MENU

2. Division - Grundspil 2022/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
342982
1
06-08 2022
Kl. 13:00
Skive B.93 Hancock Arena (Skive)
1
-
1
2. division
343317
1
06-08 2022
Kl. 14:00
Kolding IF Jammerbugt FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
0
2. division
342927
1
06-08 2022
Kl. 14:00
Frem HIK Valby IP, Stadion, kunst
1
-
1
2. division
342928
1
06-08 2022
Kl. 14:00
Brabrand Esbjerg fB Brabrand IF's Idrætsanlæg
1
-
3
2. division
342981
1
06-08 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde AB Roskilde Idrætspark
3
-
0
2. division
343402
1
07-08 2022
Kl. 13:00
Thisted FC Aarhus Fremad Sparekassen Thy Arena
0
-
4
SPORT LIVE
343404
2 fr
12-08 2022
Kl. 19:00
B.93 FC Roskilde Østerbro Stadion
3
-
1
SPORT LIVE
343406
2
13-08 2022
Kl. 14:00
Kolding IF Thisted FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
4
-
0
2. division
343407
2
13-08 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Frem Riisvangen Stadion
2
-
1
2. division
343408
2
13-08 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC HIK Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
1
-
4
2. division
343403
2
14-08 2022
Kl. 13:00
AB Brabrand Gladsaxe Stadion
2
-
2
2. division
343405
2
14-08 2022
Kl. 15:00
Esbjerg fB Skive Blue Water Arena
0
-
0
2. division
343412
3 fr
19-08 2022
Kl. 18:00
HIK B.93 HIK
1
-
3
2. division
343409
3
20-08 2022
Kl. 14:00
Frem Jammerbugt FC Valby IP, Stadion, kunst
2
-
0
2. division
343410
3
20-08 2022
Kl. 14:00
Skive Thisted FC Hancock Arena (Skive)
1
-
2
2. division
343427
3
20-08 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Kolding IF Roskilde Idrætspark
0
-
0
2. division
343439
3
20-08 2022
Kl. 14:00
Brabrand Aarhus Fremad Brabrand IF's Idrætsanlæg
2
-
3
2. division
343411
3
21-08 2022
Kl. 16:00
Esbjerg fB AB Blue Water Arena
3
-
2
SPORT LIVE
343520
4 fr
26-08 2022
Kl. 18:00
Aarhus Fremad Esbjerg fB Riisvangen Stadion
0
-
1
2. division
343456
4 fr
26-08 2022
Kl. 19:00
AB Frem Gladsaxe Stadion
6
-
0
2. division
343508
4
27-08 2022
Kl. 14:00
Brabrand HIK Brabrand IF's Idrætsanlæg
2
-
0
2. division
343521
4
27-08 2022
Kl. 14:00
Thisted FC FC Roskilde Sparekassen Thy Arena
1
-
1
2. division
343509 4
27-08 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Skive Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Hjemmehold taberdømt
343457
4
27-08 2022
Kl. 15:00
B.93 Kolding IF Østerbro Stadion
3
-
2
2. division
343614
5 fr
02-09 2022
Kl. 17:45
HIK AB HIK
2
-
4
2. division
343646
5
03-09 2022
Kl. 13:00
Kolding IF Esbjerg fB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2
-
0
2. division
343647
5
03-09 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Aarhus Fremad Roskilde Idrætspark
4
-
6
2. division
343546
5
03-09 2022
Kl. 14:00
Frem Thisted FC Valby IP, Stadion, kunst
1
-
1
2. division
343645
5
03-09 2022
Kl. 14:00
Skive Brabrand Hancock Arena (Skive)
2
-
1
2. division
343545 5
03-09 2022
Kl. 15:00
B.93 Jammerbugt FC Østerbro Stadion
Udehold taberdømt
343661
6
10-09 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Kolding IF Riisvangen Stadion
1
-
1
2. division
343693
6
10-09 2022
Kl. 14:00
Brabrand Frem Brabrand IF's Idrætsanlæg
0
-
0
2. division
343660 6
10-09 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC FC Roskilde Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Hjemmehold taberdømt
343658
6
11-09 2022
Kl. 13:00
AB Skive Gladsaxe Stadion
5
-
2
SPORT LIVE
343659
6
11-09 2022
Kl. 13:00
Esbjerg fB HIK Blue Water Arena
4
-
0
2. division
343692
6
11-09 2022
Kl. 14:00
Thisted FC B.93 Sparekassen Thy Arena
0
-
2
2. division
343698 7 fr
16-09 2022
Kl. 19:00
Thisted FC Jammerbugt FC Sparekassen Thy Arena
Udehold taberdømt
343695
7
17-09 2022
Kl. 13:00
HIK Skive HIK
1
-
2
2. division
343696
7
17-09 2022
Kl. 14:00
Kolding IF AB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1
-
0
2. division
343697
7
17-09 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Brabrand Roskilde Idrætspark
1
-
1
2. division
343699
7
17-09 2022
Kl. 15:00
B.93 Aarhus Fremad Østerbro Stadion
1
-
0
2. division
343694
7
18-09 2022
Kl. 13:00
Frem Esbjerg fB Valby IP, Stadion, kunst
3
-
4
SPORT LIVE
343703
8 fr
23-09 2022
Kl. 19:00
FC Roskilde HIK Roskilde Idrætspark
1
-
2
2. division
343705
8
24-09 2022
Kl. 13:00
Skive Frem Hancock Arena (Skive)
0
-
0
2. division
343701
8
24-09 2022
Kl. 14:00
Brabrand Kolding IF Brabrand IF's Idrætsanlæg
0
-
3
2. division
343704 8
24-09 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Jammerbugt FC Riisvangen Stadion
Udehold taberdømt
343700
8
25-09 2022
Kl. 13:00
AB B.93 Gladsaxe Stadion
3
-
1
SPORT LIVE
343745 9
01-10 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Skive Riisvangen Stadion
2. division
344122 9
01-10 2022
Kl. 14:00
Kolding IF Frem Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2. division
344124 9
01-10 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Esbjerg fB Roskilde Idrætspark
2. division
343746 9
01-10 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC AB Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
343706 9
01-10 2022
Kl. 15:00
B.93 Brabrand Østerbro Stadion
2. division
344168 9
02-10 2022
Kl. 15:00
Thisted FC HIK Sparekassen Thy Arena
2. division
344172 10
08-10 2022
Kl. 13:00
HIK Kolding IF Gentofte Sportspark Opv. kunst
2. division
344173 10
08-10 2022
Kl. 14:00
Frem B.93 Valby IP, Stadion, kunst
2. division
344174 10
08-10 2022
Kl. 14:00
Skive FC Roskilde Hancock Arena (Skive)
2. division
344170 10
08-10 2022
Kl. 14:00
Brabrand Thisted FC Brabrand IF's Idrætsanlæg
2. division
344169 10
09-10 2022
Kl. 13:00
AB Aarhus Fremad Gladsaxe Stadion
SPORT LIVE
344171 10
09-10 2022
Kl. 13:00
Esbjerg fB Jammerbugt FC Blue Water Arena
Kamp annulleret
344176 11 fr
14-10 2022
Kl. 19:00
Kolding IF Skive Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2. division
344179 11 fr
14-10 2022
Kl. 19:00
FC Roskilde Frem Roskilde Idrætspark
2. division
344177 11
15-10 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad HIK Riisvangen Stadion
2. division
344178 11
15-10 2022
Kl. 14:00
Thisted FC AB Sparekassen Thy Arena
2. division
344180 11
15-10 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Brabrand Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
344175 11
15-10 2022
Kl. 15:00
B.93 Esbjerg fB Østerbro Stadion
2. division
344332 12 fr
21-10 2022
Kl. 19:00
Skive Jammerbugt FC Hancock Arena (Skive)
Kamp annulleret
344183 12
22-10 2022
Kl. 13:00
HIK Thisted FC Gentofte Sportspark Opv. kunst
2. division
344331 12
22-10 2022
Kl. 14:00
Frem AB Valby IP, Stadion, kunst
2. division
344181 12
22-10 2022
Kl. 14:00
Brabrand FC Roskilde Brabrand IF's Idrætsanlæg
2. division
344182 12
23-10 2022
Kl. 13:00
Esbjerg fB Kolding IF Blue Water Arena
SPORT LIVE
344184 12
23-10 2022
Kl. 15:00
Aarhus Fremad B.93 Riisvangen Stadion
2. division
344334 13 fr
28-10 2022
Kl. 19:00
B.93 Frem Østerbro Stadion
2. division
344336 13
29-10 2022
Kl. 13:30
Thisted FC Brabrand Sparekassen Thy Arena
2. division
344335 13
29-10 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Skive Roskilde Idrætspark
2. division
344338 13
29-10 2022
Kl. 14:00
Kolding IF Aarhus Fremad Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2. division
344337 13
29-10 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Esbjerg fB Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
344333 13
30-10 2022
Kl. 13:00
AB HIK Gladsaxe Stadion
SPORT LIVE
344365 14 fr
04-11 2022
Kl. 19:00
Skive Kolding IF Hancock Arena (Skive)
2. division
344340 14
05-11 2022
Kl. 13:00
HIK Jammerbugt FC Gentofte Sportspark Opv. kunst
Kamp annulleret
344341 14
05-11 2022
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Thisted FC Riisvangen Stadion
2. division
344342 14
05-11 2022
Kl. 14:00
Brabrand AB Brabrand IF's Idrætsanlæg
2. division
344339 14
05-11 2022
Kl. 14:00
Frem FC Roskilde Valby IP, Stadion, kunst
2. division
344343 14
06-11 2022
Kl. 15:00
Esbjerg fB B.93 Blue Water Arena
2. division
344610 15
12-11 2022
Kl. 14:00
Kolding IF HIK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2. division
344611 15
12-11 2022
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Aarhus Fremad Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
344476 15
12-11 2022
Kl. 15:00
B.93 Skive Østerbro Stadion
2. division
344451 15
13-11 2022
Kl. 13:00
AB FC Roskilde Gladsaxe Stadion
SPORT LIVE
344477 15
13-11 2022
Kl. 14:00
Thisted FC Frem Sparekassen Thy Arena
2. division
344489 15
13-11 2022
Kl. 15:00
Esbjerg fB Brabrand Blue Water Arena
2. division
344705 16 fr
18-11 2022
Kl. 19:00
Skive Esbjerg fB Hancock Arena (Skive)
SPORT LIVE
344785 16
19-11 2022
Kl. 13:00
HIK Aarhus Fremad Gentofte Sportspark Opv. kunst
2. division
344658 16
19-11 2022
Kl. 14:00
Frem Kolding IF Valby IP, Stadion, kunst
2. division
344659 16
19-11 2022
Kl. 14:00
Brabrand B.93 Brabrand IF's Idrætsanlæg
2. division
344706 16
19-11 2022
Kl. 14:00
FC Roskilde Jammerbugt FC Roskilde Idrætspark
Kamp annulleret
344614 16
20-11 2022
Kl. 14:00
AB Thisted FC Gladsaxe Stadion
2. division
343702 8 on
23-11 2022
Kl. 18:30
Esbjerg fB Thisted FC Blue Water Arena
SPORT LIVE
344794 17
11-03 2023
Kl. 13:00
Skive HIK Hancock Arena (Skive)
344788 17
11-03 2023
Kl. 14:00
Aarhus Fremad AB Koncenton Park (ASA kunstgræs)
344791 17
11-03 2023
Kl. 14:00
Kolding IF Brabrand Autocentralen Park (Kolding Stadion)
344789 17
11-03 2023
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Frem Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
344786 17
11-03 2023
Kl. 15:00
B.93 Thisted FC Østerbro Stadion
344787 17
12-03 2023
Kl. 13:00
Esbjerg fB FC Roskilde Blue Water Arena
344797 18 fr
17-03 2023
Kl. 19:00
FC Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark
344836 18
18-03 2023
Kl. 13:00
HIK Esbjerg fB Gentofte Sportspark Opv. kunst
345426 18
18-03 2023
Kl. 13:00
Thisted FC Kolding IF Sparekassen Thy Arena
345770 18
18-03 2023
Kl. 14:00
Frem Aarhus Fremad Valby IP, Stadion, kunst
344796 18
18-03 2023
Kl. 14:00
Brabrand Skive Brabrand IF's Idrætsanlæg
344795 18
19-03 2023
Kl. 13:00
AB Jammerbugt FC Gladsaxe Stadion
Kamp annulleret
350785 19 fr
24-03 2023
Kl. 19:00
B.93 AB Østerbro Stadion
350788 19 fr
24-03 2023
Kl. 19:00
Skive Aarhus Fremad Hancock Arena (Skive)
350787 19
25-03 2023
Kl. 13:00
HIK Brabrand Gentofte Sportspark Opv. kunst
345796 19
25-03 2023
Kl. 14:00
Kolding IF FC Roskilde Autocentralen Park (Kolding Stadion)
345782 19
25-03 2023
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Thisted FC Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
350786 19
26-03 2023
Kl. 15:00
Esbjerg fB Frem Blue Water Arena
350794 20 fr
31-03 2023
Kl. 19:00
HIK FC Roskilde Gentofte Sportspark Opv. kunst
350790 20
01-04 2023
Kl. 14:00
Frem Skive Valby IP, Stadion, kunst
350791 20
01-04 2023
Kl. 14:00
Aarhus Fremad Brabrand Riisvangen Stadion
350793 20
01-04 2023
Kl. 14:00
Thisted FC Esbjerg fB Sparekassen Thy Arena
350792 20
01-04 2023
Kl. 15:00
Jammerbugt FC B.93 Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
350789 20
02-04 2023
Kl. 13:00
AB Kolding IF Gladsaxe Stadion
350797 21 to
06-04 2023
Kl. 13:00
Skive AB Hancock Arena (Skive)
350799 21 to
06-04 2023
Kl. 13:00
HIK Frem Gentofte Sportspark Opv. kunst
350798 21 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Kolding IF B.93 Autocentralen Park (Kolding Stadion)
350795 21 to
06-04 2023
Kl. 14:00
Brabrand Jammerbugt FC Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kamp annulleret
350796 21 to
06-04 2023
Kl. 14:00
FC Roskilde Thisted FC Roskilde Idrætspark
350800 21 to
06-04 2023
Kl. 15:00
Esbjerg fB Aarhus Fremad Blue Water Arena
350801 22 ma
10-04 2023
Kl. 13:00
AB Esbjerg fB Gladsaxe Stadion
350806 22 ma
10-04 2023
Kl. 13:00
Thisted FC Skive Sparekassen Thy Arena
350805 22 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
Aarhus Fremad FC Roskilde Riisvangen Stadion
350803 22 ma
10-04 2023
Kl. 14:00
Frem Brabrand Valby IP, Stadion, kunst
350804 22 ma
10-04 2023
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Kolding IF Sparekassen Danmark Arena (Jetsmark)
Kamp annulleret
350802 22 ma
10-04 2023
Kl. 15:00
B.93 HIK Østerbro Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind