MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (06) 22/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
968868 1 on
24-08 2022
Kl.
Helsinge Fodbold (2) FB (1) Helsinge Stadion
Udehold taberdømt
968869
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Kalundborg GB (1) Tuse IF (M) Munkesø Stadion
2
-
1
968870 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Store Merløse IF (3) FA 2000 (Ø2) St. Merløse Idrætsplads
0
-
14
968871
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri (2) Brønshøj (M) Virum Stadion
0
-
5
968872
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Ø2) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Vallensbæk Idrætscenter
0
-
2
968873
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Hekla (2) Allerød/Blovstrød (2) Hekla Park
3
-
6
968874 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Humlebæk BK (1) Hundested IK (1) Humlebæk Stadion
Udehold taberdømt
968875 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Herlev IF (1) Frederikssund FB (Ø2) Herlev IF Engen
Hjemmehold taberdømt
968876 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Skjold Birkerød (1) Frem (M) Birkerød Stadion
Hjemmehold taberdømt
968843 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
B 1903 (Ø2) Holbæk B&I (Ø1) B1903
1
-
0
968858
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Tårnby FF (M) KFUM BK, Roskilde (Ø2) Vestamager Idrætsanlæg
1
-
0
968859 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Team AS Fodbold (1) Ringsted IF (M) Slaglille Sportsplads
1
-
4
968860
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Ø2) A27 (Ø2) Ølstykke Stadion
0
-
4
968861 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Halstedhus IF (1) Vordingborg IF (M) McDonald`s Park
Udehold taberdømt
968862
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Avarta (1) Slagelse B&I (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
2
968863 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Jægersborg (M) Hedehusene Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
968864 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (3) LSF (M) Lundtofte Idrætsplads
Hjemmehold taberdømt
968866
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby (M) Skjold (Ø2) Valby Idrætspark
2
-
4
968867
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (Ø2) GVI (Ø1) Elverroad Kunstgræs
1
-
2
968865
1 on
31-08 2022
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) Skovshoved IF (Ø2) NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
2
250052
2 on
14-09 2022
Kl. 19:00
Tårnby FF (M) Sundby Bk. (Ø1) Vestamager Idrætsanlæg
3
-
5
249732 2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Allerød/Blovstrød (2) FC Rudersdal (1) Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
250013
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Herstedøster IC LSF (M) Herstedøster Stadion
2
-
3
249737 2 on
21-09 2022
Kl. 18:30
GVI (Ø1) Vanløse (Ø1) GVI. Nymosen
2
-
4
250012 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Solrød FC (M) Skovshoved IF (Ø2) Solrød Idrætscenter
2
-
3
250014 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Jægersborg (M) Skjold (Ø2) Gentofte Sportspark Vest
2
-
9
250015
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Ø2) Slagelse B&I (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs
7
-
4
250045
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (3) Ringsted IF (M) Stadion Vest Kunstgræs
0
-
2
250053
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Halstedhus IF (1) B 1903 (Ø2) McDonald`s Park
5
-
6
249731 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Humlebæk BK (1) Gladsaxe-Hero (M) Humlebæk Stadion Kunstgræs
Udehold taberdømt
249733
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Greve Fodbold (Ø1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5
-
7
249734
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (2) Frederikssund FB (Ø2) Slangerup Stadion Kunst
0
-
8
249735 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Kalundborg GB (1) Brønshøj (M) Munkesø Stadion Kunst
0
-
6
249736
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) Snekkersten IF (M) Helsinge Stadion Kunstgræs
Udehold taberdømt
250044 2 to
22-09 2022
Kl. 17:45
HVB/Gundsølille (M) A27 (Ø2) Himmelev Kunstgræsbane
1
-
4
249730 2 to
22-09 2022
Kl. 19:00
Frem (M) FA 2000 (Ø2) Valby Idrætspark
0
-
4
536994
3 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Ø1) FA 2000 (Ø2) Greve Idræts Center Kunstgræs
3
-
1
536998
3 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
LSF (M) Hillerød Fodbold (Ø2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
3
-
6
536997
3 on
05-10 2022
Kl. 17:00
Skovshoved IF (Ø2) Skjold (Ø2) Skovshoved I P
3
-
2
536993 3 on
05-10 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (1) Humlebæk BK (1) Rundforbi Stadion Kunst
8
-
1
536995
3 to
06-10 2022
Kl. 18:30
Brønshøj (M) Frederikssund FB (Ø2) Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
536999
3 to
06-10 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) Sundby Bk. (Ø1) Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
1
537000 3 to
06-10 2022
Kl. 19:00
A27 (Ø2) B 1903 (Ø2) Dragør Bk
3
-
1
536996 3 ti
11-10 2022
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) Vanløse (Ø1) Helsinge Stadion
0
-
5
911450
4 on
02-11 2022
Kl. 19:00
FC Rudersdal (1) Hvidovre IF (Division) Rundforbi Stadion Kunst
0
-
5
911455
4 on
02-11 2022
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Ø2) Roskilde BK (Division) Hillerød Stadion Kunstgræs
0
-
3
911456
4 on
02-11 2022
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) Nykøbing FC (Division) Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
2
911451 4 on
02-11 2022
Kl. 19:30
Greve Fodbold (Ø1) AB (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
2
-
1
911454 4 on
02-11 2022
Kl. 20:00
Skovshoved IF (Ø2) B93 (Division) Gentofte Sportspark Vest
10
-
11
911452 4 to
03-11 2022
Kl. 19:30
Brønshøj (M) HIK (Division) Tingbjerg Idrætspark
8
-
7
911457 4 ti
08-11 2022
Kl. 20:00
A27 (Ø2) HB Køge (Division) Dragør Bk
3
-
5
911453 4 ti
29-11 2022
Kl. 19:00
Vanløse (Ø1) FC Helsingør (Division) Vanløse Idrætspark
5
-
2
890262 5 ti
28-02 2023
Kl. 19:45
Greve Fodbold (Ø1) Hvidovre IF (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
890264 5 on
01-03 2023
Kl. 19:00
Roskilde BK (Division) B93 (Division) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
890265 5 on
01-03 2023
Kl. 19:00
HB Køge (Division) Nykøbing FC (Division) Capelli Sport Stadion
890263 5 to
02-03 2023
Kl. 18:00
Brønshøj (M) Vanløse (Ø1) Tingbjerg Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde 
– 17. - 20. april (uge 16)
8. runde – Finaledato er tirsdag den 16. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind