MENU

U19 Drenge Ligaen 2022/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
369180
13-08 2022
Kl. 12:30
Vejle Brøndby VB Parken
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
2 - 3
369181
13-08 2022
Kl. 12:30
OB FC København OB-Ådalen
0
-
4
369182
13-08 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
2
-
2
Straffesparkskonkurrence
14 - 15
369183
13-08 2022
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
5
-
0
369184
13-08 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
1
-
2
369186
13-08 2022
Kl. 13:00
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
4
369195
fr
19-08 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1
-
4
369190
20-08 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
6
-
1
369192
20-08 2022
Kl. 13:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
0
-
3
369193
20-08 2022
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
4
-
0
369194
20-08 2022
Kl. 13:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0
-
2
369196
20-08 2022
Kl. 13:00
FC København Randers Freja FC KB. P. Bangsvej
1
-
0
369179
on
24-08 2022
Kl. 19:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens
2
-
1
369199
27-08 2022
Kl. 12:30
Vejle Randers Freja FC VB Parken
2
-
4
369200
27-08 2022
Kl. 12:30
OB Esbjerg OB-Ådalen
3
-
0
369201
27-08 2022
Kl. 13:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
3
-
1
369202
27-08 2022
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
0
-
5
369203
27-08 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park
6
-
1
369197
27-08 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
4
-
3
369198
27-08 2022
Kl. 14:00
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
1
-
1
Straffesparkskonkurrence
3 - 5
369207
on
31-08 2022
Kl. 19:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
0
-
0
369204
03-09 2022
Kl. 12:30
Brøndby OB Brøndby Stadion
Straffesparkskonkurrence
4 - 3
3
-
3
369209
03-09 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
5
-
1
369210
03-09 2022
Kl. 13:00
FC København AC Horsens KB. P. Bangsvej
4
-
0
369205
03-09 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion
1
-
0
369206
03-09 2022
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg
3
-
0
369208
03-09 2022
Kl. 13:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
0
-
4
369212
10-09 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Randers Freja FC CASA Arena Horsens
2
-
0
369213
10-09 2022
Kl. 12:30
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
2
-
3
369214
10-09 2022
Kl. 12:30
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
1
-
4
369217
10-09 2022
Kl. 12:30
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
Straffesparkskonkurrence
7 - 4
3
-
3
369215
10-09 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
3
-
0
369216
10-09 2022
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lundtofte Idrætsplads
3
-
1
369211
10-09 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
3
-
2
369231
ti
13-09 2022
Kl. 17:30
SønderjyskE Randers Freja FC Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0
-
2
369220
fr
16-09 2022
Kl. 17:30
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
1
-
5
369218
17-09 2022
Kl. 12:30
OB Vejle OB-Ådalen
5
-
3
369223
17-09 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0
-
2
369219
17-09 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
3
-
1
369221
17-09 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park
Straffesparkskonkurrence
6 - 5
3
-
3
369222
17-09 2022
Kl. 13:00
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
4
-
1
369226
01-10 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens
369227
01-10 2022
Kl. 12:30
Brøndby AaB Brøndby Stadion
369228
01-10 2022
Kl. 12:30
Vejle FC København VB Parken
369229
01-10 2022
Kl. 12:30
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
369230
01-10 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
369225
01-10 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
369235
08-10 2022
Kl. 11:45
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369238
08-10 2022
Kl. 12:00
FC København SønderjyskE KB. P. Bangsvej
369236
08-10 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park
369237
08-10 2022
Kl. 13:00
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
369232
08-10 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
369233
08-10 2022
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
369234
08-10 2022
Kl. 13:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
369240
15-10 2022
Kl. 12:30
Brøndby FC København Brøndby Stadion
369241
15-10 2022
Kl. 12:30
Vejle Esbjerg VB Parken
369242
15-10 2022
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
369245
15-10 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369243
15-10 2022
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg
369244
15-10 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
369239
15-10 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
369250
22-10 2022
Kl. 11:45
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369246
22-10 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens
369248
22-10 2022
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
369249
22-10 2022
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Lyngby Stadion
369251
22-10 2022
Kl. 13:00
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
369252
22-10 2022
Kl. 14:00
FC København AaB KB. P. Bangsvej
369254
29-10 2022
Kl. 12:30
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
369255
29-10 2022
Kl. 12:30
Vejle SønderjyskE VB Parken
369256
29-10 2022
Kl. 12:30
OB Lyngby OB-Ådalen
369257
29-10 2022
Kl. 13:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
369258
29-10 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park
369259
29-10 2022
Kl. 13:00
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
369253
29-10 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
369263
05-11 2022
Kl. 11:00
Lyngby Brøndby Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
369265
05-11 2022
Kl. 12:15
SønderjyskE AaB Haderslev Kunstgræsbane
369260
05-11 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens
369261
05-11 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
369262
05-11 2022
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
369264
05-11 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Right to Dream Park
369266
05-11 2022
Kl. 13:30
FC København FC Midtjylland Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
369267
12-11 2022
Kl. 12:30
Vejle FC Midtjylland VB Parken
369268
12-11 2022
Kl. 12:30
OB AC Horsens OB-Ådalen
369269
12-11 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
369270
12-11 2022
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
369271
12-11 2022
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
369272
12-11 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
369273
12-11 2022
Kl. 13:00
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
369224
03-12 2022
Kl. 13:00
FC København Silkeborg KB. P. Bangsvej
369191
10-12 2022
Kl. 12:30
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
369279
18-02 2023
Kl. 11:45
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369280
18-02 2023
Kl. 12:15
SønderjyskE FC København Haderslev Kunstgræsbane
369276
18-02 2023
Kl. 12:30
Brøndby AGF Brøndby Stadion
369277
18-02 2023
Kl. 12:30
Vejle Lyngby VB Parken
369278
18-02 2023
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
369274
18-02 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
369284
25-02 2023
Kl. 11:45
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369298
25-02 2023
Kl. 12:00
AC Horsens AGF Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
369299
25-02 2023
Kl. 12:00
FC København OB KB. P. Bangsvej
369283
25-02 2023
Kl. 12:15
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
369297
25-02 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
369281
25-02 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
369282
25-02 2023
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
369306
04-03 2023
Kl. 12:15
SønderjyskE Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane
369300
04-03 2023
Kl. 12:30
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens
369301
04-03 2023
Kl. 12:30
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
369302
04-03 2023
Kl. 12:30
Vejle AaB VB Parken
369303
04-03 2023
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
369304
04-03 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
369305
04-03 2023
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
369313
11-03 2023
Kl. 12:00
FC København Esbjerg KB. P. Bangsvej
369308
11-03 2023
Kl. 12:30
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens
369309
11-03 2023
Kl. 12:30
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
369310
11-03 2023
Kl. 12:30
OB SønderjyskE OB-Ådalen
369311
11-03 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park
369312
11-03 2023
Kl. 13:00
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
369307
11-03 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland AaB EDC Arena – Ikast (kunst)
369319
01-04 2023
Kl. 11:45
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369320
01-04 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369314
01-04 2023
Kl. 12:30
Vejle AC Horsens VB Parken
369315
01-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion, kunstgræs
369316
01-04 2023
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
369317
01-04 2023
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
369318
01-04 2023
Kl. 13:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
369247 on
05-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
369357
08-04 2023
Kl. 12:00
FC København Vejle KB. P. Bangsvej
369322
08-04 2023
Kl. 12:30
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
369323
08-04 2023
Kl. 12:30
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
369324
08-04 2023
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
369325
08-04 2023
Kl. 13:00
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369326
08-04 2023
Kl. 13:00
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
369321
08-04 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
369364 fr
14-04 2023
Kl. 15:00
FC København AGF KB. P. Bangsvej
369363
15-04 2023
Kl. 11:45
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369358
15-04 2023
Kl. 12:30
Vejle OB VB Parken
369359
15-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
369360
15-04 2023
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg
369361
15-04 2023
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
369362
15-04 2023
Kl. 13:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
369366
22-04 2023
Kl. 12:30
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens
369367
22-04 2023
Kl. 12:30
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
369368
22-04 2023
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
369371
22-04 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369365
22-04 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
369369
22-04 2023
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
369370
22-04 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
369375
29-04 2023
Kl. 11:45
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369378
29-04 2023
Kl. 12:00
FC København Brøndby KB. P. Bangsvej
369372
29-04 2023
Kl. 12:30
Vejle Silkeborg VB Parken
369373
29-04 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
369374
29-04 2023
Kl. 13:00
Lyngby OB Lyngby Stadion
369376
29-04 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
369377
29-04 2023
Kl. 13:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
369379
06-05 2023
Kl. 12:30
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens
369380
06-05 2023
Kl. 12:30
OB Brøndby OB-Ådalen
369385
06-05 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369381
06-05 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
369382
06-05 2023
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg
369383
06-05 2023
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
369384
06-05 2023
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
369441
13-05 2023
Kl. 11:45
Esbjerg Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369445
13-05 2023
Kl. 12:00
FC København Lyngby KB. P. Bangsvej
369444
13-05 2023
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369440
13-05 2023
Kl. 12:30
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
369386
13-05 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland Vejle EDC Arena – Ikast (kunst)
369442
13-05 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Farum Park
369443
13-05 2023
Kl. 13:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
369452
20-05 2023
Kl. 12:00
FC København FC Nordsjælland KB. P. Bangsvej
369446
20-05 2023
Kl. 12:30
Vejle AGF VB Parken
369447
20-05 2023
Kl. 12:30
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
369448
20-05 2023
Kl. 13:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion
369449
20-05 2023
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
369450
20-05 2023
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
369451
20-05 2023
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
369453
27-05 2023
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
369454
27-05 2023
Kl. 13:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens
369457
27-05 2023
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
369458
27-05 2023
Kl. 13:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
369459
27-05 2023
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Farum Park
369460
27-05 2023
Kl. 13:00
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
369461
27-05 2023
Kl. 13:00
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
369275
03-06 2023
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U19 liga og U19 divisionen i sæsonen 2022/2023 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind