MENU

U8 Piger B (15) 5M - efterår 2022 (2022) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
onsdag den. 17-08 2022
Spillested:
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg Nørretanderupvej 28 7400 Herning
417469 Kl. 17:30 Snejbjerg SG&I Overlund GF
417470 Kl. 17:30 Ikast FC Vildbjerg SF
417471 Kl. 18:00 Vildbjerg SF Snejbjerg SG&I
417472 Kl. 18:00 Overlund GF Ikast FC
Arrangør:
lørdag den. 20-08 2022
Spillested:
Liseborgcentret Liseborgvej 37 8800 Viborg
417473 Kl. 10:00 Team Viborg (2) Lemvig GF
417474 Kl. 10:30 Lemvig GF Team Viborg (1)
417475 Kl. 11:00 Team Viborg (1) Team Viborg (2)
Arrangør:
onsdag den. 24-08 2022
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej #3 Thrigesvej 17 7430 Ikast
417476 Kl. 18:00 Team Viborg (1) Ikast FC Thrigesvej #3
417479 Kl. 18:30 Snejbjerg SG&I Team Viborg (1) Thrigesvej #3
417477 Kl. 19:00 Team Viborg (2)
!
NB: Team Viborg (2) er taberdømt
Snejbjerg SG&I Thrigesvej #3
417478 Kl. 19:00 Ikast FC Team Viborg (2)
!
NB: Team Viborg (2) er taberdømt
Thrigesvej #5
Arrangør:
lørdag den. 27-08 2022
Spillested:
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter 3A Sports Alle 2 7480 Vildbjerg
417480 Kl. 10:00 Vildbjerg SF Lemvig GF 3A
417481 Kl. 10:30 Lemvig GF Overlund GF 3A
417482 Kl. 11:00 Overlund GF Vildbjerg SF 3A
Arrangør:
lørdag den. 03-09 2022
Spillested:
Overlund Stadion Toftegårdsvej 8 8800 Viborg
417483 Kl. 11:00 Overlund GF Team Viborg (2)
417484 Kl. 11:00 Vildbjerg SF Team Viborg (1) 1
417485 Kl. 11:30 Team Viborg (2) Vildbjerg SF 1
417486 Kl. 11:30 Team Viborg (1) Overlund GF
Arrangør:
søndag den. 04-09 2022
Spillested:
Lemvig Stadion Vesterled 2 7620 Lemvig
417487 Kl. 10:00 Lemvig GF Snejbjerg SG&I
417488 Kl. 10:30 Snejbjerg SG&I Ikast FC
417489 Kl. 11:00 Ikast FC Lemvig GF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler 5:5

- Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.
- Arrangørklubben er ansvarlige for lokale dommere til hele stævnets kampe - også kampe de ikke selv deltager i.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Lige meget spilletid - der laves en indskiftningspause i hver halvleg på ca. 1 min. – læs mere på "Indskiftningspauser i børnefodbold"
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes fredag 9. september og klubberne har herefter til og med mandag 12. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes tirsdag 13. september!

Log ind