|
|
968868
|
on24-08 2022
|
|
|
|
Helsinge Stadion
|
UHT
|
|
|
968869
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Munkesø Stadion
|
|
|
|
|
968870
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
St. Merløse Idrætsplads
|
|
|
|
|
968871
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
968872
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
968873
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Hekla Park
|
|
|
|
|
968874
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
UHT
|
|
|
968875
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Herlev IF Engen
|
HHT
|
|
|
968876
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
HHT
|
|
|
968843
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
968858
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
968859
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slaglille Sportsplads
|
|
|
|
968860
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
968861
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
McDonald`s Park
|
UHT
|
|
|
968862
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
968863
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
HHT
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
HHT
|
|
968864
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lundtofte Idrætsplads
|
HHT
|
|
|
968866
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
968867
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
968865
|
on31-08 2022
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
|
250052
|
on14-09 2022
|
19:00
|
|
|
Vestamager Idrætsanlæg
|
|
|
|
249732
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Blovstrød Indendørs Hal 1
|
HHT
|
|
|
250013
|
on21-09 2022
|
18:00
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
249737
|
on21-09 2022
|
18:30
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
250012
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
250014
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
250015
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
250045
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
250053
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
McDonald`s Park
|
|
|
|
249731
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
UHT
|
|
|
249733
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
249734
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Slangerup Stadion Kunst
|
|
|
|
249735
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
249736
|
on21-09 2022
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
UHT
|
|
|
250044
|
to22-09 2022
|
17:45
|
|
|
Himmelev Kunstgræsbane
|
|
|
|
249730
|
to22-09 2022
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
536994
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
536998
|
ti04-10 2022
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
536997
|
on05-10 2022
|
17:00
|
|
|
Skovshoved I P
|
|
|
|
536993
|
on05-10 2022
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
536995
|
to06-10 2022
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
536999
|
to06-10 2022
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
537000
|
to06-10 2022
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
536996
|
ti11-10 2022
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
|
|
|
911450
|
on02-11 2022
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
911455
|
on02-11 2022
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
911456
|
on02-11 2022
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
911451
|
on02-11 2022
|
19:30
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
911454
|
on02-11 2022
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
911452
|
to03-11 2022
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
911457
|
ti08-11 2022
|
20:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
911453
|
ti29-11 2022
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
|
890265
|
lø11-02 2023
|
13:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion
|
|
|
|
890262
|
ti28-02 2023
|
19:45
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
890264
|
on01-03 2023
|
18:00
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
890263
|
to02-03 2023
|
18:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
|
430138
|
ti21-03 2023
|
20:15
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
430141
|
on29-03 2023
|
18:00
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
430142
|
on29-03 2023
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion
|
|
|
|
430139
|
on29-03 2023
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
|
625851
|
on19-04 2023
|
17:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
625852
|
on19-04 2023
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
|
175664
|
ti20-06 2023
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (uge 16)
8. runde – Finaledato er tirsdag den 20. juni 2023, kl. 18:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.