U8 drenge 5-mands (15) 3 - 8.oktober Medaljestævne, Pulje 4 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Karsemosegård Møllevej 4 2990 Nivå
389004 10:00 Nivå-Kokkedal FK Frem Hellebæk
10:00
Nivå-Kokkedal FK
Frem Hellebæk
389005 10:00 Græsted IF Helsinge Fodbold
10:00
Græsted IF
Helsinge Fodbold
391242 10:20 IS Skævinge Ålholm IF
10:20
IS Skævinge
Ålholm IF
391243 10:20 IF Bytoften (2) Fløng-Hedehusene Fodbold
10:20
IF Bytoften (2)
Fløng-Hedehusene Fodbold
391244 10:40 Frem Hellebæk Græsted IF
10:40
Frem Hellebæk
Græsted IF
391246 10:40 Helsinge Fodbold IS Skævinge
10:40
Helsinge Fodbold
IS Skævinge
391247 11:00 Fløng-Hedehusene Fodbold Nivå-Kokkedal FK
11:00
Fløng-Hedehusene Fodbold
Nivå-Kokkedal FK
391245 11:00 Ålholm IF IF Bytoften (2)
11:00
Ålholm IF
IF Bytoften (2)
391248 11:20 Nivå-Kokkedal FK Græsted IF
11:20
Nivå-Kokkedal FK
Græsted IF
391249 11:20 Frem Hellebæk Helsinge Fodbold
11:20
Frem Hellebæk
Helsinge Fodbold
391250 11:40 IS Skævinge IF Bytoften (2)
11:40
IS Skævinge
IF Bytoften (2)
391251 11:40 Ålholm IF Fløng-Hedehusene Fodbold
11:40
Ålholm IF
Fløng-Hedehusene Fodbold
391252 12:00 Nivå-Kokkedal FK IS Skævinge
12:00
Nivå-Kokkedal FK
IS Skævinge
391253 12:00 Frem Hellebæk Ålholm IF
12:00
Frem Hellebæk
Ålholm IF
391254 12:20 Græsted IF IF Bytoften (2)
12:20
Græsted IF
IF Bytoften (2)
391255 12:20 Helsinge Fodbold Fløng-Hedehusene Fodbold
12:20
Helsinge Fodbold
Fløng-Hedehusene Fodbold
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Husk sidste tilmeldingsfrist til Indendørs og Futsal er 3. oktober og tilmeldingsfristen til VinterBold er 10. oktober.

Log ind