MENU

U14 Drenge Liga 3 (09) efterår, Pulje B //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
325725
20-08 2022
Kl. 12:00
Ølstykke FC Solrød FC Ølstykke Stadion Kunstgræs
3
-
4
325722
21-08 2022
Kl. 12:00
FA 2000 FC Nakskov Jens Jessens Vej
8
-
2
325723
21-08 2022
Kl. 12:00
GVI Hørsholm-Usserød IK GVI. Nymosen
2
-
2
325724
21-08 2022
Kl. 12:00
FB Lyngby Boldklub 1921 (2) Jens Jessens Vej
0
-
4
325728
27-08 2022
Kl. 10:00
FC Nakskov LSF OK+ stadion
1
-
0
325727
28-08 2022
Kl. 10:00
A27 FB Dragør Bk
12
-
0
325729
28-08 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK FA 2000 Hørsholm Idrætspark
1
-
2
325730
28-08 2022
Kl. 12:00
Solrød FC GVI Solrød Idrætscenter
4
-
2
325726
28-08 2022
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) Ølstykke FC Lyngby Stadion
3
-
3
325735
03-09 2022
Kl. 12:00
Ølstykke FC GVI Ølstykke Stadion Kunstgræs
4
-
3
325732
03-09 2022
Kl. 13:00
LSF Hørsholm-Usserød IK Smørum Idrætscenter
1
-
3
325731
04-09 2022
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) A27 Lyngby Stadion
2
-
1
325733
04-09 2022
Kl. 12:00
FA 2000 Solrød FC Jens Jessens Vej
1
-
5
325734
04-09 2022
Kl. 14:00
FB FC Nakskov Jens Jessens Vej
1
-
1
325721
11-09 2022
Kl. 13:00
LSF A27 Smørum Idrætscenter
1
-
8
325738
fr
16-09 2022
Kl. 18:30
GVI FA 2000 GVI. Nymosen
0
-
2
325736
18-09 2022
Kl. 12:00
A27 Ølstykke FC Dragør Bk
6
-
3
325737
18-09 2022
Kl. 12:00
FC Nakskov Lyngby Boldklub 1921 (2) OK+ stadion
1
-
2
325739
18-09 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK FB Hørsholm Idrætspark
3
-
1
325740
18-09 2022
Kl. 12:00
Solrød FC LSF Solrød Idrætscenter
5
-
2
325745
24-09 2022
Kl. 12:00
Ølstykke FC FA 2000 Ølstykke Stadion Kunstgræs
0
-
2
325742
24-09 2022
Kl. 13:00
LSF GVI Smørum Idrætscenter
4
-
3
325741
25-09 2022
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) Hørsholm-Usserød IK Lyngby Stadion
2
-
2
325744
25-09 2022
Kl. 12:00
FB Solrød FC Jens Jessens Vej
0
-
2
325743
25-09 2022
Kl. 14:00
A27 FC Nakskov Dragør Bk
13
-
1
325746
02-10 2022
Kl. 12:00
FA 2000 LSF Jens Jessens Vej
325748
02-10 2022
Kl. 12:00
GVI FB GVI. Nymosen
325749
02-10 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK A27 Hørsholm Idrætspark
325750
02-10 2022
Kl. 12:00
Solrød FC Lyngby Boldklub 1921 (2) Solrød Idrætscenter
325747
02-10 2022
Kl. 13:00
FC Nakskov Ølstykke FC OK+ stadion
325755
08-10 2022
Kl. 12:00
Ølstykke FC LSF Ølstykke Stadion Kunstgræs
325751
09-10 2022
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) GVI Lyngby Stadion
325752
09-10 2022
Kl. 12:00
A27 Solrød FC Dragør Bk
325753
09-10 2022
Kl. 12:00
FC Nakskov Hørsholm-Usserød IK OK+ stadion
325754
09-10 2022
Kl. 12:00
FB FA 2000 Jens Jessens Vej
325759
29-10 2022
Kl. 12:00
Ølstykke FC Hørsholm-Usserød IK Ølstykke Stadion Kunstgræs
325756
29-10 2022
Kl. 13:00
LSF FB Smørum Idrætscenter
325757
30-10 2022
Kl. 12:00
FA 2000 Lyngby Boldklub 1921 (2) Jens Jessens Vej
325758
30-10 2022
Kl. 12:00
GVI A27 GVI. Nymosen
325760
30-10 2022
Kl. 12:00
Solrød FC FC Nakskov Solrød Idrætscenter
325761
06-11 2022
Kl. 12:00
Lyngby Boldklub 1921 (2) LSF Lyngby Stadion
325762
06-11 2022
Kl. 12:00
A27 FA 2000 Dragør Bk
325763
06-11 2022
Kl. 12:00
FC Nakskov GVI OK+ stadion
325764
06-11 2022
Kl. 12:00
FB Ølstykke FC Jens Jessens Vej
325765
06-11 2022
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK Solrød FC Hørsholm Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nummer 1 fra pulje A og B rykker op i liga 2.
Nummer 2-6 i begge puljer spiller liga 3 pulje A i foråret 2023.
Nummer 7-10 spiller liga 3 pulje B i foråret 2023 sammen med en oprykker fra højeste LU række i DBU Sjælland og DBU København.

Husk hvis I ønsker at spile Futsal í vinter så der frist 3. oktober via kluboffice:

https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2022/september/dbu-sjaellands-vintertilbud-2022-2023/#A

Log ind