstgræsbane
0
-
1
375650
17-09 2022
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
3
-
4
375651
17-09 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub Lyngby Farum Park
4
-
0
375652
17-09 2022
Kl. 13:00
AGF Brøndby IF AGF's anlæg - Fredensvang
3
-
4
375626
24-09 2022
Kl. 14:00
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
0
375621
ti
27-09 2022
Kl. 17:00
Brøndby IF Farum Boldklub Brøndby Stadion
3
-
2
375620
ti
27-09 2022
Kl. 19:00
FC Midtjylland AGF Ikast FC Stadion Allé
2
-
1
375647
on
28-09 2022
Kl. 16:00
Esbjerg fB FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
0
-
1
375623
on
28-09 2022
Kl. 18:30
Silkeborg IF Vejle B JYSK Park (kunstgræs)
2
-
0
375655
01-10 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland Esbjerg fB Ikast FC Stadion Allé
3
-
1
375656
01-10 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1
-
2
375657
01-10 2022
Kl. 12:30
Brøndby IF AaB Brøndby Stadion
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
3 - 4
375658
01-10 2022
Kl. 12:30
Vejle B FC København VB Parken
3
-
2
375659
01-10 2022
Kl. 12:30
OB Farum Boldklub OB-Ådalen
4
-
0
375661
01-10 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
0
-
1
375660
01-10 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF AGF Søholt Idrætsanlæg
1
-
2
410961 on
05-10 2022
Kl. 18:00
Silkeborg IF FC Midtjylland Søholt Kunstbane 1
375668
08-10 2022
Kl. 12:00
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
375665
08-10 2022
Kl. 12:00
Esbjerg fB Brøndby IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
375666
08-10 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub AC Horsens Farum Park
375662
08-10 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
375663
08-10 2022
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
375664
08-10 2022
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg IF Lyngby Stadion
411072 ti
11-10 2022
Kl. 17:15
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
375670 on
12-10 2022
Kl. 17:00
Brøndby IF FC København Brøndby Stadion
375671 on
12-10 2022
Kl. 18:30
Vejle B Esbjerg fB VB Parken Gammel Kunst 1
375672
15-10 2022
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
375673
15-10 2022
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg
377622
15-10 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF AC Horsens Søholt Idrætsanlæg
410964 ti
18-10 2022
Kl. 12:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
410965 fr
21-10 2022
Kl. 14:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
410959
22-10 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Brøndby IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
410960
22-10 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Farum Boldklub Randers Stadion, kunstgræs
410962
22-10 2022
Kl. 13:00
Lyngby Vejle B Lyngby Stadion
375667 fr
28-10 2022
Kl. 18:00
AGF Vejle B AGF's anlæg - Fredensvang
375654
29-10 2022
Kl. 14:00
FC København Silkeborg IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
375624
29-10 2022
Kl. 14:15
Esbjerg fB Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
377632
05-11 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Vejle B Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
377633
05-11 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
377634
05-11 2022
Kl. 13:00
Silkeborg IF OB Søholt Idrætsanlæg
377635
05-11 2022
Kl. 13:30
Lyngby Brøndby IF Lyngby Stadion
377636
05-11 2022
Kl. 15:30
Farum Boldklub Esbjerg fB Right to Dream Park
410950
05-11 2022
Kl. 17:00
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
410952
12-11 2022
Kl. 12:30
Vejle B FC Midtjylland VB Parken
410953
12-11 2022
Kl. 12:30
OB AC Horsens OB-Ådalen
410954
12-11 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby IF Randers Stadion, kunstgræs
410955
12-11 2022
Kl. 13:00
AaB Esbjerg fB AaB's Anlæg
410956
12-11 2022
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
410957
12-11 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub Silkeborg IF Farum Park
410958
12-11 2022
Kl. 13:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
375615 on
16-11 2022
Kl. 15:00
OB FC København OB-Ådalen
377624
19-11 2022
Kl. 12:30
FC Midtjylland AC Horsens Ikast FC Stadion Allé
377625
19-11 2022
Kl. 12:30
Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
377626
19-11 2022
Kl. 12:30
Vejle B SønderjyskE VB Parken
377627
19-11 2022
Kl. 12:30
OB Lyngby OB-Ådalen
377628
19-11 2022
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
377629
19-11 2022
Kl. 13:00
Farum Boldklub FC København Farum Park
377631
19-11 2022
Kl. 13:00
AGF Esbjerg fB AGF's anlæg - Fredensvang
410963 on
23-11 2022
Kl. 19:00
Esbjerg fB SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
375622
26-11 2022
Kl. 13:00
AC Horsens AaB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
375649
26-11 2022
Kl. 14:00
Randers Freja FC Esbjerg fB Randers Stadion, kunstgræs
410951
26-11 2022
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
377623
03-12 2022
Kl. 13:00
SønderjyskE Farum Boldklub Haderslev Kunstgræsbane
375641
11-02 2023
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
375627
18-02 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby IF EDC Arena – Ikast (kunst)
410971
25-02 2023
Kl. 12:00
AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
410973
25-02 2023
Kl. 12:00
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
410969
25-02 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB Vejle B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
410966
25-02 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast FC Stadion Allé
410967
25-02 2023
Kl. 13:00
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg
410970
25-02 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub Brøndby IF Farum Park
410974
04-03 2023
Kl. 12:30
AC Horsens Farum Boldklub Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
410975
04-03 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
410976
04-03 2023
Kl. 12:30
Vejle B AaB VB Parken
410977
04-03 2023
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
410978
04-03 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
410979
04-03 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF Lyngby Søholt Idrætsanlæg
410980
04-03 2023
Kl. 17:00
SønderjyskE Esbjerg fB Haderslev Kunstgræsbane
411067
11-03 2023
Kl. 12:00
FC København Esbjerg fB Kunst, KB, P. Bangs Vej
410981
11-03 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland AaB Ikast FC Stadion Allé
411062
11-03 2023
Kl. 12:30
AC Horsens Silkeborg IF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
411063
11-03 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF Vejle B Brøndby Stadion
411064
11-03 2023
Kl. 12:30
OB SønderjyskE OB-Ådalen
411065
11-03 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub Randers Freja FC Farum Park
411066
11-03 2023
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
410968
18-03 2023
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
411077
25-03 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF Lyngby Brøndby Stadion
411073
01-04 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411074
01-04 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby IF Haderslev Kunstgræsbane
411068
01-04 2023
Kl. 12:30
Vejle B AC Horsens VB Parken
411069
01-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion, kunstgræs
411070
01-04 2023
Kl. 13:00
AaB Farum Boldklub AaB's Anlæg
411071
01-04 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF FC København Søholt Idrætsanlæg
375669
01-04 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
411081
08-04 2023
Kl. 12:00
FC København Vejle B Kunst, KB, P. Bangs Vej
411075
08-04 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland Silkeborg IF Ikast FC Stadion Allé
411076
08-04 2023
Kl. 12:30
AC Horsens SønderjyskE Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
411078
08-04 2023
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
411079
08-04 2023
Kl. 13:00
Esbjerg fB Farum Boldklub Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411080
08-04 2023
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
411087
15-04 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411088
15-04 2023
Kl. 12:00
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
411082
15-04 2023
Kl. 12:30
Vejle B OB VB Parken
411083
15-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion, kunstgræs
411084
15-04 2023
Kl. 13:00
AaB Brøndby IF AaB's Anlæg
411085
15-04 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF Farum Boldklub Søholt Idrætsanlæg
411086
15-04 2023
Kl. 13:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
411095
22-04 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle B Haderslev Kunstgræsbane
411089
22-04 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast FC Stadion Allé
411090
22-04 2023
Kl. 12:30
AC Horsens FC København Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
411091
22-04 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF Esbjerg fB Brøndby Stadion
411092
22-04 2023
Kl. 12:30
OB Silkeborg IF OB-Ådalen
411093
22-04 2023
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
411094
22-04 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub AGF Farum Park
411099
29-04 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411102
29-04 2023
Kl. 12:00
FC København Brøndby IF Kunst, KB, P. Bangs Vej
411096
29-04 2023
Kl. 12:30
Vejle B Silkeborg IF VB Parken
411097
29-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion, kunstgræs
411098
29-04 2023
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
411100
29-04 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub SønderjyskE Farum Park
411101
29-04 2023
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
411103
06-05 2023
Kl. 12:30
AC Horsens FC Midtjylland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
411104
06-05 2023
Kl. 12:30
OB Brøndby IF OB-Ådalen
411109
06-05 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Haderslev Kunstgræsbane
411105
06-05 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC Vejle B Randers Stadion, kunstgræs
411106
06-05 2023
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg
411107
06-05 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF Esbjerg fB Søholt Idrætsanlæg
411108
06-05 2023
Kl. 13:00
Lyngby Farum Boldklub Lyngby Stadion
411112
13-05 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411116
13-05 2023
Kl. 12:00
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
411110
13-05 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland Vejle B Ikast FC Stadion Allé
411111
13-05 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF AC Horsens Brøndby Stadion
411115
13-05 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg IF Haderslev Kunstgræsbane
411113
13-05 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub OB Farum Park
411114
13-05 2023
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
411153
03-06 2023
Kl. 12:00
Esbjerg fB OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411154
03-06 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
411148
03-06 2023
Kl. 12:30
FC Midtjylland Farum Boldklub Ikast FC Stadion Allé
411150
03-06 2023
Kl. 12:30
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
411151
03-06 2023
Kl. 12:30
Vejle B Lyngby VB Parken
411152
03-06 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF Randers Freja FC Søholt Idrætsanlæg
411149
03-06 2023
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
411161
10-06 2023
Kl. 12:00
FC København Farum Boldklub Kunst, KB, P. Bangs Vej
411155
10-06 2023
Kl. 12:30
Vejle B AGF VB Parken
411156
10-06 2023
Kl. 12:30
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
411157
10-06 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
411158
10-06 2023
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
411159
10-06 2023
Kl. 13:00
Silkeborg IF Brøndby IF Søholt Idrætsanlæg
411160
10-06 2023
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg fB Lyngby Stadion
411162
17-06 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København Ikast FC Stadion Allé
411163
17-06 2023
Kl. 13:00
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
411164
17-06 2023
Kl. 13:00
Brøndby IF Randers Freja FC Brøndby Stadion
411170
17-06 2023
Kl. 13:00
Esbjerg fB AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
411171
17-06 2023
Kl. 13:00
Farum Boldklub Vejle B Farum Park
411172
17-06 2023
Kl. 13:00
AGF Silkeborg IF AGF's anlæg - Fredensvang
411173
17-06 2023
Kl. 13:00
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U15 liga i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind